איתן לשם

עם התרסקות ענף התעופה בחודשי הסגר העולמיים ואי הוודאות שהתלוותה למשבר, שפרץ בעקבות מגיפת הקורונה, חלה נסיקה במחירי ביטוח הנוסעים לחו"ל. כעת, גם עם פתיחת עוד ועוד מדינות לתיירות, רבים עדיין מפחדים לטוס. גם ירידת דמי הביטוח אל אזורים שפויים יותר לא הרגיעו את הציבור, שכרגע עדיין נמנע מטיסות בחלקים נרחבים של העולם. הפחד הזה הוביל כמה מדינות להודיע שכל תייר שיכנס לתחומן ויימצא כחולה קורונה, יקבל כיסוי מלא של הטיפול הרפואי בו. כעת, חברת איתיחאד מציעה כרטיס טיסה משולב בביטוח קורונה מיוחד.

איתיחאד, חברת התעופה של אבו דאבי איתה ישראל חתמה הסכם שלום לאחרונה, מציעה לכל נוסע שירכוש כרטיס בחברת התעופה בכל תאריך עד ה-31 בדצמבר – לקבל ביטוח קורונה מיוחד. הביטוח יצורף לרכישת הכרטיס, ללא עלות נוספת, ויכסה את הוצאות הטיפול בחולה, עד לרמה של 150 אלף יורו או 100 יורו לכל יום טיפול ולמשך חודש.

בנוסף, החברה ממשיכה את מדיניות הביטולים והשינויים הגמישה שלה. כל רוכש כרטיס שביצע הזמנה עד ה-31 באוקטובר, יקבל הבטחה לאפשרות שינוי מועד או יעד ללא כל עלות. מהלך זה מצטרף למהלכים של חברות תעופה גדולות אחרות, ביניהן "שלוש הגדולות" של ארצות הברית (אמריקן איירליינס, דלתה ויונייטד איירליינס) שהודיעו על ביטול עמלות השינוי אצלן. כל אלה הם התוצאה של ירידה בת 58% בכמות הנוסעים השנה, שמגלמת ירידה של 84 מיליארד דולר בהכנסות חברות התעופה ברחבי העולם. 

Travel Guard, כפי שנקראת חבילת הביטוח הזה, מסופקת לנוסעים ממגוון מדינות, אך – לפחות כרגע – עדיין לא מישראל. לאור הסכם השלום, שצפוי לשנות גם את נהלי עליית ישראלים לטיסת איתיחאד, לא מן הנמנע שגם הם יוכלו ליהנות מראש שקט יותר במהלך הטיסה והחופשה שלהם. הפוליסה תינתן על ידי סוכנות AIG, או על ידי אחד מסוכני הביטוח שחברת התעופה הגיעה להסכם עמו.

אלא שהמהלך הזה מגיע כמה ימים אחרי שחברת תעופה שכנה, אמירייטס איירליינס, מדובאי, הודיעה גם היא על תכנית ביטוח כללית לנוסעים דרכה. גם היא נכללת בהסכם השלום של ישראל עם איחוד האמירויות, שאמור להבטיח לישראלים את הזכות לטוס גם עם החברה הזו מכל יעד, וליהנות מכל התנאים המוצעים לשאר הנוסעים. כשגם ביטוח " Travel Guard" ביניהם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ