חם בעולם: גם קולורדו תמכור סמים לתיירים

וגם: תערוכה חדשה לחובבי "משחקי הכס", מלון הקפסולות הראשון במוסקבה, הכיסאות העתידניים של מחלקת התיירים ואתגר צילומים מיוחד בוונציה. כל מה שקורה ביעדים החמים באמת בעולם

קרן בר לב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קרן בר לב

גם אם אין לכם כוונות לטוס בקרוב לחו"ל, אתם מוזמנים להצטרף אלינו לטיול קצר ברחבי הגלובוס. מדור "חם בעולם" יוציא אתכם פעם בשבועיים, מדי יום ראשון, למסע בעולם בעקבות טרנדים תיירותיים, אטרקציות מקומיות ואירועים שפספסתם גם בלי למצמץ. והפעם: קולורדו תמכור מריחואנה לתיירים, לאניסטר וסטארק מגיעים לבלפאסט וניו יורק ולילה במלון במוסקבה בחמישים דולר בלבד.

בקרוב: מריחואנה חוקית בקולורדו גם לתיירים מדינת קולורדו עושה השבוע צעד משמעותי נוסף בכל הנוגע להפיכת המריחואנה לחוקית, אחרי שתושביה קבעו בבחירות האחרונות כי הסמים הקלים יהפכו לחוקיים במחוזותיה. צוות משימה מיוחד שהורכב מאנשי משטרה, משפטנים ופעילים למען מריחואנה חוקית החליט להמליץ בפני הממשל המקומי כי רכישה ושימוש בחומר יהיה חוקי עבור כל מבוגר מעל גיל 21, בין אם הוא תושב קולורדו ובין אם לא.

"התניית הרכישה במגורים בקולורדו תיצור כמעט לבטח שוק שחור של מריחואנה לשימוש אישי בארה"ב", הסביר דן פאבון, נציג המפלגה הדמוקרטית מדנבר בוועדה, את ההחלטה. באם החוק יאושר, קולורדו תהפוך למדינה הראשונה בארה"ב שתתיר מכירת סמים לתיירים. עם זאת, יוטלו מספר מגבלות על השימוש והמכירה של מריחואנה. על פי החוק, תותר מכירה וקנייה של כמות מוגבלת של חומר, שעדיין לא הוגדרה, וכן יוטל איסור על העברת החומר מחוץ לגבולות המדינה. "מריחואנה שנרכשה בקולורדו חייבת להישאר בקולורדו", הוסיף פאבון.

כזכור, התיירות היא ענף התעשייה השני בחשיבותו בקולורדו, שמקבלת מדי שנה את פניהם של תיירים מכל רחבי ארה"ב והעולם שפוקדים את אתרי הסקי שלה. מתנגדי החוק טענו בזמנו כי לגליזציה של מריחואנה תגרום לתיירים ה"נכונים" להפסיק להגיע למדינה ותפגע במיתוג של קולורדו, אבל הטענות הללו לא עצרו את החוק מלעבור.

האביב מגיע: תערוכה נודדת של "משחקי הכס" משתלטת על העולם רגע לפני שהעונה השלישית של סדרת האפוס "משחקי הכס" חוזרת למסכים בסוף מרץ, מעריציה יוכלו לחזות מקרוב בכמה מזכרות ופריטים מגניבים ששימשו את הדמויות המוכרות מבתי המלוכה סטארק, לאניסטר, טארגריין, בראת'יאון וגרייג'וי. תערוכה נודדת חדשה מבית HBO תיפתח בחודש הקרוב חינם לקהל הרחב, ותכלול יותר משבעים חפצי אמנות משתי העונות הראשונות של הסדרה - כמו גם פריטים מהעונה השלישית. תלבושות, אביזרים, שריונות וכלי נשק הם רק חלק מהפריטים שיוצגו שם, לראשונה לפני קהל חובב. התערוכה תיפתח ב-9 במרץ בטורונטו שבקנדה ומשם תמשיך לניו יורק, לסאו פאולו, לאמסטרדם ולבלפאסט, שם תינעל ב-17 ביוני.

חלון או מעבר? תכירו את כסאות המטוס של העתיד נוסעי מחלקת התיירים מכירים היטב את הסיוט שנקרא "מושב במטוס". מקום מוגבל לרגליים, לידיים ותנוחה נוקשה שמקשים עלינו לקרוא, לצפות בסרט ולישון בטיסה הם רק חלק מהבעיות איתם נאלצים הנוסעים הללו להשלים. אבל לא לזמן רב. הכירו את "איירגו", מושבי המטוס העתידניים שעוצבו על ידי אלירזה יאגהובי, תלמיד הנדסה ממאלזיה אשר זכה במלגה יוקרתית על ההמצאה פורצת הדרך שלו. יאגהובי סיפר לחדשות ABC כי הגה את הרעיון לאחר כמה טיסות ארוכות במיוחד, בהן הבחין שלרוב הבעיה נוצרת כאשר הנוסע שמלפנים משעין לאחור את המושב שלו וגוזל "שליש מהמרחב שעליו שילמתי". המרחב האישי של כל נוסע מצטמצם אף יותר כאשר הוא מנסה להשתמש במסכים מתקפלים או במגשים שתופסים חלק גדול מהמקום.

המושבים החדשים מאפשרים לכל נוסע לשלוט באופן מלא במסך ובמגש שלו מבלי שיושפע על ידי תזוזות של נוסעים אחרים – פשוט כיוון שהמסכים והמגשים אינם חלק מהכיסא, כי אם תלויים מתא המטען שמעל ראשו של כל נוסע. במקום ליישר ולהשעין את המושב לאחור, משענת הרגליים היא זו שמתכווננת במושב החדש ומאפשרת מנוחה מושלמת.בנוסף, המושבים שעשויים רשת ניילון חזקה שמונעת הזעה לנוחות מקסימלית. יאגהובי מבהיר כי את ההפסד שייגרם לחברות התעופה על ידי שימוש במושבים החדשים, שתופסים 16 אחוזים יותר מקום מכיסאות רגילים, ניתן לפתור בקלות בזכות גודלם של המסכים האישיים לכל נוסע.

"המסכים יכולים לעודד נוסעים לרכוש אפליקציות בכמה דולרים, סרטים, שירים, משחקים וספרים שיוכלו לשמש אותם גם במכשירים אחרים שלהם באמצעות טכנולוגיית ענן", הוא מסביר. "הם יוכלו לנהל שיחות וידאו עם אחרים, להתקשר הביתה במחיר נמוך, או יכולים לבחור להשתתף בסקרים או לצפות בפרסומות כדי לקבל את השירותים הללו ללא תשלום. האפשרויות הן בלתי מוגבלות".

1,2,3 מגע. מושבי העתיד במטוסים (צילום מסך)

כמה עולה לילה בקפסולה שלכם? מלונות הקפסולה נוסדו במקור ביפן, ושימשו פתרון זול ומהיר עבור אורחים שרצו להעביר את הלילה בחלל קטן, בלי צורך בפינוקים מעבר למיטה נוחה ומקלחת חמה. אלא שהקונספט המשונה הזה כבר הספיק לזלוג מחוץ לגבולות המדינה הבלתי שגרתית, וכעת הוא מגיע גם לרוסיה. מלון "Sleepbox" הוא מלון הקפסולות הראשון שנפתח במוסקבה, והוא כולל חמישים תאים שבכל אחד מהם יכולים ללון עד שלושה אנשים. בכל תא יש מיטה, מדף, מנורה, ארון קטן ושולחן, וחדר שירותים ומקלחת משותפת משמשים כמה תאים יחד. מחיר התענוג הוא כחמישים דולרים ללילה – אך אפשר לשכור את הקפסולה גם לשעות ספורות בלבד.

שלח לי שקט בקפסולה. מלון קפסולות:

המשימה: לצלם מאה גשרים בוונציה ביום אחד בוונציה יש לא מעט גשרים ידועים שזוכים לתיעוד יומיומי, כמו למשל גשר ריאלטו המפורסם. אבל בעיר, המוחלקת לאיים קטנים על ידי תעלות מים, יש גם עשרות גשרים קטנים ופחות מוכרים שאינם זוכים להערכה. הצלם קארל דוראנד החליט לעשות מעשה ולתעד את הגשרים הללו, במסגרת פרויקט מיוחד שבמהלכו יצלם מאה גשרים ביום אחד בלבד. הוא יחל את הפרויקט ב-24 באפריל ובכוונתו לצלם את הגשרים בתאורה משתנה ובשעות שונות של היום והלילה.

"עם שמות כמו גשר האנחות, גשר האגרופים, גשר ההפלגה וגשר הניסים, הגשרים שמתפרשים על פני יותר ממאה תעלותיה של ונציה הם חלק מסקרן מהעיר ההיסטורית – ועדיין, מעט מאוד נכתב באנגלית על רובם", הוא אומר. אחרי הפרויקט המסקרן יהיה ניתן לעקוב בטוויטר ובפייסבוק של דוראנד, שאף מתכנן להפוך את הצילומים לספר בסופו של דבר. "אתגר מאה הגשרים נועד גם לתרום לשימור ההיסטוריה השברירית של ונציה", הוא מסביר. "העיר נמצאת בסכנה עקב עליית קו המים והלחץ בעקבות מספר המבקרים הרב שמגיע אליה".

כל העולם כולו. ונציה (צילום: dreamstime)

העיר הגרועה ביותר בארה"ב: דטרויט המגזין "פורבס" פרסם את הדירוג השנתי שלו לערים האומללות ביותר בארה"ב, ובראש הרשימה מככבת השנה דטרויט שבמישיגן. דטרויט עקפה בסיבוב את מיאמי, שכיכבה בשנה שעברה במקום הראשון, וכן את הערים פלינט שבמישיגן, רוקפורד ושיקגו באילינוי ומודסטו שבקליפורניה שמרכיבות יחד את החמישייה הראשונה.

ב"פורבס" בדקו 200 אזורים אורבניים גדולים ודירגו אותם לפי משתנים כמו אחוזי פשע, מיסים, מחירי בתים, זמני נסיעה בתחבורה, מזג אוויר וגודל אוכלוסיה. פאנל המומחים של המגזין צופה כי בשנה הקרובה תעמוד דטרויט בפני התמוטטות כלכלית ואולי אף פשיטת רגל. "הבעיות של דטרויט לא חדשות. היא נמצאת בירידה בארבעת העשורים האחרונים, במקביל להתדרדרות בתעשיית הרכב האמריקנית", נכתב שם. ניו יורק, אגב, הגיעה למקום העשירי ברשימה – בעיקר בגלל מחירי הדירות הגבוהים בה.

כתבות מומלצות

דיוקנאות של כתבת אל-ג'זירה שירין אבו אקלה בתערוכה לזכרה בעיר ג'נין, לפני כשבוע

חדשות היום, 25.5

קורס העריכה הדיגיטלית של הארץ

"הארץ" מוציא לדרך את המחזור השלישי של קורס העריכה הדיגיטלית

התאונה בכביש 6, הבוקר

חדשות היום, 24.5

רגב בוועדת הכנסת, בחודש שעבר

חדשות היום, 23 במאי

מתחם בדיקות קורונה בתל אביב, בינואר

חובת הבידוד למי שמתגורר עם מאומת לקורונה מבוטלת החל מהיום

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"