איתן לשם
איתן לשם

חברת אל על נחושה לא לתת למצב הכלכלי המדאיג - כולל שמועות על קיצוצים עתידי בכוח האדם בחברה - למנוע ממנה לנסות ולהתחרות על ליבו וכיסו של התייר הישראלי. אחרי רכישת צי מטוסי הדרימליינר, שהחברה מקווה שיוכל לתת לה מענה לעוד נתח שוק יחד עם חיסכון עתידי בעלויות, אל על משיקה כעת, באיחור לא אופנתי, את שירות ה-Wifi על בטיסות שלה כפי שנהוג בחברות רבות ברחבי העולם.

השירות יהיה זמין החל מיום ראשון הקרוב (15 ביולי), בשלב הראשון על גבי טיסות אירופה וממנה, ובעתיד הקרוב גם על כל מטוסי הדרימליינר החדישים. השירות יכלול גלישה לאתרים ושליחת מסרונים באפליקציות (ווטסאפ וכו'), ואף צפייה בסרטונים קצרים אך לא יתאפשרו שיחות קוליות דרך השימוש בשירות. ה-Wifi האל-עלי יהיה מחולק לשלוש חבילות – בסיס (גלישה בלבד, בחינם), סושיאל (גלישה כולל צפייה בסרטונים בעלות של 9.99 דולר) וביזנס (גלישה, צפייה בסרטים והאזנה למוזיקה וחיבור ל-VPN בעלות של 19.99 דולר).

העלויות המצוינות הן לכל החבילה ולכל משך הטיסה, וניתן לשלם עבורן גם בנקודות הנוסע המתמיד של החברה. השירות יהיה פעיל כ-30 דקות אחרי ההמראה מישראל, ומאירופה החל מרגע כיבוי שלט הידוק החגורות (ויסתיים כ-30 דקות לפני הנחיתה בנתב"ג). אל על מבטיחה שהגלישה דרך Viasat , לווין התקשורת שמספק את השירות, הינה מהירה ומאובטחת, ומצהירה שכל האתרים יהיו פתוחים לגלישה מלבד כאלה ש"החברה תראה לנכון לחסום כבלתי ראויים".

בכך מצטרפת חברת התעופה הלאומית לחברות רבות המציעות כבר שירות גלישה כזה על סיפונן, מאחר והן הבינו שמדובר בשירות בסיסי כיום ללקוח שלא מוכן לוותר על הקשר הישיר עם העולם (או עם קבוצת הווטסאפ המועדפת עליו). על פי השוואת מחירים לחברות תעופה אחרות, נראה שהמחירים של אל על הם מהנמוכים בשוק, אך יש לבדוק מה כל חבילה כוללת ולהתאימה לצורכי השימוש של המשתמש.

מחירי ה-Wifi בחברות נוספות:

אייר פראנס: 6 דולר לחבילה של 20 מגה בייט, 12 ל-50, 36 ל-200
איייר איטליה: 2 דולר לחבילה של 10 מגה בייט, 6 ל-50, 12 ל-90
בריטיש איירווייז: 14 דולר לשעת גלישה, 24 לארבע שעות, 32 דולר לטיסה כולה (שעה ראשונה בחינם)
לופטהאנזה: 10 דולר לשעת גלישה, 16 לארבע שעות, 19 ל-24 שעות טיסה
יונייטד איירליינס: 17 דולר לחבילת גלישה לטיסה כולה ללא הגבלת אתרים
אמריקן איירליינס: 7 דולר לשעת גלישה, 19 דולר ל-24 שעות גלישה
טורקיש איירליינס: 9.90 דולר לשעת גלישה, 14 דולר ל-24 שעות (חינם למחלקת עסקים)

תגובות