הארץ

"ביקור ביוון" הוא מושג רחב ידיים. ודאי שאי אפשר להכיל אותו בביקור אחד או אפילו בשנה אחת. אין שום סיכוי, גם למבקר הנמרץ ביותר, להקיף את מאות האיים, אתרי הטיול ביבשת, בצפון המדינה או בדרומה, הערים, הכפרים והמחוזות שאותם כדאי לפקוד. כדי להקל על ההתמצאות כדאי לעיין תחילה במפה המצורפת, ולשוטט בין נקודות העניין הכתומות שסומנו על גביה.

שתי הערים הגדולות, אתונה וסלוניקי, הן יעדים חשובים ומרתקים בפני עצמם. לכל אחת מהן ראוי וכדאי להקדיש לפחות כמה ימים.

< בחזרה לפרויקט יוון

המגיעים לאתונה יכולים לבחור אם לפנות דרומה ולנסוע אל הפלופונס, חצי אי רחב ידיים שמספק אזורים מרתקים לביקור כחבל מאני, העיר נאפפליו, לשון היבשה היפה מונמבסיה או בירת הזיתים היווניים קאלמאטה.  

הם יכולים גם לנסוע מאתונה לצפון מערב ולהגיע למרכז המדינה ואז לצפונה - אל הרי הפינדוס, אל העיר המרתקת יואנינה, בעלת העבר היהודי העשיר, אל מנזרי הפלא של מטאורה, התלויים בראש צוקים נישאים, או אל חבל זגוריה ובו קשתות נהדרות שיוצרים גשרי אבן ושמורות טבע מרתקות כקניון ויקוס.

עכשיו כדאי לעצום לרגע עיניים, לשכוח מכל זה ולחשוב על ים כחול מאופק לאופק. הבחירה בנסיעה לאיי יוון, ביחיד או ברבים, היא תמיד בחירה נכונה. המבחר עשיר מאוד. ביוון יש יותר ממאתיים איים מיושבים. קל לחלק אותם לקבוצות - קיקלאדיים, דודקנסיים וכדומה. קשה לבחור ביניהם כי איך אפשר לבחור בין כרתים לפארוס או בין רודוס לסנטוריני? כולם היו איינו. לכולם אנו רוצים לחזור ובמהרה בימינו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ