להכיר את יוון דרך הסופרים והמשוררים שלה

מרגשים, מסעירים, בוטים ואירוטיים- קיבצנו עבורכם את המיטב הספרותי שיש ליוון להציע משירי החשק של קוואפיס, ועד רשימותיו של קמבנליס ממחנה הריכוז

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קונסטנטידוס קוואפיס
הארץ

ב–2015 כיהן יאניס וארופאקיס תקופה קצרה וקדחתנית כשר האוצר של יוון. ספרו, שעוד לא תורגם לעברית, מציג כתיבה אינטלקטואלית מבריקה ונקרא כמו רומן מתח מסעיר.

עטיפת הספרצילום: Vintage Publishing

"עיקר העיקרים", אסופת שירים מאת יאניס ריצוס, תגרום בוודאי לקורא הישראלי לתהות על קנקנה של הישראליות שביקשה לעצמה להיות חלק מהתרבות היוונית, הרבה לפני הגלובליזציה

< בחזרה לפרויקט יוון

חריטוס חומינידיס הוא מספר סיפורים  ישיר, בוטה, לעיתים אף אגרסיבי. בקובץ "תרנגול ללא רחמים" הוא מציג מציאות אורבנית רוחשת, מתעתעת ואלימה, המבקרים את יוון הדתית מדי, השמרנית מדי, הצבועה, שתחתיה רוחשים יצרים פרועים

עטיפת הספר

הסופרת היווניה לנה דיוואני, מספרת בראיון ל"הארץ" מדוע החליטה שלא להביא ילדים לעולם, ואיך המשבר הכלכלי השפיע על הספרות ביוון. 

הבלש חריטוס, הוא טרחן מזדקן, שתשוקתו הלוהטת ביותר היא לעגבניות ממולאות, מעשה ידי אשתו, הוא גיבורו של הספר "משחק סגור" מאת פטרוס מרקריס. הספר הוא רומן חברתי במסווה של סיפור בלשי סוחף, כמו גם מדריך בלתי-רשמי לעיר אתונה

הבחירה במספרה חצי-עזובה באתונה, נותנת למניס קומנדריאס אפשרות להתפרע. מהקוראים מצופה להיות סלחנים כלפי הגיבור, גם כשהוא דוחף את אפו לענייניהם של אחרים, ובעיקר כשהוא מושך את הסיפור בכוח מתוך הפה של הלקוחות

הנושא המרכזי בשירי החשק של קונסטנטידוס קוואפיס הוא האוננות. הדמות המתוארת בשירים מגניבה מבט אל דברים שאסור להסתכל עליהם ומשתוקקת בכל מאודה שהאיסור הזה לא יוסר.

עטיפת הספר "מחדר לחדר"

"מחדר לחדר: 28 סיפורים יווניים בני זמננו", הוא קובץ סיפורים החותר תחת מציאת מכנה משותף "יווני" אחיד, דווקא תוך התייחסות לקלאסיקות היווניות הגדולות מהמיתולוגיה.

עטיפת הספר "מירטוס"

הקריאה ברומן "מירטוס" מאת פאולוס מאטסיס הקריאה ב"מירטוס" מחזירה אותנו לחוות את הכיף הילדותי של הצצה באנשים אחרים, המציצים אף הם לזולתם.

תשעה-עשר הסיפורים המקובצים ב"בושות קטנות", מאת פאנוס קרנזיס, יוצרים יחד מעין רומאן, המורכב מפרקים נפרדים, שכל אחד מהם מהווה שלמות מבנית ורעיונית, ועומד בזכות עצמו.

חומרי העלילה של הרומאן "ריקוד השושנים", העשירי בספריו של אנדוניס סורוניס, לקוחים משולי החיים. במרכזם עומדים מהגרים, תבוסתנים, אנשים חסרי הכנסה קבועה ומכורים, שאיתרע מזלם לפתע פתאום.

יאקובוס קמבנליס כתב את "מאוטהאוזן" על סמך רשימות שערך בזמן שהותו במחנה, ובחודשים שלאחר השחרור. משפטיו קצרים ולקוניים, לעיתים בני שלוש מילים, ולא יותר. דווקא התיאור היבש, מעניק לאירועים שלאחר השחרור, אנושיות וחום מפתיעים. 

עטיפת הספר מאוטהאוזן

"המבוך" הוא רומאן שאפתני ורחב יריעה מאת פאנוס קרנזיס. הדמויות מושחתות, מכורות לסמים, ומטורפות. הן מעבירות את הקורא מסע במבוך שנראה שכמעט ואין ממנו מוצא. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ