הרבה מעבר לכיף וליופי: למה אנחנו כל כך אוהבים את יוון?

הישראלים אוהבים את יוון לא רק בגלל הבוזוקי והצזיקי, מזג האוויר והדילים. אלא בעיקר כי כולנו מאותה שכונה ים תיכונית

אכילס מ. פקלאריס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אכילס מ. פקלאריס

מה התיירים אוהבים ביוון? פשוט מאוד: את אורח החיים הנינוח, עם הרבה כיופים, את הנוף ואת מזג האוויר. אבל כשמדובר בישראלים, זה קצת יותר עמוק.

קודם כל, המנטליות – כל הים-תיכוניים מתנהגים אותו דבר. שנית, המראה – הרבה ישראלים נראים כמו יוונים, ולהפך. בנוסף, אורח החיים הנהנתני. היוונים הם "מֶרָקְלידֶס", אוהבים לכייף, בדיוק כמו הישראלים: הנאות פשוטות, חברים טובים והרבה כיף ("קֶפִי" ביוונית). וחוץ מזה, נגינת הבוזוקי, בתי הקזינו והמחירים הסבירים של כל דבר. כמו בארץ, רק יותר רגוע והרבה יותר זול.

אבל חופשה ביוון היא לא רק רודוס ופארוס. הישראלים האלטרנטיביים מגלים איים רחוקים, הרים וכפרים מסורתיים. ישראלים הִיפִּים נופשים בכרתים ובאיקריה לצד יוונים הִיפִּים. המוזיקה של כרתים והריקודים של איקריה צוברים פופולריות בישראל. חובבי הטבע נוסעים להרי פינדוס וליאנינה או לפיליון ומטאורה.

ואחרונה חביבה, הפוליטיקה: אנחנו השכנים היחידים שלכם שנראים כמוכם. יש לנו אותה מנטליות ואותה תרבות – ואנחנו לא מוסלמים. מה שאומר, בין השאר, שאפשר לשתות פה כמה שרוצים ולהסתובב חצי ערומים. ובנוסף, אף פעם לא היו בינינו סכסוכים – טוב, הסיפור עם אנטיוכוס הרשע קרה לפני המון זמן, זה לא נחשב.

כן, כולנו באנו מדרום-מזרח הים התיכון, כולנו מאותה שכונה. וטוב לדעת שיש לך שכנים נחמדים שאפשר לבלות איתם.

אכילס מ. פקלאריס, עיתונאי יווני שחי בישראל. כותב ל"הארץ" ולאתר היווני "ליפו"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ