מעקב הארץ: אלה המדינות שנפתחות מחדש לתיירים

ככל שעוברים הימים והמגפה דועכת עוד ועוד מדינות פותחות את שעריהם, גם ללא חובת בידוד או הגבלות מחמירות אחרות. זו הרשימה המתעדכנת של היעדים המתחדשים לחופשת הקיץ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נשים צרפתיות על חוף הים אחרי פתיחת החופים בצרפת, השבוע
איתן לשם

איימו עלינו שהעולם לא יחזור להיות כשהיה, שכשנשוב לשגרה היא תהיה שונה מכל מה שהכרנו ושכנראה לא נזכה לראות חו"ל בשנים הקרובות. אז איימו, אמרו והעריכו וכעת מסתבר שכולם טעו. עולם התיירות מתחיל לחזור – אט אט – למסלולי הנחיתה וההמראה, כשעוד ועוד מדינות מכריזות על פתיחת שערים, גם לא הכל רלוונטי לנו הישראלים. עבור מדינות רבות, גם תנועה פנימית בתוך תחומי הארץ הייתה אסורה עד כה ולכן ההנחיות החדשות מאפשרות למקומיים ולתיירים שנותרו לכודים להתחיל לחשב מסלול מחדש.

אלה הנתונים המעודכנים על תאריכי הפתיחה של המדינות שהכריזו על כך, כשהכתבה תתעדכן עם כל הוספה משמחת של מדינה לרשימה. חובת הבידוד לנכנסים לישראל נותרה בעינה עד ה-16 ביוני. בקרוב אצלנו:

ספרד

אחת הנפגעות הגדולות של המשבר עומדת לצאת מסגר הרמטי בן יותר מחודשיים, אך עם פגיעה אנושה בענף התיירות שאחראי ל-12% מהתעסוקה במדינה. אחרי מספר גדול של הפגנות מצד מפלגות ימין, החליטה ממשלת ספרד לפתוח מחדש את המדינה ב-1 ביולי. "ספרד זקוקה לתיירים והם זקוקים לספרד, ונדאג שהם יחזרו באחריות ובבטיחות", כך הכריז פדרו סאנצ'ז, ראש הממשלה הספרדי. עדיין לא ברור המתווה הסופי לפיו ייפתחו הגבולות, אך כבר כעת ידוע כי הבאים בשערי המדינה לא ייאלצו לשהות בבידוד בן 14 יום. אגב, גם הליגה הספרדית, משאת נפשם של חובבי הכדורגל, תחזור לפעילות כבר ב-8 ביוני, למשחקים עם קהל.

איסלנד

המדינה שיישמה מדיניות בדיקות נרחבת הצליחה להימנע מההשפעה הקשה של הקורונה על הבריאות והכלכלה במדינה, והיא מוכנה להיפתח מחדש לתיירים החל מה-15 ביוני. כל תייר שייכנס בשערי איסלנד יוכל לבחור באחת מהדרכים הבאות – להיכנס לבידוד בן 14 יום, לשלם ולעבור בדיקת קורונה בשדה התעופה, או להציג אישור על תוצאה שלילית של בדיקת קורונה מהימים האחרונים בטרם נחיתתו באיסלנד. כל תייר ייאלץ למסור את פרטיו ולהירשם למערכת מעקב תנועה, שתיתן לממשלה שליטה בנוגע למוקדי התפרצויות עתידיות. שר התיירות של המדינה אמר לרויטרס כי "מדיניות הבדיקות רחבת ההיקף של המדינה הוכחה כאפקטיבית ביותר".

יוון

מדינת האיים האהובה על הישראלים (ועל רבים אחרים) הייתה הראשונה לאותת על פתיחה מחודשת ומהירה של ענף התיירות שלה. זאת לאור נתוני המחלה הנמוכים במדינה, המשמעת היוונית וכן גם הנתח הגדול של הענף בכלכלת יוון. אחרי פתיחת אתרי הטיולים והמוזיאונים ואחר כך הודעות סותרות והיסוסים רבים, נקבע כי הגבולות ייפתחו החל מה-15 ביוני ושדות התעופה הפנימיים ייפתחו לטיסות בינלאומיות מיד אחר כך. הפתיחה המחודשת תהיה מלווה בהנחיות על ריחוק חברתי, שייאכפו גם בחופי המדינה – שמירת מרחק, הגבלת כמות מבקרים והקפדה על כללי היגיינה ממחמירים. בנוסף הודיעה יוון כי כל תייר שידבק בקורונה במהלך ביקורו, יזכה לכיסוי כספי מלא על הטיפול בו והמחייה. זאת כדי לנסות ולהרגיע תיירים שחוששים "להיתקע" במדינה למספר שבועות. האם מדינת ישראל תסיר את חובת הבידוד לחוזרים מיוון, ארץ נקייה למדי מקורונה? עדיין לא ברור.

הודו

הבשורה הגדולה למטיילים הישראלים היא שנפתחו כל נמלי התעופה בכל מחוזותיה של הודו, בינתיים רק לטיסות פנימיות. עם זאת, הדבר יאפשר לתיירים הסגורים בתת היבשת בחודשים האחרונים, להתחיל להתקרב לנמלי התעופה הבינלאומיים כדי להמתין שם לפתיחת השמיים לחלוטין – כנראה במהלך חודש יולי.

איטליה

ארץ המגף הפכה לסמל של המגפה, אך האור בקצה המנהרה מגיע כבר ב-3 ביוני. אז תותר תנועה חופשית בין כל המחוזות של המדינה, ותותר כניסה של תיירים ממדינות האיחוד האירופי (כולל בריטניה). כל ההקלות הללו נעשות תוך כדי חשש גדול של הממשלה ותוך כדי חובת עטיית מסיכה במבנים סגורים. רשות התיירות האיטלקית מודיעה גם כי סגר מחודש יכול להיות מוטל בכל עת על כל מחוז בו תתפתח התפרצות וקפיצה במספר החולים.

פורטוגל

גם פורטוגל בנפתחות, כשהחל מהשישה ביוני - אז ייפתחו גם החופים במדינה - יוכלו תיירים להיכנס לתחומיה ללא צורך בבידוד. אל פורטוגל יוכלו להיכנס תיירים מארה"ב, בריטניה, ברזיל (או כל מדינה אחרת שדוברים בה פורטוגזית כשפה רשמית), קנדה וכל מדינות האיחוד האירופי פרט לאיטליה, ספרד וצרפת. איי מדירה הפורטוגליים יפתחו גם הם את הגבולות ואף יציעו בדיקות קורונה בחינם. כך גם תוכלו לנחות בשדה התעופה על שם כריסטאנו רונאלדו, התושב המפורסם ביותר של הארכיפלג.

קפריסין

מוקד בילוי החביב על ישראלים ובכלל, פותח את שעריו מחדש החל מה-9 ביוני. אז יוכלו להיכנס לקפריסין רק אזרחי המדינות הללו – ישראל, הונגריה, סלובניה, פינלנד, נורבגיה, בולגריה, מלטה, יוון, סלובקיה, גרמניה, דנמרק וליטא. החל מה-20 ביוני יוכלו להיכנס אזרחים ממדינות נוספות, כשהרכב הרשימה עדיין לא נקבע סופית. הרשויות בקפריסין כל כך להוטים להחזיר את התיירים למדינה, עד שהם הציעו כסף לכל תייר שיחלה בקורונה בעת ביקורו במדינה. כך הממשלה תשלם על עלויות הבידוד, מזון, תרופות ואשפוז במידת הצורך. הכל כדי לפתות את התיירים בחזרה לאי.

קנדה

בזמן שהגבול היבשתי בין קנדה לארה"ב יישאר סגור עד יולי, לפחות בשדות התעופה מתחילים לחמם מנועים לקראת ה-23 ביוני. זהו התאריך אותו סימנו בקנדה כ"נקודת היציאה" הראשונה מאכיפת חובת הבידוד לכל מי שנכנס בשערי המדינה.

קרואטיה

אחת המדינות הכי מתוירות בתקופת הפרה-קורונה פתחה את שעריה מחדש בסוף מאי, רק לתיירים המגיעים האיחוד האירופי שנרשמו מראש במערכת הממשלתית. למרות שלעת עתה פתיחת הגבול לתיירים שאינם מגיעים מהאיחוד האירופי לא קיבלה תאריך רשמי, גורמים בממשלה הקרואטית מעריכים כי החל מהראשון ביולי תותר הכניסה מכל המדינות.

גרמניה

גרמניה תפתח את גבולותיה, רק לתושבי האיחוד האירופי לעת עתה (כולל בריטניה ואיסלנד), החל מה-15 ביוני. הפתיחה תחריג את נורבגיה וספרד, שהכניסה אליהן עדיין מצריכה בידוד בן 14 יום. ממשלת גרמניה החליפה את מדיניות הבידוד במדיניות שלה סברה פרטנית. כך כל אזרח שנכנס או יוצא מהמדינה, יזכה לא רק לבדיקות חום שגרתיות אלא להמלצה לאן כדאי לו לנסוע במדינת היעד. 

אוסטריה

השכנה הקטנה מדרום פתחה את גבולותיה ב-4 ביוני אך רק למדינות השכנות שלה – גרמניה, שוויץ, סלובניה, צ'כיה, הונגריה, סלובקיה וליכטנשטיין. כל הנכנסים בשערי המדינה ידרשו להציג אישור על תוצאה שלילית לבדיקת קורונה שנערכה בימים הסמוכים לטיסה לאוסטריה. אחרת יאלצו לקבל על עצמם חובת בידוד. 

מקסיקו

החופים של מקסיקו ייפתחו כולם למבקרים במהלך השבוע הראשון של חודש יוני, כולל קנקון. זאת כדי לאפשר לחוגגי חופשות האביב והקיץ האמריקאיים להיכנס למדינה, תחת הגבלות כמובן. במדינה מסמנים את ה-1 ביולי כתאריך היעד לפתיחה מוחלטת של נמלי התעופה במדינה.

כל המדינות הללו נפתחו בנוסף ל"בועות הטיסה", בהן יכולים לנוע תיירים ממדינות שונות על פי הסכמים ביניהן. בועות הטיסה הן – אוסטרליה וניו זילנד; צרפת, בריטניה ואירלנד; לטביה, ליטא ואסטוניה; צ'כיה, סלובקיה וקרואטיה.          

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ