189 מתנדבים הולנדים נשלחו ליוון לצורך "ניסוי חופשה בזמני קורונה"

25 אלף נרשמו לניסוי שאמור לבחון האם וכיצד ניתן לקיים חופשה בימי הקורונה. הנסיינים שילמו על החופשה מכיסם, אך הם היחידים שהותר להם לצאת מהולנד, כשאומה שלמה תולה בהם תקוות לחופשת הקיץ

איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חוף אנתוני קווין, רודוס
חוף אנתוני קווין, רודוסצילום: Panagiotis Karapanagiotis/Dreams
איתן לשם

ב-14 במאי אמורה ליפול עוד חומה של מגפת הקורונה, כאשר יוון צפויה לפתוח את השמיים שלה לתיירות בינלאומית. אמנם, הכניסה תוגבל למציגים תעודת מתחסן, למחלימים מקורונה ולילדים – אך יש בנקודת הזמן הזו אפשרות למוטט את מגדל הקלפים של השמיים הסגורים כולו. הישראלים כבר מתכוננים במרץ לפתיחת השמיים היווניים, אך בהולנד החליטו לבצע בדיקה מקיפה יותר של נושא החופשה בזמני (דמדומי?) קורונה.

חברת התיירות שבסיסה בציריך, שוויץ, אך פועלת רבות בהולנד ובלגיה Sunweb, בשיתוף עם ממשלות הולנד ובלגיה וחברת הלואו-קוסט טרנסאוויה, שלחה קבוצה של 189 תיירים הולנדים לריזורט באי רודוס "כדי לבחון האם החופשה בעת הזו יכולה להיות בטוחה עבור התיירים שלנו", כפי שהבהירו בחברת התיירות. הקבוצה מורכבת מתיירים בני 18-70 שנבחרו לפי קריטריונים ממשלתיים (חלוקה שווה בין קבוצות גיל, מחלימים ומתחסנים), שיישארו במשך שמונה ימים בריזורט ברודוס, ללא אפשרות לצאת לעיירה הקרובה או לחוף הים.

למרות ההגבלות הללו, כולל בדיקת קורונה בכניסה וביציאה על חשבון התיירים - לא פחות מ-25 אלף "מתנדבים" הולנדיים נרשמו ליוזמה. כל אחד מ-189 נסייני התיירות הללו ייאלץ לשלם סכום של 399 אירו, תשלום נמוך במיוחד על שהייה בת למעלה משבוע בחופשת "הכל כלול" ביוון. כשמוסיפים לכך את העובדה שהולנד עדיין נצורה באיסור טיסות, ניתן להבין בקלות את ההתלהבות שנרשמה אצל הולנדים רבים שניסו להציע את עצמם להשתתפות בניסוי התיירותי הזה.

קבוצת התיירים ההולנדים מגיעה לריזורט היווני. תוצאות הניסוי עשויות להשפיע על התיירות האירופית כולהצילום: LOUIZA VRADI/רויטרס

במהלך השהייה של קבוצת הנסיינים בריזורט היווני, הם ישוחחו פעמיים עם פסיכולוג שיעריך את מצבם במהלך החופשה. "למרות ההערכות שנבצע לא נתערב במהלך השגרה שלהם בחופשה", הבהירו בחברה והוסיפו כי "מטרתנו היא לבדוק כיצד נוכל להפוך את הטיול בזמן הקורונה לבטוח ככל האפשר עבור כל הצדדים. "ההתפתחויות סביב החיסונים והרצון הגדול של הצרכנים להיות מסוגלים לצאת שוב לחופשה, נותנים לנו ביטחון שניתן יהיה לנסוע שוב בקיץ הקרוב".

קורינה גולדרג'אן, 51, אמרה לשדר ההולנדי של רשת RTL הולנד מדוע הגישה בקשה לכרטיס. "ראשית חליתי בקורונה וחליתי קשה. ואז איבדתי את העבודה. אז מה עכשיו? אני מצפה לעשות כלום באתר נופש ולהתאושש מהשנה הסוערת הזו", אמרה. ביום שלישי בשבוע הבא ימריאו התיירנים ההולנדיים בחזרה הביתה, בכפוף לבדיקת קורונה שלילית. אגב, אם ימצאו חיוביים, יישארו בבידוד ביוון – על חשבון חברת הנסיעות.

קבוצת התיירים ההולנדים מגיעה לריזורט היווני, השבועצילום: LOUIZA VRADI/רויטרס

"היה אפשר להרגיש את האנרגיה באולם הנוסעים", סיפר מנכ"ל חברת הנסיעות לאחר המראת הטיסה מנמל התעופה של סחיפול, אמסטרדם, ביום שני השבוע, באחת בצהריים שעון הולנד. "כל הנופשים האלה כל כך שמחו להיות מסוגלים לצאת לחופשה שוב. לכן אני גאה שקיבלנו את אמון הממשלה לארגן את פיילוט החופשה הזה. כל ענף התיירות האירופי יוכל להשתמש בתובנות החדשות שמספק הפיילוט הזה, כדי לבצע את ההכנות האחרונות לקיץ יפהפה ומלא בנופשים מאושרים", הוסיף.

הולנד חיסנה נכון לעכשיו כ-5% מהאוכלוסייה שלה בחיסון שני, כשבסך הכל חלו במדינה 1.3 מיליון בני אדם ומתו ממנה 16,791 בני אדם. ביוון חוסנו כבר כ-7% מסך האוכלוסייה הכללית במדינה, ועוד 1.5 מיליון בני אדם צפויים להתחסן במהלך אפריל, זאת כדי להתכונן עד כמה שניתן לפתיחת השמיים היווניים לתיירות חוץ.

ישראלים מחוסנים יכולים להיכנס ליוון כבר כעת, אך פרט למלונות כל שאר העסקים ביוון סגורים לחלוטין לקבלת קהל. היוונים סימנו את תחילת מאי כיעד מרכזי לתחילת פתיחת המשק, בניסיון להתניע מחדש את ענף התיירות במדינה, שאחראית על כ-7% מהתמ"ג של המדינה ומעסיק כ-10% מסך העובדים ביוון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ