"סגירת תיירות סופי השבוע תהרוג אותנו" אומרים בנגב

תיירני הנגב מבקשים את החרגתם מהסגר בסופי השבוע. במכתב לשר הבריאות הם אומרים: "הנגב הוא המקום הנכון ביותר להילחם בקורונה על ידי בידוד חברתי ונשימת אוויר פתוח"

משה גלעד
משה גלעד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מדרשת שדה בוקר
מדרשת שדה בוקרצילום: חיים טרגן

ראשי רשויות הנגב פנו לשר הבריאות בבקשה שלא יכלול את התיירות הכפרית בנגב במדיניות סגר סופי השבוע. "מקור הפרנסה העיקרי בנגב בתקופה זו נשען על תיירות בסופי השבוע. סגירת החמצן תפגע אנושות באזורנו" אומרים ראשי הרשויות בנגב.

בתוך כך, שיגרו אמש (חמישי) ראשי רשויות מהנגב, ביניהם טל אוחנה, רוני מרום, ערן דורון, איל בלום וד"ר חנן גינת מכתב לשר הבריאות, ח"כ יולי אדלשטיין. במכתב הם טוענים כי הנגב הוא המקום הנכון ביותר על פי הנחיות משרד הבריאות להילחם בקורונה על ידי בידוד חברתי ונשימת אוויר פתוח "בשל היתרון הגאוגרפי של התיירות הכפרית במרחבי הנגב, הרי שברור כי אין ולא תהיה כאן התקהלות וצפיפות, וממילא אין כל סיכוי להדבקה בנגיף הקורונה. אנו מבקשים להחריג את התיירות הכפרית בכל רחבי הנגב ממדיניות הסגר המוצעת, ולא לפגוע במעט הפרנסה שעוד נותרה לתושבינו בעת הזו. מדיניות של סגר בסופי בשבוע תהיה בגדר קטסטרופה לעסקי התיירות במרחב הנגב, וברור לכל בר דעת, כי אין בה כל צורך בעת הזו".

המועצות המדבריות מבקשות משר הבריאות שלוש בקשות על רקע הסגר הצפוי: החרגת הפעילות בתיירות הכפרית בנגב ממדיניות הסגר המוצעת. אישור פעילות במרחב מדברי פתוח עד 30 משתתפים לפחות (יש מרחב ואפשר לשמור בקלות 2 מטר). המשך אישור לטיולים ופעילות בשטח עד 50 משתתפים כפי שמופיע באתר המשטרה בעת הזו.

ערן דורון ראש מעוצת רמת נגב: התיירות הכפרית בנגב מהווה משענת כלכלית עבור משפחות רבותצילום: עופר וקנין

לדבריהם התיירות הכפרית בנגב מהווה משענת כלכלית עבור משפחות רבות, שפרנסתן נפגעה קשות ממשבר הקורונה. המועצות האזוריות והמקומיות בנגב, מפעילות תיירות כפרית שרובה ככולה באוויר הפתוח, ובמרחבים עצומים, אשר אין דומה להם במרכז הארץ. כל פעילויות התיירות באזור נערכות על פי "התו הסגול" ועל פי ההנחיות המעודכנות שמפרסם משרד הבריאות מעת לעת. אין בפעילות זו כל התקהלות, שכן המרחבים מאפשרים פעילות ללא ריבוי משתתפים וללא הצטופפות.

על מנת להתמודד עם התוצאות הכלכליות של המשבר, שפגעו בפרנסת כל מפעילי התיירות ערכו בנגב מאמץ גדול והפיקו פעילות מיוחדת וחריגה בסופי השבוע במהלך כל הקיץ. הפעילות המתבססת על "לילות הקיץ הקרירים של הנגב". פעילות זו מרוכזת באופן טבעי בסופי השבוע בימים חמישי עד שבת. בלב הפעילות עומדת הצפייה בכוכבים בלילות החשוכים של הנגב. סביב "מטר המטאורים" הופקו פעילויות לכל המשפחה. את הפעילות מלווים קמפיינים פרסומיים מושקעים, אשר נועדו להביא פרנסה למפעילי התיירות בכל רחבי הנגב.

לדברי ראשי המועצות – "פעילות זו הינה בבחינת 'כבשת הרש' עבורנו, ואם תגדע הממשלה את הפעילות הזו באמצעות סגר של סופי השבוע, תהיה משמעות הכלכלית עבור התושבים שלנו קשה וקיצונית. לאור הסיבות שפירטנו לעיל, ובעיקר בשל היתרון הגיאוגרפי של התיירות הכפרית במרחבי הנגב, הרי שברור כי אין ולא תהיה כאן התקהלות וצפיפות, וממילא אין כל סיכוי להדבקה בנגיף הקורונה. אנו מבקשים להחריג את התיירות הכפרית בכל רחבי הנגב ממדיניות הסגר המוצעת, ולא לפגוע במעט הפרנסה שעוד נותרה לתושבינו בעת הזו. מדיניות של סגר בסופי בשבוע תהיה בגדר קטסטרופה."

משה גלעד

משה גלעד

כתב טיולים ותיירות

giladmo@netvision.net.il

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ