התיירות בישראל, תמונת מצב: רק 261 מלונות פתוחים עם 55 אחוזי תפוסה

לאור החשש מפני החמרת ההגבלות על בתי המלון בישראל, מפרסמת הבוקר התאחדות המלונות את תמונת המצב נכון לעכשיו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מלון דה סי אוף גליליי
רק 55 אחוזי תפוסה בממוצע במלונותצילום: גיל אליהו

לאור החשש מפני החמרת ההגבלות על בתי המלון בישראל, מפרסמת הבוקר התאחדות המלונות את תמונת המצב נכון לעכשיו. על פי ההודעה כיום פתוחים 261 מלונות מתוך כ-430. התפוסה הממוצעת בכל הארץ 55 אחוזים. נתון זה מעיד על כך שרוב המלונות מפסידים גם לאחר הפתיחה.

מספר לינות ממוצע לאורח - 5.2 לילות. מספר חדרים ממוצע במלונות הפתוחים – 138 חדרים. הנתונים מעידים על כך שמאז שנפתחו בסוף מאי התארחו בבתי המלון 288 אלף אורחים.

מלון הרודס תל אביבצילום: עופר וקנין

עד כה התגלו בבתי המלון 30 חולים. התאחדות המלונות מדגישה את העובדה שאין הוכחה שחולים אלה נדבקו בבית המלון.

תמונת מצב עובדים: עד כה נקלטו מחדש בעבודה בבתי המלון כ-15 אלף עובדים. מביניהם חלו 35 עובדים. העובדים מחולקים לקפסולות – קבוצות סגורות.

על פי התאחדות המלונות - מלון הוא למעשה "מבצר סגור" אשר רק אורחים המלון מזוהים יכולים להיכנס אליו. עובדי המלונות קיבלו הדרכות "ימי קורונה" בצורה יסודית. בכל מלון יש "ממונה קורונה" האחראי על עמידה בתו הסגול. במלונות שטחי ציבור המאפשרים שליטה וויסות אורחים. בתי המלון מצוידים באמצעים טכנולוגיים המאפשרים ניטור, בקרה ותיעוד האורחים והעובדים בשטחים הציבוריים. כניסה ויציאת אורחים ללא מגע יד אדם. חדרי האוכל – לפי הנחיות התו הסגול, כלומר מרחק בין השולחנות ומשפחות גרעיניות, הגשת אוכל ו/או מנות סגורות, כלומר המנעות מהגשה במזנונים.

מלון הרודס תל אביבצילום: עופר וקנין

בריכות – בריכות הילדים סגורות, 6 מ"ר בתוך המים בין משפחות גרעיניות, 7 מ"ר בשטח החיצוני בין משפחות גרעיניות.

המסקנה של התאחדות המלונות מכל הנאמר כאן ברורה – "אין להחמיר את ההנחיות לגבי המלונות. יש להחריג את בתי המלון משאר העסקים. בתי המלון "מחזיקים" את הכלכלה של ערים כמו אילת וטבריה ואזורים כמו ים המלח. כלכלת אילת כולה נשענת על המלונות – סגירת המלונות משמעותה חיסול העיר."

בעקבות ישיבת הממשלה שהתקיימה היום (ב') בנוגע להחמרות במסגרת הטיפול במשבר הקורונה, הוחלט כי שר התיירות, אסף זמיר, יציג לממשלה מתווה תו סגול מחמיר עבור המלונות בישראל. ההסכמה על גיבוש מתווה התו הסגול הייחודי נבעה, בין היתר, לאור נתוני התחלואה הנמוכים במלונות בישראל החל מפתיחתם בסוף חודש מאי.

צוותים מקצועיים מטעם משרד התיירות והתאחדות המלונות פועלים כעת על יצירת תו שיאפשר למלונות להמשיך לפעול כסדרם, יבטיח שמירה על בריאותם של אורחי המלון ועובדיו כאחד, שיוגש למשרד הבריאות.

משה גלעד

משה גלעד

כתב טיולים ותיירות

giladmo@netvision.net.il

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ