כללי הקורונה החדשים ביפן: אסור לצעוק ברכבות הרים

יפן התירה את פתיחתם של פארקי השעשועים, אך בכללים שפורסמו לפתיחתם מופיעה דרישה כמעט בלתי הגיונית. הסיבה היא הפחתת פליטת רוק של המשתמשים במתקנים

איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוכבים על רכבת הרים בגרמניה
איתן לשם

יפן הסירה בסוף השבוע שעבר את שארית הסגר שעוד הוטל על תושביה, אך הצמידה ליציאה לחופשי שורה של כללים ודרישות רפואיות. עבור פארקי השעשועים במדינה הייתה הנחייה אחת שנשמעה מעט קשה לאכיפה. בין ההנחיות אודות הקפדה על ריחוק חברתי, שמירה על היגיינה ועטיית מסיכה, כל המפעילים והמשתתפים ברכבות ההרים השונות הפרושות בפארקים ברחבי המדינה, הונחו לא לצעוק מפחד או לצהול משמחה במהלך השימוש במתקן.

ההנחיה נוסחה על ידי East and West Japan Theme Park Associations (ארגון המאגד 30 פארקים גדולים ביפן, ביניהם יוניברסל ודיסנילנד), ונועדה – לדבריהם – להפחית את פליטת הרוק העלול להיות מדבק. במהלך הצעקה שלהם, יכול הרוק להתנתק מפיהם ולפגוע באלה שמגיעים אחריהם. לא ברור איך והאם יאכפו את ההנחיה הזו, אך היא הופכת להיות קשה פי כמה לאכיפה כשמתחשבים בכמה מרכבות ההרים המפחידות בעולם, שממוקמות במדינה. ההנחיה הומלצה לשימוש ואכיפה בכל רחבי הפארק - כולל בפעילויות בתוך מבנים (כגון "בית השדים" וכדומה).

בנוסף להנחיה הזו, נדרשו גם מפעילי הבובות בתחנות השונות לא להתקרב אל האורחים למרחק של פחות ממטר, זאת אם הם מרגישים חייבים להוריד את המסכה עבור המופע שלהם. 

גם בדנמרק החליטו להצמיד הנחיה לקראת פתיחתן מחדש של רכבות ההרים, אלא שהיא מעט יותר הגיונית לאכיפה. השלטונות במדינה החליטו על הגבלת המשתתפים בכל סיבוב של הרכבת לבני משפחה גרעינית אחת, או חברי קבוצה שהגיעה לפארק יחד. הדבר יהפוך את הקבוצה ל"קפסולה" ויגן עליה מרסיסי רוק זרים, אך גם יוסיף לה לא מעט זמן בתור בהמתנה לתורה על הרכבת.

הצעקה היא חלק מהותי מחוויית רכבת ההרים בעולם פארק השעשועים, ויעידו על כך השמות שהמתקנים הללו קיבלו לאורך השנים. "Scream" בפארק שישה דגלים בקליפורניה ו-"Great American Scream Machine" בפארק שישה דגלים בפלורידה, הם רק שתי דוגמאות לז'אנר שילוב הצעקה בשם המתקן. אז מה עושים במקום לצרוח את הפחד החוצה? אפשר להחזיק יד לפרטנר שלכם, לעצום עיניים, לעטות מסיכה או פשוט – לא לעלות על רכבת הרים.

לא רק ביפן נערכים לפתיחת הפארקים, אלא גם בארה"ב סימנו את יולי כתאריך היעד לשובם של מיק מאוס וכל חבריו. ב-11 ביולי צפוי להיפתח דיסניוורלד בפלורידה, כשפארק "עולם המים" צפוי להיפתח יום לפני – ב-10 ביולי. אולפני הוליווד ישובו לארח מבקרים ב-15 ביולי, בינתיים ללא הנחיות מיוחדות אודות שמירה על רעש במהלך השימוש במתקנים.

לא פארק שעשועים, אבל בהחלט מקום הומה הוא הלובר, המוזיאון המפורסם ביותר של פריז, שיפתח את שעריו מחדש ב-6 ביולי, במקביל לפתיחת הגבולות המסתמנת של צרפת בפרט ואירופה בכלל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ