המנוע בער באוויר, השברים נחתו על שכונת מגורים: הטיסות חוזרות וגם התקלות

טיסת יונייטד איירליינס מדנבר להונולולו הסתיימה תוך 25 דקות בלבד אחרי שאחד המנועים החל לבעור. כאשר השברים נחתו על העיר שמתחת, האירוע הפך לוויראלי ואפילו לעורר געגוע גלובלי לטיסות

איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שברים שנחתו מהמנוע שבער, דנבר קולורדו
שברים שנחתו מהמנוע שבער, דנבר קולורדוצילום: Michael Ciaglo - AFP
איתן לשם

טיסת יונייטד איירליינס מספר UA 328, שהמריאה ביום שבת מדנבר להונולולו, הוואי, נאלצה לחזור על עקבותיה ולבצע נחיתת חירום בשדה התעופה של דנבר. זאת לאחר שכשל חמור התגלה במנוע ימין של מטוס הבואינג 777 הזה, כשבשלב מסוים המנוע החל לבעור באוויר, וחלקים ממנו התרסקו אל הקרקע שמתחת – כולל על שכונות בדנבר.

האירוע, כיאה לתקופה, צולם והוסרט כולו – ממעוף הציפור וסמוך למנוע הבוער, ומהקרקע – שם התרסקו חלקי המנוע הבוער. כל 241 הנוסעים ואנשי הצוות שהיו על גבי המטוס, נחתו בשלום, גם אם החופשה שלהם בהוואיי שנפתחה לאחרונה מחדש לנופשים שהציגו בדיקת קורונה שלילית או אישור על חיסון בטרם הכניסה למדינת האיים. 25 דקות אחרי ההמראה, המטוס כבר נחת בבטחה בנמל המוצא ושלח את צוותי הבדיקה להתחקות אחר הגורם לתקלה.

מיד עם תחילת האירוע, הוא תועד והועלה לרשתות החברתיות בזמן אמת. למשך כמה שעות האירוע – גם מצדו האווירי וגם מצדו הקרקעי – השתלט על הנעשה ברשתות החברתיות וכבש את פסגת הנושאים החמים בטוויטר. המטוס שבכותרות, אגב, הוא בן 26 שנים ומנועיו מתוצרת חברת פראט ו-וויטני.

בדצמבר האחרון אירע מקרה דומה, גם כן בבואינג 777 עם מנועים של אותה חברה – שגם כן חווה תקלה משמעותית באחד מהם ונאלץ לחזור לנחיתת חירום. המקרה הקודם של חברת התעופה היפנית, נגמר אף הוא בשלום אבל לא הצליח לחדור אל לב הרשתות החברתיות עם תיעוד בשידור חי מהדרמה האווירית.

כל הסיפור הזה יכול היה להסתיים במעין תחושת געגוע קולקטיבית של גולשים לטיסה, אך כאשר הגיע מידע על אירוע דומה, הפעם בהולנד, התחושות השתנו. בואינג 747, ששימש כמטוס תובלה, חווה גם הוא תקלה במנוע. חלקים מהמנוע החלו להתבקע באוויר כששברים נחתו על העיר שמתחתיו. הפעם זה נגמר עם נפגעים, כאשר שני בני אדם נפגעו מהשברים באופן קל. אם כך, ניתן לומר שאם לפני כשנה דיברנו על "הטבע מתעורר", התאונות של סוף השבוע האחרון מבשרות על התעוררותו של ענף התעופה, על התקלות והשברים שלו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ