משדה התעופה למרכז לונדון: המדריך המלא

ללונדון יש חמישה שדות תעופה, הית'רו הוא המוכר וגם העמוס מביניהם אך לא בהכרח הטוב והנוח ביותר. איפה כדאי לנחות, איך מגיעים מגטוויק למרכז העיר ואיזה רכבת תחתית מגיעה מנמל התעופה הישר ללב העיר?

עכבר עולם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר עולם

בלונדון יש חמישה שדות תעופה שונים. המוכרים ביותר לקהל הישראלי הם הית'רו, בו מרבית הטיסות הישראליות נוחתות, גטוויק וסטנסטד. נמלי תעופה נוספים וקטנים יותר הם לוטון ולונדון סיטי.

Heathrow - הית'רו

אחד משדות התעופה העמוסים והמתקדמים בעולם, עם תעבורת הנוסעים הגדולה ביותר. מחמשת הטרמינלים שלו ממריאות מדי יום טיסות לרבים מהיעדים ברחבי העולם. ליד השדה תמצאו בתי מלון רבים, המתאימים למגיעים ולחוזרים מאוחר בלילה. הית'רו ממוקם כ-32 ק"מ מערבית למרכז לונדון.

רכבות: רכבת Heathrow Express היא הדרך המהירה ביותר להגיע למרכז לונדון. הרכבת מגיעה לתחנת Paddington, וזמן הנסיעה הוא 15-20 דקות. המחיר הוא 21 פאונד למבוגר ו-10.5 לילד. ללוח הזמנים המלא של הרכבת.

רכבת תחתית: לנמל התעופה יש שלוש תחנות רכבת תחתית - קו אחד המגיע לטרמינלים 1-3, אחד לטרמינל 4 ואחד לטרמינל 5. בשביל כולם צריכים לרכוש קו שמגיע לאזור 6 בתחבורה הציבורית. נסיעה עד אזור אחד צפויה לעלות 5.50 פאונד, אך ישנם הנחות עם כרטיס האויסטר. בכל מקרה זאת האופציה הזולה ביותר, אך בהחלט לא הקצרה ביותר. למחירים ולזמני נסיעה של הרכבות התחתיות.

צריכים עזרה עם התחבורה הציבורית בלונדון? - לכל המידע

אוטובוסים: חברת National Express מציעה אוטובוסים מתחנת ויקטוריה. זמן נסיעה בין 35-60 דקות והמחיר בערך 9 פאונד. לעוד מידע - אתר הרשמי של National Express.

מוניות: בדרך כלל תמצאו טור ארוך של מוניות שחורות ביציאה מנמל התעופה. המחיר נקבע על פי מונה המוצג בתוך הרכב, וכמו כן מוצגות תוספות שונות למחיר (תעריף לילה וכד').

נכים: לחברת Heathrow Express יש מתקנים שונים לנוחות נוסעיהם הנכים. ברכבות יש חלקים מיוחדים עבור בעלי כיסאות גלגלים, ושירות חינם של סבלים העוזרים לנוסעים עם צרכים מיוחדים. על נוסעים בעלי מוגבלות בתנועה לדעת, שבתחנות רכבת תחתית רבות אין מעלית.

» אפליקציה נחיתות והמראות לאייפון» אפליקציה נחיתות והמראות לאנדרויד» האתר הרשמי של נמל התעופה הית'רו

זול, לא מהיר. הרכבת התחתית בנמל התעופה הית'רו (צילום: Dreamstime)

Gatwick - גטוויק

שדה התעופה השני בגודלו בלונדון אחרי הית'רו, הממוקם כ-45 ק"מ דרומית ללונדון. שני הטרמינלים שלו מקושרים בשירות קרונוע יעיל, וזמן הנסיעה ביניהם הוא שתי דקות.

רכבות: רכבת Gatwick Express היא הדרך המהירה ביותר להגיע מנמל התעופה למרכז לונדון. זמן הנסיעה הוא כחצי שעה. המחיר הוא 19.90 פאונד למבוגר, ו-9.95 פאונד לילד ובהזמנה מראש אונליין ישנה הנחה. ללוח הזמנים המלא של הרכבת. רכבת נוספת היא Thameslink, שמגיעה אל מספר תחנות בתוך לונדון, אורכת בערך 40 דקות נסיעה ועולה 19.90 פאונד.ללוח הזמנים המלא של הרכבת

אוטובוסים: חברת National Express מציעה אוטובוסים מתחנת ויקטוריה 24 שעות ביממה. זמן נסיעה בין 65-95 דקות והמחיר בערך 8 פאונד. לעוד מידע - אתר הרשמי של National Express.

מוניות: בדרך כלל תמצאו טור ארוך של מוניות ביציאה מנמל התעופה. רצוי לברר עם הנהג מראש את מחיר הנסיעה. כדאי לקחת רק מונית שחורה או mini-cab מחברה מוכרת, ולא להשתמש בשירותי נהגים לא מורשים. נכים: ברכבות Gatwick Express ו-Thameslink יש מגוון רחב של מתקני עזר ונוחות לנכים, כמו כן גם בתוך שדה התעופה. מומלץ לתאם הגעה מראש על מנת לדאוג לסידורים המתאימים.

» אפליקציה נחיתות והמראות לאייפון» אפליקציה נחיתות והמראות לאנדרויד» האתר הרשמי של נמל התעופה גטוויק

השני בגודלו. גטוויק (צילום: Dreamstime)

Stansted - סטנסטד

שדה התעופה השלישי בגודלו בלונדון, הממוקם כ-48 ק"מ מצפון-מזרח ללונדון.

רכבות: הנסיעה ברכבת Stansted Express עורכת 45 דקות, והיא הדרך המהירה ביותר להגיע למרכז לונדון. קישור לטיוב אפשר למצוא בתחנות Tottenham Hale ו-Liverpool Street. המחיר לכרטיס במחלקת תיירים הוא 12 פאונד. ללוח הזמנים המלא של הרכבת.

אוטובוסים: חברת National Express מציעה שני קווים בין שדה התעופה למרכז העיר. הראשון (A6) מגיע לתחנת ויקטוריה דרך התחנות Marble Arch, Baker Street (Gloucester Place), Finchley Road ו-Golders Green. הוא יוצא כל רבע שעה, 24 שעות ביממה, זמן הנסיעה שעה וחצי ומחירה 10 פאונד. האוטובוס השני (A9) פועל כל חצי שעה, 24 שעות ביממה ומגיע ל-Liverpool Street station ו-Stratford. זמן הנסיעה 50-80 דקות ומחירה 8 פאונד. לעוד מידע - אתר הרשמי של National Express.

מוניות: תמצאו מוניות מחוץ לשדה התעופה. נסיעה למרכז לונדון צריכה לעלות 70-80 פאונד.

» אפליקציה נחיתות והמראות לאייפון» אפליקציה נחיתות והמראות לאנדרויד» האתר הרשמי של נמל התעופה גטוויק

פחות מוכר לישראלים. נמל התעופה סטנסטד (צילום: Dreamstime)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ