צימרים תחילה: שרת התיירות החדשה מסבירה שלא באה לבלות

"באתי לעבוד, ללא ימי חסד, נעשה מה שאפשר כדי לאפשר לחזרה מהירה, יעילה ואיכותית", אומרת השרה אורית פרקש הכהן

משה גלעד
משה גלעד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
על הדשא בקיבוץ מרום גולן
משה גלעד
משה גלעד

אורית פרקש הכהן (כחול לבן) התמנתה השבוע לשרת התיירות. היא מחליפה את אסף זמיר, שכיהן בתפקיד רק כארבעה חודשים. בהצהרה ראשונה שפרסמה לגבי המינוי בעמוד הפייסבוק שלה כתבה פרקש הכהן שענף התיירות אינו מותרות, או בילוי אלא צורך חיוני ובעל חשיבות. "מדובר בענף כלכלי מפואר, משמעותי ביותר לכלכלת ישראל ובין הנפגעים העיקריים של משבר הקורונה. התיירות היא לא nice to have, ממש לא. פתיחתה מהווה חלק מפתרון בעיית האבטלה, המתח הנפשי, הכלכלה והמשבר. מצב נתוני התיירות הנכנסת עם כניסתי לתפקיד קשה. בצעדי הראשונים בתפקיד, סיכמתי עם שר הבריאות על הגשת מתווה יציאה לענף. המתווה יכלול "איים ירוקים" שיאפשרו לבודד ערי תיירות בכניסה וביציאה וליצור אזור שמאפשר נופש בריא וכלכלי.

אורית פרקש הכהן: ענף התיירות אינו מותרות, או בילוי אלא צורך חיוני ובעל חשיבות צילום: אייל טואג

באתי לעבוד, ללא ימי חסד, נעשה מה שאפשר כדי לאפשר לחזרה מהירה, יעילה ואיכותית במגבלות הנגיף שנכנס לחיינו. נדגיש גם את חשיבות פתיחת הצימרים במתווה שייקבע, כי בעיניי, בריא יותר כמשפחה לנסוע לצימר מאשר לסבים וסבתות. גם בריאותית וגם לרווחתנו הנפשית".

פרקש: בריא יותר כמשפחה לנסוע לצימר מאשר לסבים וסבתות. גם בריאותית וגם לרווחתנו הנפשית. צימר בעין חרוד איחוד צילום: רועי חן / מאיר דור

באחת משיחותיה הראשונות של פרקש הכהן עם גורמים בענף פגשה השרה הנכנסת את ערן דורון, ראש מועצת רמת הנגב והבהירה שבקרוב תכין תכנית לפיתוח ענף התיירות שמבחינה בין סוגיה השונים של התיירות ולא מתייחסת אליה כאל מקשה אחת. "אני מכירה את ערן ופועלו למען האזור כולו", ציינה השרה. "את השבוע האחרון הקדשתי ללימוד משמעותי של אתגרי ענף התיירות ובתוך כך התיירות המדברית. נתחיל להכין תכנית לפיתוח ענף התיירות שמבחינה בין הסוגים השונים של התיירות ולא מתייחסת לתיירות כאל מקשה אחת. כולי תקווה שהממשלה תתייצב מעט כדי שנוכל סוף סוף לעסוק במהות".

לפרסום של פרקש הכהן בפייסבוק צורפו כמה גרפים שמראים היטב את מצבה האנוש של התיירות בישראל.

משה גלעד

משה גלעד

כתב טיולים ותיירות

giladmo@netvision.net.il

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ