מעקב הטיולים: מה נפתח? לאן אפשר לטוס? מהם האתרים הפתוחים?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתב"ג שומם בימי הקורונהצילום: עופר וקנין
עדכונים

משרד התיירות יפעיל סיורים בחינם בשמורות טבע

כחלק מהמאמץ של משרד התיירות להניע את תיירות הפנים על אתריה ומדריכיה, יפעיל המשרד סדרת סיורי חינם בשמורות טבע ובגנים לאומיים בהדרכת מורי דרך. המטרה עליה הצהיר המשרד היא להניע את תיירות הפנים, ולסייע לעסקים בתעשיית התיירות. המשרד יוזם ומתקצב סדרה של סיורים מודרכים לקהל הרחב, בחינם, באמצעות רשות הטבע והגנים.

צילום: משה גלעד

הסיורים יתקיימו בסופי שבוע (חמישי-שבת) מסוף יוני (25.6) ועד סוף אוגוסט, בשמורות הטבע, בגנים הלאומיים ובערים ברחבי הארץ. את הסיורים ידריכו מורי דרך מורשים, במימון משרד התיירות. משך הסיורים יהיה עד שלוש שעות, והם יתקיימו בשמונה מוקדים שונים בארץ. הסיורים יתקיימו בכפוף להנחיות "התו הסגול" בכל הקשור לשמירת מרחק, מסיכות ומספר משתתפים של עד 50 איש (מבוגרים וילדים). כדי להתמודד עם החום נבחרו אתרים שיש בהם נקודות הדרכה מוצלות.

שר התיירות, אסף זמיר: "אני מזמין את הישראלים לצאת ולגלות מחדש את אתרי הטבע והמורשת שיש לישראל להציע, ובאותה נשימה לתת יד למורי הדרך שחווים כמו רבים מאתנו תקופה קשה של פגיעה בתעסוקה. יחד עם רשות הטבע והגנים ייצרנו הזדמנות נהדרת, בעזרתה ובעזרת הישראלים שייצאו לטייל בקיץ, נעשה הכל כדי שענף התיירות יצא לטייל במהרה."

מנכ״ל רשות הטבע והגנים, שאול גולדשטיין: "משבר הקורונה והמשך ההגבלות על טיסות לחו"ל מהווים הזדמנות עבור הישראלים במיוחד עתה לתור ולטייל בארץ היפה שלנו, לבקר במקומות שאוהבים ולהכיר מקומות קסומים וחדשים תוך הכרה מעמיקה עם הארץ וערכי הטבע והמורשת שלה. בתוך כך חשוב לא פחות  גם לתמוך בעסקים המקומיים ובמיוחד בענף התיירות המקומי שנפגע קשות מהיעדר התיירות הנכנסת. שיתוף הפעולה שלנו עם משרד התיירות, כאחד מגופי התיירות המובילים בישראל, הופך את חווית הטיול לזמינה, נגישה ומהנה יותר באמצעות סדרת סיורים חווייתיים ללא תשלום ברחבי הארץ, שיתקיימו במהלך החודשים הקרובים. זה הזמן לחופשה בישראל!"

הסיורים המוצעים:

באזור הצפון - שמורת עין אפק-חי בר כרמל – לאורך ביצה, מקורות מים ועופות מים ססגוניים

טבריה – סיור רגלי מהאזור העות'מני ועד העיר הרומית

אזור המרכז - גן לאומי בית גוברין – סיור במערות

תל אביב יפו – סיור רגלי מחוץ לחומות יפו לתוך העיר

ירושלים – סיור רגלי שמחבר את העיר ממערב וממזרח כולל העיר העתיקה והכותל

אזור יהודה ושומרון - גן לאומי הרודיון.

אזור הדרום - גן לאומי מצדה – טיול זריחה, נגן נבל בפסגה ומופע אור קולי

באר שבע – סיור רגלי בעיר העתיקה

על המעוניינים להשתתף בסיורים להירשם באתר רט"ג או טלפונית במוקד 3639*.

ואלו עשר העצות לקראת חופשת קיץ בישראל

אל על האריכה את הפסקת טיסותיה לסוף יוני

אל על הודיעה שהחליטה להאריך את משך ההפסקה הזמנית של טיסותיה עד ליום 30 ביוני 2020. בהודעתה ציינה החברה שבכוונתה להמשיך ולקיים טיסות מטען אל ישראל וממנה, לרבות שימוש במטוסי נוסעים למטרה זו וכן טיסות נוסעים במתכונת מצומצמת לפי הצורך.

לאור הודעתה זו של אל על עולה השאלה האם הנחת העבודה של החברה, כמו גם של חברות תעופה אחרות, שהתעופה האזרחית לישראל וממנה תתחדש ב-1 ביולי? שלושה שבועות בדיוק לפני המועד הזה מוקדם עדיין לתת על כך תשובה משמעותית.

מטוס של אל עלצילום: RONEN ZVULUN/רויטרס

יונייטד איירליינס מחדשת את קו תל אביב-סן פרנסיסקו

חברת התעופה יונייטד איירליינס, הודיעה כי הקו התלת-שבועי הישיר בין תל אביב וסן פרנסיסקו יחודש ב-10 ביולי. זאת בנוסף לטיסה היומית בקו תל אביב-ניו יורק (ניוארק) הפועלת ללא הפסקה.

הטיסות מסן פרנסיסקו לתל אביב יצאו בימי ראשון, רביעי וששי בשעה 19:10 וינחתו  בישראל למחרת היום בשעה 18:55. הטיסות מתל אביב יצאו בימי ראשון, שלישי ושישי בשעה 00:55 וינחתו בסן פרנסיסקו באותו היום בשעה 6 בבוקר.

מנכ"ל יונייטד בישראל אבי פרידמן אמר: "אנו שמחים על הפעלתו מחדש של הקו לסן פרנסיסקו, המהווה בשורה רבת משמעות בעיקר לתעשיית ההיי-טק והקהילה העסקית. כתמיד, אנו גאים להציע שירות מעולה, ישיר ונוח לחוף המערבי של ארה"ב, תוך הקפדה על רמת הניקיון הגבוהה בענף התעופה, למען בטיחות לקוחותינו ועובדינו".

מטוסים של יונייטד איירליינסצילום: Louis Nastro/רויטרס

רק רבע מהמלונות בישראל נפתחו מאז חזרת המשק לשגרה

"מאז חזרת המשק לשגרה חזרו לפעול רק 27% מבתי המלון בישראל. הפגיעה בענף המלונאות עדיין קשה והוא רחוק מלחזור לשגרה." כך עולה מהודעתה היום של התאחדות בתי המלון ישראל.

באילת אמנם נפתחו בתי מלון רבים יותר – כמחצית מן המלונות בעיר - אבל כבר עכשיו ברור שאזורים מוטי תיירות נכנסת, כלומר אזורים שנהנו בעבר מהרבה תיירים מחו"ל כמו תל אביב, ירושלים, נצרת, טבריה ונתניה יהיו האחרונים להתאושש מהמשבר.

בירושלים נפתחו 11 בתי מלון מתוך 69 מלונות בעיר. בתל אביב נפתו 28 בתי מלון מתוך 95. בנצרת לא נפתח בינתיים אף מלון מבין התשעה שפועלים בעיר בימים כתיקונם.

כיוון שכרגע אפשר להעריך שהתיירים יחזרו לישראל רק ברבעון הראשון של 2021, מעט בתי המלון מתכננים לפתוח את חדריהם.  

גם בערים מובהקות לטובת תיירות הפנים כמו אילת וים המלח, נפתחו, נכון למועד זה, מספר נמוך יחסית של בתי מלון. בים המלח נפתחו עד כה שבעה מ-13 בתי מלון ובסובב כנרת חמישה מתשעה.

ההתאחדות גם מזכירה שבתי המלון הסגורים, אשר מחזיקים בנכסים בשכירות, מתמודדים עם בעיית המימון ותשלום שכירויות בהעדר הכנסות לאורך זמן. בעניין זה פועלת התאחדות בתי המלון מול משרדי המשפטים והאוצר.    

מהתאחדות המלונות נמסר: "לצערנו, למרות הציפייה, ענף המלונאות חוזר לעבודה בצורה איטית בגלל מגבלות של עלויות וביקושים. הדבר נובע בעיקר מכך שהשמים עדיין סגורים ותיירים אינם מגיעים מחו"ל".

בתי מלון באילתצילום: מורי חן

אייר קנדה חוזרת לפעילות עם שלוש טיסות ישירות

אייר קנדה ישראל חגגה אמש בנתב"ג 25 שנים לקו תל אביב-טורונטו עם טיסת החזור הראשונה שהמריאה מתל-אביב לטורנטו בתפוסה כמעט מקסימלית. על המטוס הנכנס לישראל היו 176 נוסעים ומספר דומה של נוסעים יצא בחזרה לקנדה.

רות בן צור, מנכ"ל אייר קנדה ישראל בירכה את הנוסעים וציינה כי היא מקווה שזהו צעד ראשון בדרך לשמים פתוחים יותר. 

אייר קנדה חוזרת בשלב זה לפעילות במתכונת חדשה בתקופת יוני-יולי עם שלוש טיסות ישירות לטורונטו.

אייר קנדהצילום: רויטרס

סקר: חצי מן הישראלים מתכננים לנסוע עוד השנה לחו"ל

מכון המחקר "מאגר מוחות" בניהולו של פרופ' יצחק כ"ץ ערך סקר דעת קהל כדי לבחון את הכוונות לטוס לחו"ל בשנה הקרובה. הסקר נערך לפי הזמנתה של לשכת התיירות של תאילנד בישראל. בסקר השתתפו 1,010 בני אדם, כולם מעל גיל 18. כמחצית מכלל המדגם (54 אחוז) הצהירו שבכוונתם לטוס לחו"ל בשנת 2020 לאחר שיותר לטוס ללא חובת בידוד בארץ היעד ובישראל.

רק כרבע מהמשיבים אמרו שיעדיפו לחכות ארבעה חודשים לפני יציאתם לטיול בחו"ל. הרוב המוחלט ירצו לצאת תוך פרקי זמן צמודים הרבה יותר למועד הודעת הביטול. 58 אחוז מהנוסעים המתמידים ירצו לטוס תוך חודשיים.

השיקולים העיקריים בהחלטה אם לטוס ליעד מסוים הם מספר מקרי הזיהום והמוות ביעד והכדאיות הכספית. היעדים המועדפים הקרובים הם יוון (23 אחוז) ואיטליה (15 אחוז), 7 אחוז בחרו באיי סיישל. מבין היעדים הרחוקים ארצות הברית מובילה עם 36 אחוז, תאילנד עם 18 אחוז ויפן עם 10 אחוז.

24 אחוז מבין הנוסעים המתמידים מתכוונים לנסוע על פי סקר זה בשנת 2020 לתאילנד. חמישית מהמשיבים אמרו שאינם מתכוונים לנסוע השנה ליעד רחוק.  

נתב"ג שומם בימי הקורונהצילום: עופר וקנין

איזיג'ט מנסה להמריא ומציעה כרטיסים מוזלים

חברת הלאו קוסט Easyjet מנסה לחזור ולהמריא. כדי לעשות זאת, לאחר השבתה שנמשכת כבר יותר מחודשיים ושעדיין לא ברור מתי בדיוק תסתיים, הודיעה היום החברה על מכירת כרטיסי טיסה לקיץ הקרוב לרוכשים עד יום שישי 5 ביוני יותר ממיליון כרטיסים במחיר 29.90 לירות שטרלינג (130 שקל) לכיוון.

המהלך מיועד לטיסות באירופה ואפשר להזמין במסגרתו טיסות בין 1 ביולי ל-31 באוקטובר – כלומר לאורך כל עונת התיירות בשנים נורמליות.

בדיקה מהירה מגלה שהמחיר כולל גם טיסות מישראל. למשל, טיסה של איזיג'ט ב-19 באוגוסט מנתב"ג לאמסטרדם נמכרת עכשיו תמורת 130 ש"ח לכיוון.

רבים יאמרו שמבצע כזה מעיד דווקא על מצב נואש. בייחוד לאור העובדה שבסיסה של איזיג'ט בבריטניה ושם המצב נראה מורכב עוד יותר מאשר באזורים אחרים באירופה. השאלה הגדולה שמרחפת מעל כל חברות התעופה היא – כמה אנשים רוצים לטוס בתנאים הנוכחיים, כאשר חובת הבידוד עדיין לא הוסרה, והיבטים רבים אחרים כמו ביטוח נסיעות, תהליכי הטיסה וכדומה עדיין לא ברורים.

מטוס איירבוס של חברת איזיג'טצילום: בלומברג

דיסניוורלד באורלנדו ייפתח ב-11 ביולי

לאחר סגירת הפארקים שהחלה מאמצע מארס והכניסה את דיסני לצרות כלכליות גדולות הודיעו השבוע על פתיחה מדורגת של אתרי החברה והראשון שבהם הוא דיסניוורלד בפלורידה ב-11 ביולי. הפארק באורלנדו מעסיק 70 אלף עובדים והלחץ לשוב ולפתוח אותו גדול. בפתיחה המדורגת והזהירה יופעלו תחילה האזורים הפופולריים - הממלכה הקסומה וממלכת החיות. שבוע לאחר מכאן ייפתחו גם אפקוט ואולפני הוליווד. כללי הזהירות עליהם הודיעו בדיסני כוללים חובת חבישת מסכות לעובדים ולמבקרים כאחד, הפחתת מספר המבקרים, ביטול התור המהיר ויצירת תנועה שלא תיצור תורים בפארק. כל המצעדים, התהלוכות והזיקוקים לא יופעלו בשלב זה.

לדיסני יש 12 פארקים בצפון אמריקה, באסיה ובאירופה. עד כה נפתח רק פארק אחד – בסין. הפארק בשנחאי היה הראשון שנסגר – כבר ב-24 בינואר והראשון שנפתח – ב-15 במאי. הפארק באורלנדו הוא הפופולרי בעולם ובשנה שעברה ביקרו בו 20 מיליון בני אדם. הפארקים של דיסני יוצרים יותר משליש מהכנסות החברה ובשנה שעברה הכניסו בכל העולם 26 מיליארד דולר.

הפתיחה המחודשת מלווה בחששות גדולים מפני הידבקות של עובדים ומבקרים. אף אחד לא רוצה ש"המקום המאושר בעולם" (כמו שאומרת הסיסמה של דיסני) יהפוך למוקד של מגיפה.

צילום: בלומברג

וויז משיק קו חדש בין מילאנו לתל אביב

Wizz Air, תשיק ב-17 ליולי קו חדש תל אביב-מילאנו בתדירות של טיסה יומית. החברה הכריזה על כך השבוע יחד עם הודעתה על  פתיחה של שלושה בסיסים חדשים בחודש הבא בלרנקה, מילאנו וטירנה.

הבסיס החדש שייפתח בחודש יולי 2020 במילאנו יציע 20 קווים ל-11 מדינות, ביניהם השקת הקו לתל אביב. כרטיסים מוצעים באתר החברה החל מ- 119 שקל.

מטוס של חברת וויזאיירצילום: בלומברג

במקום בחו"ל: טיולים מאורגנים בארץ

חברת פגסוס שמתמחה בדרך כלל בטיולים מאורגנים בחו"ל מציעה עכשיו טיולים מאורגנים בשלוש ערים בישראל. כל טיול כזה נמשך שלושה ימים וכולל לינה במלונות בוטיק, סיורים, נסיעות והדרכה. במסגרת הטיולים מוצעים עכשיו יום טיול באזור צפון ים המלח ויריחו, יום טיול בנושא תקופת התנ"ך בירושלים, טיול בעקבות הדתות בדגש על הנצרות.

בתל אביב מציעים בפגסוס חצי יום בעקבות אלתרמן, טיול ביפו העתיקה וטיול בעקבות ספרו של רם אורן ימים אדומים.  שלושה טיולים מוצעים גם באזור חיפה ובעכו. מחיר כל טיול 1500 שקל לאדם.

פריחה על גדת ים המלח מול אבנתצילום: משה גלעד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ