מכה לתיירות בגולן: 60%-80% ביטולים בעקבות המצב הביטחוני

המתיחות בגולן, ניסיון התקיפה האיראני והתגובה הישראלית, גורמים למטיילים לבטל את הזמנותיהם בצימרים ובאתרים באזור, רגע לפני פתיחת עונת הטיולים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רמת הגולן

חודש מאי הוא משמעותי במיוחד עבור התיירות בגולן. בעוד שבוע (18 במאי) אמורה להתחיל עונת הקטיף העצמי של הדובדבנים, מיזם תיירותי שמושך לאזור בשנים האחרונות עשרות אלפי מבקרים. המתיחות הנמשכת בגולן, ניסיון התקיפה האיראני והתגובה הישראלית בימים האחרונים אינם מבשרים כרגע טובות לתיירנים באזור.

שמואל חזן, ראש אגף התיירות בגולן, מסביר אמנם שתושבי הרמה חיים בשגרה יחסית לכאוס שמסביב, אבל מודאג מאוד ממצבו של ענף התיירות, מרכיב מרכזי בכלכלת האזור, בשבועות ובחודשים הקרובים. "יש לנו כרגע בין 60 ל-80 אחוז ביטולים. המשמעות היא שענף התיירות בגולן סופג כרגע מכה קשה מאוד. אנחנו מקווים שהיא תחלוף מהר, אבל אף אחד לא באמת יודע כמה זמן תימשך המתיחות", הוא אומר.

צילום: דודו בכר

לדברי חזן האביב הוא העונה בה רוב המבקרים בגולן מגיעים באמצע השבוע ובקבוצות מאורגנות שנוסעות באוטובוסים. בתקופה זו יש פחות מבקרים פרטיים ואלה מגיעים בעיקר בסופי שבוע. המשמעות של האבחנה הזו היא לדבריו שכל ביטול של קבוצה מאורגנת, גורע מרשימת המבקרים עשרות ולעתים מאות תיירים.

"כל ביטול של אוטובוס הוא דרמטי עבורנו", מסביר חזן. "זה מובן לנו למה אנשים מבטלים. ברור שזה לגיטימי במצב הנוכחי והתיירנים באזור מבינים את הביטולים ומאפשרים אותם עד כמה שהם יכולים. כרגע אנחנו לא יכולים להמליץ לאנשים להגיע לרמת הגולן. זה לא נבון. אנחנו יכולים רק לקוות שהמצב הזה יחלוף במהירות ונוכל לחזור לשגרה אחרת".

חזן, שמתגורר במושב אניעם במרכז הרמה, מסביר שתושבי האזור למודי ניסיון ויודעים שהמתיחות תחלוף. יחד עם זאת הוא ספקן לגבי פרק הזמן שהמתיחות הנוכחית תימשך. "התחושה היא שזה לא הולך להיות קצר וברור לכולנו שאם זה יתמשך – הנזק שלנו יגדל, אבל נחכה ונראה. כרגע אנחנו מקווים מאוד שנוכל לפתוח בעוד שבוע את עונת הדובדבנים ולציין את חג השבועות כמו שאנחנו רגילים ואוהבים".

משה גלעד

משה גלעד

כתב טיולים ותיירות

giladmo@netvision.net.il

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ