קרן בר לב

גם אם אין לכם כוונות לטוס בקרוב לחו"ל, אתם מוזמנים להצטרף אלינו לטיול קצר ברחבי הגלובוס. מדור "חם בעולם" יוציא אתכם פעם בשבועיים, מדי יום ראשון, למסע בעולם בעקבות טרנדים תיירותיים, אטרקציות מקומיות ואירועים שפספסתם גם בלי למצמץ. והפעם: המשטרה בפריז נגד המקומיות המתפשטות, שירות חדש יביא את המזוודה מהמטוס עד המלון, המלונאים הבריטיים מכריזים על האולימפיאדה כאכזבה ונחיל דבורים ענק משבית טיסה בארה"ב.

המשטרה מזהירה: נגמר עידן הטופלס על גדות הסיין

למרות שהיא נחשבת לעיר האורות, התשוקה והרומנטיקה, פאריז מנסה לשמור - לפחות על פי חוק - על רמה מסוימת של פאסון וצניעות באיזורים הפומביים שלה. משטרת העיר הזהירה את הפריזאיות השובבות, שנוטות להשתזף ללא חלק עליון (ולעיתים בעירום מלא) על גדות הסיין או בפארקים הציבוריים, שלא להסיר אף חלק מבגד הים שלהן – או שייאלצו להיענש בהתאם.

על פי אתר המשטרה, הרשויות מתריעות כי "אין לא לחשוף שדיים או איברים אינטימיים" בציבור. בעוד שבחופים של צרפת אין איסור על שיזוף בלי חלק עליון, חשיפת החזה על גדות הסיין אסורה בהחלט. בפארקים הציבוריים, אגב, אסור להשתזף בבגדי ים כלל וכלל.

על פי חוק, מי שייתפס ב"לבוש לא הולם" עלול להיקנס ב-38 יורו, והמשטרה המקומית אף מזהירה בפני "קנס של עד 3,750 יורו ושנתיים מאסר על שידול למין" הצפוי לעוברים על התקנות. כל תלבושת שחושפת את אזור החלציים או חזה תיחשב כחשיפה בפומבי ועלולה לגרור עונש של שנת מאסר בפועל. אז מתי יחוקקו חוקים דומים האוסרים על תיירים צרפתיים להסתובב בספידו בלבד ברחובות תל אביב?

זהירות, לא לשחרר חלקים. חוף הסיין (צילום: האתר הרשמי)

אכזבה בלונדון: אין מספיק תיירים באולימפיאדה

אולימפיאדת 2012, שמסתיימת היום בלונדון, היתה אמורה להכניס זריקת מרץ רצינית לכלכלה הבריטית. למעשה, ראש הממשלה, דיוויד קמרון, העריך לפני כמה חודשים כי כלכלת בריטניה תראה רווחים של כ-13 מיליארד ליש"ט בעקבות המשחקים האולימפיים.

המציאות, למרבה הצער, שונה בתכלית מהציפיות של קמרון: בסקר שנערך בקרב 2,500 בעלי מלונות על ידי האתר TripAdvisor נמצא כי רוב המלונאים במדינה (58 אחוז) אמרו כי לאולימפיאדה אין השפעה כלל על התיירות, ושליש מהנשאלים כינו אותה "נון-אירוע" מבחינת תפוסה. כמה מהנשאלים טענו כי האולימפיאדה היא למעשה האכזבה הגדולה של השנה לבעלי המלונות.

גם מארגני האולימפיאדה נאלצו להתמודד עם אכזבה קשה משלהם: רבים מהמקומות באולמות האולימפיים נותרו ריקים אחרי שכמה מאורחי הוי.איי.פי "בקושי עזבו את המלון שלהם", לדברי מקורות.

אחרי שהתברר כי כ-12 אלף מושבים באירועי הספורט השונים – ביניהם התעמלות קרקע, כדורעף חופים וטניס – נותרו ריקים, רבים מהמארגנים החליטו להקטין את האזורים המוקצים לוי.איי.פי ולעיתונאים, ולמכור את הכרטיסים הנותרים לקהל הרחב. והמסקנה? לא לצאת בהצהרות לא זהירות, במיוחד במצבה הלא ממש מזהיר של כלכלת אירופה בימים אלה.

יש דבורים על הפאקינג מטוס הזה!

התקרית הבאה לא לקוחה מעלילת סרטו הבא של סמואל ל. ג'קסון, אבל היא בהחלט עשתה באזז גדול בנמל התעופה בפיטסבורג השבוע. מטוס של "דלתא" שהיה אמור להמריא לניו יורק נאלץ להתעכב בשל חבורה של נוסעות סמויות שהתנחלו בקצה הכנף שלו.

"הם התכוננו לתדלק את המטוס, כשלפתע בפינה של אחת הכנפיים הם הבחינו בנחיל של דבורים. זה יכול להכניס כל אחד לשוק". אמר הכוורן המומחה שנקרא למקום, סטיבן רפאסקי. זו אגב לא הפעם הראשונה שבפיטסבורג נתקלים בבעיית דבורים כזו – עשרות אלפי מזמזמות נתפסו כבר בחודשים האחרונים, לדבריו. "בנמל התעופה הזה מדובר כבר בנחיל הרביעי שתפסנו השנה", הוא אומר.

רפאסקי מסביר שכשמושבת דבורים הופכת לעמוסה מאוד, המלכה עוזבת עם מחצית מהנחיל למצוא בית חדש. "זה יכול להיות להיות עץ שנמצא מטר וחצי משם, או כנף של מטוס סילון", הוא אומר, ומוסיף כי סביר להניח שהמושבה הראשית נמצאת עדיין בנמל התעופה.

מכיוון שדבורים נחשבות לזן מוגן, אסור להדביר או להרוג אותן, וחייבים להעביר אותן. רפאסקי ואנשיו אוספים אותן לתוך כוורות ומשחררים אותם במקום בטוח, הרחק מאזור מגורים או עסקים בעיר. "הנהלת שדה התעופה עשתה מאמצים גדולים כדי לוודא שהדבורים יקבלו תשומת לב מיוחדת", הוא סיפר. אולי זה אומר שהן זכו למקום במחלקה ראשונה בדרך לביתן החדש.

שתהיה טיסה מתוקה. דבורים על מטוס דלתא (צילום: Stephen Repasky)

סושי בין שמיים וארץ

רשת המסעדות היוקרתית "סושי סמבה" פתחה מסעדה חדשה בלונדון, בתזמון מושלם עם המשחקים האולימפיים. אלא שלא מדובר בסניף רגיל של הרשת – המסעדה, ששוכנת בקומות ה-38 וה-39 של ה-Heron Tower, היא המסעדה הגבוהה ביותר בבריטניה.

כמו כל מסעדות "סושי סמבה" בעולם, גם המסעדה הזו – שמתפרשת על פני שטח של 1,247 מ"ר עם שתי מרפסות ענקיות ומעליות שקופות המובילות אליה ישירות – מציעה מטבח פיוז'ן יפני, ברזילאי ופרואני, בשילוב עם מוזיקה מכל התרבויות הללו.

הסועדים בסניף החדש יוכלו ליהנות לא רק מהאוכל המוקפד של "סושי סמבה", אלא גם מנוף מרהיב על האתרים היפים של לונדון - מהטאוור ברידג' לקנרי וורף, כולל האיצטדיון האולימפי ונהר התמזה. יש לשער שתצטרכו להזמין שם מקום זמן רב מראש, אבל סביר להניח שתמצאו שולחן עד האולימפיאדה הבאה.

זהירות לא להפיל את המקלות. סושי סמבה בלונדון (צילום: האתר הרשמי)

צואת סוסים במוזיאון - כמחווה לאמנות שהוחרמה

המוזיאון לאמנות מודרנית בברלין מציג בימים אלה יצירה יוצאת דופן ומטלטלת במיוחד של האמן מרטין גוסטנר. מדובר בארבעה פסלים שונים בצורת ערימות של צואת סוסים צבועות בכחול, שנוצרו במחווה מיוחדת לציור "מגדל הסוסים הכחולים" של הצייר האקספרסיוניסט פרנץ מארק.

היצירה מוצגת במוזיאון כתזכורת לאמנות גרמנית שנגנבה, נהרסה והוחרמה תחת שלטון היטלר. גם יצירותיו של מארק, שהיה ממייסדי תנועת הפרש הכחול ונהרג ב-1916 במלחמת העולם הראשונה, הוחרמו על ידי הנאצים ב-1937 בטענה שהן "לא גרמניות". עד היום לא ברור אם היצירות הוסתרו או הושמדו, אבל הן לא נראו מאז.

בציור האבוד מופיעים ארבעה סוסים כחולים, ועל פי האמן, ערימות הצואה מדמות מציאות בה הסוסים עצמם חיים ומסתובבים חופשי במוזיאון. פסלי ערימות הצואה הם תזכורת לכך שייתכן שחלק מהיצירות הללו עדיין קיימות, ולאורך השנים נתגלו רבות מהן במקומות מסתור שונים ברחבי גרמניה. "ייתכן שיש יצירות נוספות שמוחבאות אי שם", אומר דיטר שולץ, אוצר המוזיאון. "רבות מהן יכולות לצוץ עדיין".

חרא של יצירה. המוזיאון לאמנות מודרנית בברלין (צילום: רויטרס)

צ'ק אאוט עד הדלת

כמה פעמים כבר קרה לכם שירדתם מטיסה עצבניים ומרוטים, ונאלצתם להמתין עד שהמזוודה שלכם תואיל בטובה להגיע אל המסוע? ההמתנה הזו הופכת לסיוט במיוחד עבור אנשי עסקים בנסיעות עבודה, או עבור משפחות שממתינות יחד עם הילדים העייפים שלהן.

שירות חדש שמציעה "אמריקן איירליינס" החל מהשבוע עשוי להקל מאוד על החוויה הזו: החברה תציע – בתשלום נוסף, כמובן – שירות וי.איי.פי שיביא את המטען שלכם עד המלון שבו אתם שוהים, או עד לפתח ביתכם.

השירות, שמוצע ב-200 יעדים ברחבי ארה"ב והעולם, יעלה לנוסעים 29.95 דולר לשליחת תיק אחד, 39.95 דולר לשני תיקים ו-49.95 לשלושה עד עשרה תיקים. המחיר כולל משלוח ליעד ברדיוס של עד 64 קילומטרים משדה התעופה תוך ארבע שעות. בתשלום נוסף של דולר לכל מייל תוכלו לקבל את המטען שלכם גם ליעד מרוחק יותר, אך זמן ההמתנה עלול להתארך. מצד שני, קל הרבה יותר להמתין בבית או בחדר המלון הנוח שלכם, מאשר לצד מאות נוסעים נוספים בשדה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ