קריאה למשרד הבריאות: "להסיר את כלל המגבלות על כניסה לשטחי טבע וים"

לשהייה בטבע ובאוויר הפתוח תועלת מוכחת לבריאות הפיזית והנפשית, אז מדוע לא לאפשר לציבור לנשום מעט? כעת ארגוני טבע ובריאות פונים למשרד הבריאות בקריאה לעודד יציאה מהבית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נחל דן, בשבוע שעבר
משה גלעד
משה גלעד

החברה להגנת הטבע פנתה יחד עם איגוד רופאי בריאות הציבור וארגוני בריאות וסביבה נוספים למשרד הבריאות בקריאה לעודד יציאה לטבע ופעילות גופנית באוויר הפתוח בזמן הסגר.

"פעילות גופנית אינה מותרות אלא תנאי לחיים בריאים, בשגרה ובחירום", נכתב בנייר העמדה של החברה להגנת הטבע וגפי בריאות וטבע נוספים, "יש להסיר את כלל המגבלות על כניסה לשטחי טבע וים ואף לאפשר הגעה אליהם בכל דרך, על מנת לאפשר פעילות החיונית להתמודדות עם מגפת הקורונה והשלכותיה. על משרד הבריאות ושאר גופי הבריאות לעודד פעילות גופנית, לרבות הליכה ורכיבה על אופניים, גם במסגרות משותפות, בשטחים פתוחים ובטבע".

על פי דברי הפונים, ביניהם איריס האן, מנכ"ל החברה להגנת הטבע, פרופ' חגי לוין, יו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור ומומחים רבים אחרים יש לשהייה בטבע ובאוויר הפתוח תועלת מוכחת לבריאות הפיזית והנפשית. מחקרים מוכיחים לדבריהם שעצם השהות בשטחים ירוקים תורמת להפחתת דיכאון, הפחתת יתר לחץ דם והחלמה מהירה יותר ממחלות. פעילות גופנית, בוודאי כשהיא נעשית באוויר הפתוח ובטבע, תורמת לחיזוק המערכת החיסונית.

יוגה בגן סאקר ירושלים. למה לא בעצם?צילום: אמיל סלמן

"המרחבים הפתוחים של ישראל מאפשרים לציבור לצאת, לטייל ולהתאמן בסביבה טבעית, תוך שמירה על כללי הריחוק הפיזי", נאמר במכתב למשרד הבריאות. "הסיכון הבריאותי של הדבקה בקורונה בפעילות זו הוא אפסי: מחקר שנערך לאחרונה ביפן העריך כי הסיכוי להידבק בתוך מבנה סגור גדול פי 19(!) מאשר הסיכוי להידבק בחוץ. זאת לעומת התועלת הבריאותית העצומה של יציאה לטבע. אנו מצפים ממשרד הבריאות לצאת בקמפיין מאורגן ולתמוך בפעילויות לעידוד הציבור לתנועה פעילה בחוץ, בטבע ובשטחים הפתוחים. כמובן, יש לעשות זאת תוך שמירה על טבע בריא - שהיא שמירה על בריאותנו."

על נייר העמדה חתומים עשרים מומחים בולטים ובכירים לבריאות הציבור ואחרים, שעוסקים בנושאי טבע וסביבה בישראל, ביניהם לביא זמיר, מנכ"ל חוגי הסיירות של קק"ל, שלמה מוכרתי מנכל ארגון הקייטנות של ישראל ואבישי ברמן מנכ"ל עמותת בין השיטין בערבה. זה נייר עמדה ראשון מסוגו בו יש שיתוף פעולה בין רופאים ומומחים לבריאות הציבור ובין דמויות בולטות מתחום הטבע והטיילות בישראל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

משה גלעד

משה גלעד

כתב טיולים ותיירות

giladmo@netvision.net.il

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ