דרכון לא בתוקף? המדינה הולכת לקראתכם

רשות ההגירה והאוכלוסין הודיעה כי מעתה יוכלו אנשים שנתקעו עם דרכון לא תקף להגיע לנתב"ג ולקבל חידוש זמני לשנה שלמה. המחיר לא זול אמנם, אבל השורה התחתונה לחלוטין לטובתנו

יאיר בריל, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אשה מחכה לדרכון בטיסה
טיסה נעימהצילום: Guruxox /Dreamstime

הקיץ הישראלי מביא איתו את בהלת הטיסות לחו"ל, ולצד זה גם את הטירוף הקבוע וההיסטריה לגבי חידוש הדרכונים. אותה בהלה באה לידי ביטוי אף יותר במקרה של טיסות הדקה ה-90 הפופולריות, שבהן מוצאים עצמם ישראלים רבים עם דרכון שפג תוקפו ועם מעט מאוד זמן לחדש אותו. הודעה שפורסמה בימים האחרונים על ידי רשות האוכלוסין וההגירה מרמזת על נסיון לפתור את אותה בעיה כואבת ומוכרת.

» אפליקציות לחופשה מושלמת
» כפרי הנופש המפנקים בעולם
» אטרקציות שוות בבנגקוק
» פארקים מומלצים בפריז
» עכבר עולם - כל הכתבות

על פי הרשות, החל מה-12 ביולי 2017 יתאפשר לטסים לחו"ל לחדש את דרכונם או להוציא דרכון באופן זמני, כשאותו דרכון זמני יהיה תקף לשנה מרגע ההנפקה. העלות לפרוצדורה המתישה אך ההכרחית תעמוד על 405 שקלים לבגיר ו-210 שקלים לקטין. על מנת לחדש את הדרכון על המגיעים לנתב"ג להצטייד בדרכון הקודם (במידה וקיים), בשתי תמונות פספורט (תחייכו, זה חשוב) וכרטיס טיסה (כי אחרת, למה למהר?). חשוב לשים לב למגבלות - ההנפקה המחודשת רלוונטית רק במידה והטיסה שלכם היא לא בטווח של 48 שעות מהטיסה עצמה, במידה וקבעתם תור ללשכה להנפקת דרכון ואתם חוששים שלא תקבלו אותו בזמן או במידה וכבר הגשתם בקשה לחידוש דרכון אך אתם מפחדים שלא תספיקו לקבל אותו לפני הטיסה.

אבל בישראל כמו בישראל, לא הכל מושלם. גולשים רבים בעמוד הפייסבוק של הרשות התלוננות על ההסבר המסורבל, שכידוע עלול לעלות הרבה כסף במידה ויתפרש בצורה שגויה היות וחידוש דרכון ב-48 השעות שקודמות לטיסה יעלה לא פחות מ-815 שקלים לבגיר ו-405 שקלים לקטין. בנוסף, עצם הפתיחה של השירות לא רק לאלה שנתקעו ללא דרכון בתוקף ביומיים שלפני הטיסה עלול ליצור עומס נוסף על נתב"ג, שלא בדיוק ידוע ביעילות שלו. כך או כך, עכשיו אתם לפחות יכולים להיות טיפה רגועים יותר אם נתקעתם בלי דרכון - לא הכל אבוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ