שתי ערים ישראליות ברשימת 20 הערים היקרות בעולם להשכרת Airbnb. ומי במקום הראשון?

עד כמה יקר פה ניתן להבין כשמזהים את תל אביב וירושלים בעשירייה הראשונה, המזרח התיכון כולו מציג עלייה תיירותית עם חמש ערים ואירופה דווקא בדעיכה

איתן לשם
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיאמי
איתן לשם
איתן לשם

קשה להאמין שמקימי אתר Airbnb שיערו לעצמם שעשור אחרי שהשיקו את השירות הם יצליחו לשנות את שוק ההשכרות לטווח קצר ברחבי העולם. מלונאים ברחבי העולם נאבקים באתר, פוליטיקאים מנסים להצר את צעדיו אך ההמונים מצביעים באצבעות ומזמינים לעצמם שהות קצרה, זולה ובעיקר ביתית יותר מכפי שהתרגלו לחפוש בעבר. על כך ששהות בדירת Airbnb זולה יותר מחדר במלון כבר נכתב והכל ידוע, אבל איזו עיר תציע לכם את האירוח היקר ביותר? המגזין בלומברג ערך את הסקר השנתי שלו ומיפה את 20 הערים היקרות ביותר להשכרה לטווח קצר. התוצאות מוכיחות, שוב, עד כמה באמת יקר פה.

לא עיר ישראלית אחת אלא שתיים - תל אביב (מקום רביעי, 188 דולר בממוצע ללילה) וירושלים (מקום תשיעי, 173 דולר בממוצע) – נכנסו לרשימה, ועל פי הפרשנים של בלומברג "המחירים הגבוהים נגזרים מהמחייה בישראל, שהיא מהיקרות בעולם". אחרי הגאווה הישראלית המלווה בתחושת "רגע אחד, למעשה, הכל יקר פה", ניתן להתפנות לשאר 18 הערים שמרכיבות את הרשימה.

במקום הראשון ניצבת מיאמי (205 דולר בממוצע), עיר אמריקאית ראשונה מתוך חמש בסך הכל כשאחריה מגיעה בוסטון (195 דולר). בינה לבין תל אביב מתמקמת רייקיאוויק האיסלנדית (194 דולר), ואת החמישייה הראשונה נועלת דובאי (185 דולר). המזרח התיכון הוא הסיפור הגדול של המדד הנוכחי, כשחמש ערים מזה"תיות נמצאות בה  - ריאד (מקום 11, 171 דולר), כוויית סיטי (מקום 15, 155 דולר), דובאי, ושתי הישראליות.

ערים בולטות נוספות ברשימת העשרים הן ניו יורק (מקום 13, 159 דולר) שלאחרונה הציבה מגבלות קשוחות על בעלי דירות המעוניינים להשכיר את רכושם לזמן קצר, סידני (מקום 10, 173 דולר) וסינגפור – מהערים היקרות בעולם (מקום 16, 154 דולר בממוצע). רק שלוש ערים אירופאיות מופיעות ברשימה כשהיקרה בהן היא אמסטרדם (מקום שביעי, 178 דולר בממוצע), ואחריה אדינבורו (מקום 12, 166 דולר בממוצע) ודאבלין (מקום 19, 152 דולר בממוצע).

יש לציין כי על פי התחשיב של אתר Airbnb עצמו, הממוצע של מחירי השכירות באתר בתל אביב עומד על 87 דולר "בלבד". הפער נובע מכך שהאתר ממפה רק דירות שהושכרו, ואילו בלומברג מנתח את כלל הדירות המוצעות להשכרה. הסקר משקף רק את המחירים בין הערים הגדולות והמבוקשות בעולם, בעוד ישנם יעדים אחרים – קטנים יותר – שמחיר השכרת Airbnb בהם גבוהה הרבה יותר. באי הקאריבי סן ברתלמי נרשם ממוצע יומי של 1,127 דולר ללילה, ואחריו ניצב אתר הסקי של וייל, קולרדו בו היה ניתן לשכור דירה ב-668 דולר בממוצע ללילה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ