עושים כסף על גב השוויצרים: העוקץ החדש של ישראלים בחו"ל

<SPAN lang=HE> <P dir=rtl align=right>הישראלים מצאו עוד דרך לעשות קומבינות בחופש: המכונות בשווייץ בטוחות שמטבע של עשר אגורות הוא מטבע של שני פרנקים, ששווה כשמונה שקלים</P></SPAN>

נטע הלפרין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נטע הלפרין, עכבר העיר

לכולנו יש בבית את אותה קערה מכוסה אבק ומפוצצת במטבעות של עשר אגורות שאין בהן חפץ. עכשיו מתברר שהישראלים החרוצים מעבר לים מצאו מה לעשות גם עם השאריות הארכיאולוגיות האלה, ולא סתם אלא בשווייץ, מרבץ הזהב העולמי. שליחנו בשווייץ מספר כי “השמועה הרווחת, בעיקר בין ישראלים יודעי דבר, היא שביום מסוים בשבוע המכונות האוטומטיות בציריך פולטות עודף של עשרות מטבעות של עשר אגורות לידי השוויצרים, שלא ממש יודעים מה לעשות עם המטבע המוזר הזה”.

הסיבה היא שמטבע של שני פרנקים שוויצריים (שערכו שווה פחות או יותר לשמונה שקלים ישראליים) שוקל בדיוק כמו המטבע הישראלי, שערכו נמוך בהרבה. “האגדה האורבנית גורסת שיש שם ישראלי שעלה על הקטע, והוא מפוצץ בשהייה שלו בציריך את כל האגורות שמשום מה הוא סחב איתו עד לשווייץ”, מספר השליח.

הסחיזם השוויצרי, שבא לידי ביטוי גם במכונות האוטומטיות שלהם, גורם לכך שלא רק שניתן להשתמש במטבע של עשר אגורות כתחליף לשני פרנקים - המכונה גם מחזירה עודף, בכסף מקומי. כך מתאפשר לעקוץ את ארץ השעונים פי שניים - גם לשלם כלום עבור נסיעה במטרו או פחית שתייה, וגם לקבל עודף בסכום של חמישה שקלים פלוס מינוס.

מי שלא מרים שני פרנק שוויצרי, לא שווה שני פרנק שוויצרי (צילום מסך)

כמובן שהשוויצרים עצמם לא ינסו את הטריק הזה בעצמם, עניין של חינוך, או שהם ממילא עושים מספיק כסף גם ככה. “מצחיק לחשוב שיש ישראלים עם תפיסת עולם מספיק מעוותת שישמעו על הקטע ויאמרו לעצמם, רגע, כרטיס לשווייץ עולה 150 יורו, שווה לנסוע למטרת ביקור של תפעול שוטף של כל המכונות בעיר, אבל יותר הגיוני, גם אם לא פחות אידיוטי, שאלה שנוסעים לשווייץ ממילא ייקחו איתם על הדרך את עשרות האגורות שמעלות עובש אצלם בבית, בשאיפה לארגן סופשבוע של פונדו ורווחים”, מוסיף השליח.

גם אם לפחות ברמת הפנטזיה אפשר לארגן לעצמנו אדידס חדשות על חשבון משלם המסים השוויצרי, נראה שעדיין חבל להיתקע בביקורת הדרכונים בשדה התעופה בציריך רק בגלל שקיות מלאות במטבעות של עשר אגורות, לא?

כתבות מומלצות

צביקה הדר ומירי מיכאלי. לא נתנו לבוט האנושי לפצוח במונולוג

בעולם מלא פייק ניוז, דווקא צביקה הדר התגלה פתאום כעיתונאי

אוסטין בטלר כאלביס. "הרגשתי כאילו אני מסתכל למעריצות בתוך הנשמה"

"אם הוא לא יקבל אוסקר על התפקיד של אבא שלי, אוכל את כף הרגל"

מרטין הינטרגר בליגה האירופית, בעונה החולפת. מה הוביל לפרישתו הפתאומית?

במקום לשחק בליגת האלופות, הוא פרש. היה לו מה להסתיר

בילי ג'ו ארמסטרונג בהופעה. "יש יותר מדי טמטום בעולם"

סולן גרין דיי אחרי פסיקת ההפלות: "מוותר על האזרחות האמריקאית"

הפגנה למען זכות ההפלה בתל אביב, ב-1978. לאורך השנים נמתחה ביקורת חריפה על פעילותן של הוועדות

בוויכוח על ההפלות בישראל ידם של השמרנים תמיד על העליונה