משרד התיירות: נתוני ההזמנות לקיץ במלונות אילת במצב מצוין

האם מצב ההזמנות במלונות של אילת מצוין או שאולי עיר התיירות הדרומית נמצאת על סף קטסטרופה? התשובה היא: תלוי את מי שואלים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איןלת חוף הים הריק

בימים האחרונים נדמה שקשה להבין אם מצבה של אילת מצוין או נורא. האם המלונות בתפוסה מלאה או שהעיר על סף קטסטרופה? דיון מיוחד שהוקדש לאילת נערך השבוע (יום רביעי) בוועדה לעניין נגיף הקורונה החדש בראשות חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון. הדיון עסק בהתמודדות העיר אילת עם משבר הקורונה, שפגע קשה בכלכלת העיר וגרם לאחוזי אבטלה גבוהים.

בדיון זה אמר פיני שני, סמנכ"ל בכיר במשרד התיירות: "משרד התיירות מרוצה מנתוני ההזמנות לקיץ. המלונות באילת מדווחים על מצב מצוין". לרגע התקבל הרושם שמצבה של אילת טוב ואפשר להירגע.

הדוברים האחרים לעומתו נשמעו הרבה פחות מרוצים. יו"ר הוועדה, ח"כ יפעת שאשא ביטון אמרה: "כל פגיעה כלכלית שהביא משבר הקורונה למדינה הורגשה באילת בעוצמות גבוהות יותר וזה לאחר שתי מכות קודמות שניחתו עליה: סגירת שדה דוב והסערה שפקדה אותה. אנחנו מחויבים לתת לעיר אילת אוויר כדי להוציא אותה מהמצוקה הכלכלית ולהחזירה לשגרה, ומה שלא נשקיע בה עכשיו, נשלם בעתיד הרבה יותר אם העיר תימשך חלילה למטה. לעיר מאפיינים ייחודיים בכך שהיא מושתתת ברובה על ענף התיירות ולכן הגיעה במשבר הקורונה ל 80% אבטלה. ביותר מ 30% ממשקי יש שני בני זוג שנותרו ללא כל הכנסה ומעבר לפגיעה הכלכלית הקשה, חווים משבר חברתי שנופל לפתחה של הרשות המקומית. את התקציבים שהובטחו בהחלטת הממשלה לחיזוק אילת, אשר התקבלה כבר באוגוסט, צריכים להעביר במידית ולהקדים תשלומים נוספים וכן לקדם את החלטת הממשלה השנייה בדגש על נושא התיירות.

ביותר מ 30% ממשקי יש שני בני זוג שנותרו ללא כל הכנסה ומעבר לפגיעה הכלכלית הקשה, חווים משבר חברתי שנופל לפתחה של הרשות המקומית. הקניון באילת צילום: Noa City Eliyahu

כמו כן, חייבים לאשר את תוכנית "עיר ירוקה" שתאפשר להחזיר את אילת לשגרה ולהקצות לכך את התקציב הנדרש. שני מיליון שהוקצו כעת הם לעג לרש. בנוסף לכך, חייבים להכניס במידית את העובדים הירדנים שחיוניים להשבת הפעילות השוטפת אשר תביא גם להשבת עובדים אילתיים רבים למעגל התעסוקה בעיר".

ראש העיר אילת, מאיר יצחק הלוי תיאר את המשבר כך: "העיר אילת סגורה ומסוגרת. אירוע שדב דב פגע אנושות ועדיין סוחבים את המכאוב, עכשיו הגיעה הקורונה וכל העיר בחשש קריסה. גם אם נחזור לשגרה מלאה, העיר סוחבת פציעה קשה. העיר אילת מכניסה לקופת המדינה מיליונים - כסף לאילת זו השקעה ולא הוצאה. אנחנו לא מוכנים להיות עיר רווחה ופושטת יד. לא יעלה על הדעת שישוו את התמיכות והפיצויים לעיר אילת כמו לשאר הערים, כאשר העיר אילת כולה מבוססת רק על תיירות. כרגע, לא נוכל בסכומי הפיצוי להוביל את העיר חזרה לשגרה".

כעת תפוסה של רק 30 אחוז מהמלונות. רק הכנסת הירדנים, תאפשר לארח ולעמוד בביקושים גבוהיםצילום: Noa City Eliyahu

אמיר חייק, נשיא התאחדות המלונות בישראל: "העיר אילת תלויה רק בתיירות, וללא המלונות אין כל פעילות כלכלית בעיר. עכשיו אנחנו בתפוסה של רק 30 אחוז מהמלונות. רק הכנסת הירדנים, תאפשר לנו לארח ולעמוד בביקושים גבוהים. המלונות מחכים רק לקבל את האישור להשיב את העובדים בחזרה ולהתחיל לעבוד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

משה גלעד

משה גלעד

כתב טיולים ותיירות

giladmo@netvision.net.il

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ