מזרנים, טלוויזיות ופסנתר כנף: לא תאמינו מה אנשים גונבים ממלונות

סקר מיוחד שהקיף מאות מלונאים בחן את ההעדפות הקלפטומניות של אורחי מלונות בדירוג ארבעה וחמישה כוכבים. התוצאות מפתיעות, מפולחות דמוגרפית ומאירות באור מביך את הגניבות הקטנות של כולנו

איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'ון לנון ויוקו אונו
אנשים עושים דברים מוזרים בחדרי המלון שלהם. ג'ון לנון ויוקו אונו במלון באמסטרדםצילום: Eric Koch / Anefo

אנשים גונבים פריטים מבתי מלון. זו דרכו של עולם, כנראה מאז שמשה התארח באוהלו של יתרו בארץ מדין ויצא משם עם בתו – ציפורה. למה אנשים נוהגים לעבור על הדיבר השמיני? אולי זו התחושה ששילמו על החדר, על כל תכולתו. ייתכן שזה הריגוש בנטילת משהו שלא שלך, ממקום שלא תחזור אליו לעולם. אולי זה פשוט הרצון האנושי לקחת איתך משהו מהחופשה, מזכרת גשמית שלעולם תזכיר לך את התחושה ההיא. כך או אחרת, אנשים נוטלים לעצמם פריטים מבתי מלון, אבל האם פעם עצרתם לשאול את עצמכם מה הם גונבים?

Wellness-Heaven, אתר מלונאות המרכז מידע על בתי מלון ואתרי ספא באירופה ובאסיה, אסף את המידע אודות הנטיות הקלפטומניות של אורחים בבתי המלון. 1,157 מלונאים מבתי מלון, ברמה של ארבעה וחמישה כוכבים, ענו לסקר הנרחב ביותר בהיסטוריית הגניבות ממלונות. התוצאות מפתיעות. 

מה אנשים אוהבים לגנוב?צילום: wellness-heaven

לצד תוצאות צפויות, ממש כמו עיצוב של חדר במלון – מגבות הן הפריט הנגנב ביותר ממלונות, ואחריהם חלוקים וקולבים מככבים גבוה ברשימה. אחר כך הופיעו גם כמה נטיות קלפטומניות יוקרתיות יותר. המלונאים השיבו שגילו סוללות לשלטים שנעלמו, טאבלטים, או חדרים שנותרו בלי מכונת הקפה היוקרתית, או שפשוט לא הבינו לאן נעלמה הטלוויזיה מהחדר. בנוסף לכל אלה, היו המלונאים שהפתיעו והודו כי גם מזרנים (!) נגנבו מחדרי המלון שלהם.

הסקר גם מצא הבדלים בנטיות הגניבה של אורחים במלונות ארבעה וחמישה כוכבים, כשהאחרונים נוטים לפלח דברים יקרים בהרבה. כנראה בגלל הסכום שהשקיעו מראש בחדר המלון. אורחי היוקרה גונבים פריטי אמנות בתדירות של פי 5.5 מאורחי מלונות הארבעה כוכבים, פי 8.2 טאבלטים, מכשירי טלוויזיה פי 9 ומזרנים פי 8.1 מאשר מקביליהם המסתפקים במועט במלונות בני ארבעת הכוכבים.

פילוח לפי אורחים במלונות ארבעה כוכבים וחמישה כוכביםצילום: wellness-heaven

ומה לגבי העדפות גניבה על פי לאומים? בריטים וגרמנים מעדיפים מוצרי קוסמטיקה, אוסטרים מתמקדים בסכו"ם וצלחות, איטלקים רוצים להעשיר את אוסף כוסות היין שלהם ואמריקאים אוגרים סוללות וכריות. הצרפתים הם שיאני גניבת מקלטי הטלוויזיה והשוויצרים חייבים להיות מיוחדים, כהרגלם, נצמדים למייבשי השיער. ככה זה כשגרים במדינה קפואה. ההולנדים שומרים על צניעות וגונבים גלילי נייר טואלט, אם זה בכלל נחשב גניבה בספקטרום הסחיבות הזה.

גם פריטים ייחודים הופיעו ברשימה, לצד סיפורים נדירים לא פחות. ראש אייל מפוחלץ שנשדד ממלון צרפתי, מספרי חדרים מהדלתות נפלו קורבן גם הם, לצד ספסלים מחדר הסאונה ומערכת הגברה בגינה. אך את פרס הפריט המפתיע ביותר, כולל מחיאות כפיים הכרחיות לגנבים מלאי התעוזה, גורף פסנתר הכנף שנעלם מאולם הכניסה של מלון איטלקי. "נכנסתי ללובי וראיתי משהו מוזר", ניסה המלונאי האיטלקי להסביר את ההלם שאחז בו כשהבין שאין גבול תחתון לתעוזה של אורחי המלון.

נושא הגניבות ממלונות הפך לחם וויראלי השנה דווקא בהודו, שם משפחה נתפסה גונבת ממלון באינדונזיה ומנהלי המלון שחררו סרטון שהפך לוויראלי. בתגובה אליו פרסמה חברת הטיולים Ixigo סרטון, בו היא מנסה לבאר מה מותר ומה אסור לגנוב מחדר המלון שלכם. הוא אמנם שלכם, אך רק עד לשעת הצ'ק אאוט.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ