משדה התעופה למרכז ברלין: המדריך המלא

מטגאל או משונפלד, איזה קו אוטובוס הכי נוח ולפי מה תבחרו את המונית שלא תעשוק אתכם - כל הדרכים להגיע לעיר משדות התעופה

עכבר עולם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נוף אווירי של ברלין
נוף אווירי של ברליןצילום: Rudi1976 | Dreamstime
עכבר עולם

את ברלין משרתים שני שדות תעופה - טגאל ושונפלד. את השניים היה אמור כבר להחליף שדה התעופה החדש "ברלין ברנדנבורג", אלא שפתיחתו נדחתה לפחות שלוש פעמים והמועד המתוכנן, במהלך שנת 2014, עדיין אינו ידוע. לא משנה באיזה משני השדות תנחתו, כדאי לתכנן מראש באיזה אמצעי תחבורה להגיע לעיר, בהתאם ליעדכם הספציפי בה. האתרים של בתי המלון כוללים הסבר על הדרך הטובה ביותר להגיע אליהם משדה התעופה.

שדה התעופה טגאל (Flughafen Berlin Tegel)

מידע שוטף על נחיתות והמראות
אפליקציית המראות ונחיתות לבעלי אייפון
אפליקציית המראות ונחיתות לבעלי אנדרואיד
מפה של שדה התעופה

רכבות

אמנם אין רכבת ישירה משדה התעופה, אולם Berlin Hauptbahnhof - תחנת הרכבת הגדולה, נמצאת במרכז 30 דקות מהשדה. המרחק בין נמל התעופה לבין אלכסנדפלאץ, שבמרכז ברלין, הוא 12.3 ק"מ, שלוקח בערך 23 דקות בנסיעה.

אוטובוסים

מטגאל, נמל התעופה הבינלאומי הראשי של ברלין, מפעילה חברת BVG (Berlin Transport Services) אוטובוסים ואוטובוסים מהירים (express) לעיר - זו התחבורה הציבורית היחידה הזמינה. נמל התעופה הוא ב-Zone B ואילו תחנות האוטובוסים ממוקמות היישר מחוץ לטרמינלים A ו-B. קווים: 128, 109, X9 ו-TXL שנוסע ישירות לאלכסנדפלאץ. הממשק הראשון של הקו עם רשת הרכבות הוא בתחנת Beusselstrasse. שם ניתן להמשיך את הדרך עם אחת מרכבות הטבעת - S42 הנוסעת נגד כיוון השעון, ו-S41 הנוסעת עם כיוון השעון.

מפת קווי האוטובוסים

עניין של 12.3 ק"מ מאלכסנדפלאץ. שדה התעופה טאגאל

השכרת רכב

דלפקי השכרת הרכב ממוקמים בקומה התחתונה ליד טרמינל E ובמגרש החנייה P2. המרחק מהדלפקים לסוכנויות עצמן קצר ביותר, ונציגיהן ייקחו אתכם לשם. מידע על סוכנויות הרכב השונות, שעות הפתיחה שלהן ומספרי הטלפון תוכלו למצוא כאן. האתר הזה ישווה בשבילכם בין כל סוכנויות הרכב וימצא את מחירי ההשכרה הנמוכים ביותר.

מוניות

מוניות נמצאות בטבעת הפנימית של טרמינל A בשערים 6-9 ומחוץ לטרמינלים C ו-E. בשעות השיא יהיו צוותים של שירותי המוניות מחוץ לטרמינלים, לבושים במדים עליהם כתוב "Taxi Service". ההוראות המפורשות הן לא לתת לנהגים לגשת אליכם מיוזמתם בטרמינלים, וכן לנסוע רק במוניות שחונות באזורים המורשים, על מנת למנוע מצב בו תיאלצו לשלם תעריף גבוה יותר על ידי מונית "מסתננת".

תעריף חורג של יורו וחצי לאדם עשוי להידרש במידה ותהיו חמישה נוסעים או יותר, ב-maxi cab, או יורו במקרה של חפץ גדול החוסם מקום. בנוסף, אם תשלמו בכרטיס אשראי אתם עלולים להידרש להוצאה של יורו וחצי נוספים. לעמידה בפקק לא צריכה להיות משמעות מבחינת המחיר, המונה לוקח בחשבון איחור של 2 דקות בסך הכל, הוא מתחיל ממחיר של 3.20 יורו, ומחושב לפי תעריף של 1.65 יורו לקילומטר עד שבעת הקילומטרים הראשונים, ומהם יורד לתעריף של 1.28 יורו.

שימו לב: אתם יכולים לבקש מהנהג שיחשב לכם את מחיר הנסיעה לפני שאתם עולים למונית. מחשבון שנמצא באתר איגוד נהגי המוניות של ברלין, יעזור לכם לעשות את העבודה. כמו בארץ, גם כאן תמיד עדיף שיהיה איתכם כסף קטן לשלם בו על הנסיעה. לא בכל המוניות יש אפשרות לשלם בכרטיס אשראי, אך אם אתם מזמינים מונית מראש תוכלו לבדוק זאת, ובנוסף יש מדבקה על החלון שמציינת האם תשלום באשראי אפשרי. מונית לשני אנשים בלי חפצים גדולים תעלה בערך 25 יורו לאלכסנדרפלאץ.

במקרים הנדירים בהם המוניות של השדה תפוסות, מומלץ להתקשר לתחנות הבאות:

  • Taxi Berlin: +49 30 202020
  • Werfelfunk: +49 30 210101
  • TaxiFunk Berlin: +49 30 443322
  • Quality Taxi: +49 30 263000
  • City-Funk Berlin: +49 30 210202
  • Funk Taxi Berlin: +49 30 26102

למידע נוסף

להכנס רק למונית מורשת. ברלין (צילום: Dreamstime)

שדה התעופה שונפלד (Schonefeld)

מפה של שדה התעופה
מידע על המראות ונחיתות

אוטובוס

כדי להגיע משדה התעופה שונפלד לברלין (בו נוחתות הטיסות של אל על, אגב)אפשר לקחת אוטובוס. התחנות של קווי האוטובוס 171 (מגיע ישירות לרובע נויקלן), X7 ו-N71 (אוטובוס לילה) נמצאות מול היציאה מאולם הנוסעים הנכנסים. ניתן לרכוש את הכרטיס ישירות מהנהג. מידע נוסף ומחשבון שיעזור לכם למצוא את הקו המתאים בתזמון הנכון, נמצא כאן.

S-Bahn

המרחק לתחנת הרכבת הוא עניין של חמש דקות. יוצאים מאולם הנוסעים הנכנסים ופונים שמאלה. בקצה המבנה מתחיל שביל מעוקל המחופה סככה שבקצהו נמצאת תחנת הרכבת. פשוט לכו אחרי העדר ואחרי סמלי ה-S הירוקים. במעבר התת-קרקעי פזורות מכונות בהן ניתן לקנות במזומן (ובחלק מהמקרים גם באשראי) את כל סוגי הכרטיסים. בברלין עצמה ניתן להסתפק בכרטיס לאזורים AB אולם כדי להגיע משונפלד יש לרכוש באופן חד פעמי כרטיס לאזור ABC (זהו הכרטיס הכולל את ברלין רבתי ואת פוטסדאם). אם החלטתם לקנות כבר עם הגעתכם כרטיס יומי/שבועי/חודשי (לאזורים AB) תוכלו להשתמש בו כדי להגיע משדה התעופה אך ורק אם תרכשו, בנוסף, כרטיס השלמה (Anschlussfahrschein).

לאחר שקניתם כרטיס עלו לרציף. ברוב המקרים תצטרכו לקחת את קו S9 שיוצא כל 20 דקות (לכיוון הנסיעה אין חשיבות משום שמדובר בתחנה סופית) ומגיע לפרידריכסהיין ולפרנצלאוארברג. כדי לתכנן את הנסיעה, גלשו לאתר שירות התחבורה הציבורית www.bvg.de, שם תקבלו פירוט לגבי כל האופציות שעומדות לרשתוכם (תוכלו לדעת למשל מתי עוברות בתחנה רכבות אזוריות (Regionalbahn), שמגיעות תוך 20 דקות לאלכסנדרפלאץ).

קו נוסף שאתם עשויים לעשות בו שימוש הוא S45, שגם הוא יוצא בתכיפות של 20 דקות. שונפלד נמצא במרחק 30 דקות מתחנת הרכבת המרכזית Hauptbahnhof, ממנה יוצאות רכבות רבות שלוש פעמים בשעה.

הכניסה לרכבת משדה התעופה שונפלד (צילום: oumupo, פליקר)

השכרת רכב

מרכז השכרת הרכבים בשונפלד ממוקם ישירות מול טרמינל A. החנייה, בה מתבצעת ההשכרה ואסיפת המכונית, היא במרחק הליכה קצר. פרטים על חברות הרכב הנמצאות בנמל, שעות פתיחת הדלפקים וטלפונים תוכלו למצוא כאן. האתר הזה ישווה בשבילכם בין מחירי ההשכרה וימצא את הדיל הטוב ביותר.

מוניות

המוניות ממתינות לנוסעים מחוץ לטרמינל A. אם אתם רוצים לשכור מונית גדולה ביותר, בקשו זאת מהנהג. גם כאן מומלץ לשים לב שאתם עולים על מונית של שדה התעופה ולא של נהג מטעם עצמו שיעשוק אתכם. על המדים שלהם מצוינים גם מספר הרישוי שתואם למספר המצוין על חלון המונית. שימו לב שאין מספרי רישוי גבוהים מ-8000. מונית לשני אנשים ללא כבודה משמעותית תעלה כ-33 יורו. רצוי מאוד לבקש קבלה על הנסיעה, משום שאם תשאירו בטעות משהו במונית - זאת תהיה הדרך שלכם לקבלו בחזרה.

כתבות מומלצות

דיוקנאות של כתבת אל-ג'זירה שירין אבו אקלה בתערוכה לזכרה בעיר ג'נין, לפני כשבוע

חדשות היום, 25.5

קורס העריכה הדיגיטלית של הארץ

"הארץ" מוציא לדרך את המחזור השלישי של קורס העריכה הדיגיטלית

התאונה בכביש 6, הבוקר

חדשות היום, 24.5

רגב בוועדת הכנסת, בחודש שעבר

חדשות היום, 23 במאי

מתחם בדיקות קורונה בתל אביב, בינואר

חובת הבידוד למי שמתגורר עם מאומת לקורונה מבוטלת החל מהיום

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"