"מסתכלים על עצמם במקום על הסכנה": גואה אסרה על צילומי סלפי בחופיה

24 אזורים "ללא סלפי" הוכרזו לאורך חופי גואה, כתוצאה ממקרים רבים של מוות כתוצאה מהצילום העצמי. המספרים מוכיחים שלא מדובר במקרים בודדים, אלא בסוג מוות חדש לגמרי שהאנושות הצליחה להביא על עצמה

איתן לשם - צרובה
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

זה היה צפוי ואכן, הרגע שהוא גם כה נחוץ וגם תמרור אזהרה לאנושות כולה הגיע – איסור הסלפי כבר כאן. הרשויות בגואה הודיעו בשבוע שעבר כי יוכרזו 24 אזורי "איסור צילום סלפי" בחופיה, זאת בשל מקרי המוות החוזרים ונשנים של תיירים המצלמים את עצמם כל הדרך למטה. "אנשים מטפסים על מקומות סכנה, מרוכזים בטלפון שלהם ובתוך שניות מאבדים את חייהם", סיפר ארבי שנקר מנהל מחלקת ההצלה בחופי המדינה.

מקרי מוות כתוצאה מסלפי אינם נדירים כלל למרבה התדהמה, כשרק בחודש יוני האחרון מתו שני תיירים בפורטוגל שצילמו עצמם בקצה מצוק וצנחו אל מותם ואמש נודע על שלושה כוכבי יוטיוב שנהרגו בנפילה ממפל בקנדה. לא פחות מ-127 מקרי מוות כאלה נרשמו בין השנים 2014-2015, כש-76 מהם התרחשו בהודו. השילוב של הודו כ"מעצמת מיתות תסלפי" עם המפרצים והנקודות המסוכנות על חופיה של גואה – הביאו את הרשויות אל הצעד הקיצוני הזה.

שלט האוסר על צילום סלפי בגואה שבהודו
שלט האוסר על צילום סלפי בגואה שבהודו

שלטים כבר הוצבו לאורך חופי המדינה שמארחת יותר משישה מיליון תיירים בשנה, מתוכם לא מעט ישראלים שהעניקו לה את זוהרה בתחילת שנות ה-90'. שני מקרי מוות בטביעה שנגרמו בשל סלפי אירעו בתחילת החודש בחופי גואה, ומיד אחריהם החלה החקיקה שנועדה לשמור על התיירים מפני התמונה המושלמת שתיטול את חייהם.

האזורים בהם יאסרו צילומי הסלפי פזורים לאורך חופי המדינה, במקומות המסוכנים ביותר למצטלמים. בשאר רחבי המדינה יוכלו התיירים לצלם עצמם כאוות נפשם. בנוסף לגואה, הודיעה חברת הרכבות סאלם דיוויז'ן כי גם היא תאסור על צילומי סלפי בשטחי רציפי הרכבות שלה – גם כן כדי להגן על הנוסעים מנפילה אחורה אל פסי הרכבת.

ייתכן ובטיול הבא שלכם לגואה לא תוכלו לספק את הסלפי המושלם, בדיוק כשגל מן האוקיאנוס מתנפץ מאחוריכם בשקיעה מושלמת, אבל לפחות לא תצללו למוות באחד מסוגי המוות הכסיליים שהאנושות הצליחה לייצר לעצמה. פעם בני אדם ברחו מאריות, היום הם מרוכזים כל כך בעצמם שהם אפילו לא יראו את האריה השועט לעברם. מזל שיש מישהו שמציל את האדם מסלפו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ