מבצע משותף ראשון מסוגו לניקיון שונית האלמוגים באילת ובעקבה

פסטיבל אקולוגי ראשון ייצא בשבוע הבא לדרך ובמרכזו - משלחת צוללנים מעקבה שתגיע לאילת ועבודת ניקיון חופים שתתבצע משני צדי הגבול

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שונית האלמוגים במפרץ אילת

מיד לאחר יום הבחירות, ביום חמישי 19 בספטמבר יתקיים באילת ובסביבתה פסטיבל אקולוגי ראשון מסוגו. Red Sea Eco Festival יתקיים כדי להעלות את המודעות לשמירה על הסביבה הימית וקידום שיתוף הפעולה והשלום בין המדינות הגובלות במפרץ אילת.

במסגרת הפסטיבל יתקיימו ביום חמישי, ה-19 בספטמבר בחוף הצפוני של אילת ניקיונות סביבתיים והסברה בבתי הספר וניקיון חוף של עובדי העירייה והעסקים המקומיים.

האירוע המרכזי ייערך ביום שישי, 20 בספטמבר, במסגרתו תתקיים צלילת ניקיון לאורך כל רצועות החוף של אילת, מצפון לדרום. בצלילת הניקיון שותפים רוב מועדוני הצלילה בעיר. זהו שיתוף פעולה ראשון מסוגו למען הים. לאירוע זה תגיע גם משלחת צוללים מירדן. למחרת - ביום שבת, 21 בספטמבר, יתקיים במהלך היום משט להעלאת המודעות לסביבה הימית.

שונית האלמוגים באילת התאוששה בשנים האחרונות באופן מרשים והמומחים מנבאים לה עתיד ורודצילום: עמרי עומסי

במקביל, יתקיימו ניקיונות חוף וצלילת ניקיון נוספת לאורך חופיה של העיר השכנה עקבה, בירדן – בהם תיקח חלק גם משלחת ישראלית. לסיום הפסטיבל, יפתח ריף הדולפינים את שעריו ותערך בו הקרנת בכורה באילת של הסרט "תמונות חייו" של צלם הטבע עמוס נחום.

להפקת האירוע שותפים: עמותת המדבר טבע וים, מרינה דייוורס ומועדוני צלילה, היחידה לאיכות סביבה של עיריית אילת, החברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים Aqaba diving association, WeSea: ארגון סביבתי בינלאומי ששם דגש על הסביבה הימית.

משה גלעד

משה גלעד

כתב טיולים ותיירות

giladmo@netvision.net.il

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ