המדרגות של "הג'וקר" הפכו לאתר התיירות הלוהט של ניו יורק. התושבים נלהבים פחות

חואקין פיניקס גרם לסצינת המדרגות בסרט "הג'וקר" להיות אייקונית, ואת המדרגות עצמן לאתר משיכה לתיירים שהחלו לרקוד ולהצטלם עליהן. השכונה הקשה מקבלת כעת תשומת לב עולמית, אך האם זה יסתיים בפסל?

איתן לשם
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המדרגות של הג'וקר
איתן לשם
איתן לשם

החששות סביב יציאת הסרט "הגו'קר" בדבר מסעות ירי של משוגעים עם מסכות ליצן מקריפות התבדו, אך כעת עומד על הפרק חשש אחר שכבר מתחיל להתממש  – התיירים. שיאו של שובר הקופות הגדול של השנה מגיע בסצינה שכבר הפכה אייקונית, בה נראה הג'וקר מפזז כל הדרך במורד המדרגות, חוגג את היציאה הסופית משפיות לחירות. חואקין פיניקס נגע כנראה בהרבה לבבות, והם החלו לנהור אל אותן המדרגות כדי לצלם תמונה או סרטון ריקוד משלהם, ולמהר לפרסם באינסטגרם.

גרם המדרגות ממוקם בדרום הברונקס, די קרוב לאצטדיון היאנקיס המפורסם, כשהוא מחבר בין הרחובות שייקספיר ואנדרסון ברחוב 167. גרם המדרגות המוזנח הזה (132 מדרגות, ליתר דיוק) החל "לארח" בימים האחרונים כמות נכבדה של תיירים, מבית ומחוץ, שנחושים להשיג את התמונה המשולמת שלהם בפוזה ג'וקרית. יש כאלה שלוקחים את הביקור צעד קדימה ומוסיפים לו בגדים ואיפור, ובתמונות מסוימות כבר נראה התור לריקוד על המדרגות.

כמו באתרים דומים ברחבי העולם שהפכו מפורסמים בעקבות סרט (נוטינג היל) או בזכות ה"אינסטגרמיות" שלהם ( Rue Crémieux בפריז), השכנים של המדרגות בברונקס כבר מתחילים לאבד את סבלנותם. "תרגישו חופשי לגבות כסף מכל תייר שרוקד על המדרגות האלה", צייץ הקומיקאי Desus Nice. אחרים העדיפו פשוט להזכיר לכל המבקרים העתידיים את העובדה שהברונקס היא שכונה לא קלה, עם סכנות בצדה. הכל כדי להרחיק את הרוקדים המצטלמים. יחד עם זאת, היו גם תושבים שהודו למבקרים (הלבנים) שהפכו את המדרגות לבטוחות עבורם, ללא פושעים או שוטרים.

הנהירה אל המדרגות העלתה את השאלה "האם מדובר במדרגות רוקי החדשות"? המדרגות שלפני מוזיאון פילדלפיה עלו לגדולה עם יציאת "רוקי 1", והפכו לסמל של ניצחון הרוח מחד ושל הערצה פופית עיוורת מאידך. במרוצת השנים המקום הפך לאתר תיירות אמיתי, כשהוא מארח מירוץ מדרגות שנתי ובקצהו אף נקבע פסל ברונזה של המתאגרף הדמיוני רוקי בלבואה.

פסל של הג'וקר עדיין לא נמצא בתכניות של עיריית ניו יורק, ותקריות אלימות בין תושבים לתיירים עדיין לא נרשמו, אך ככל שהסרט נוסק אל המיתולוגיה כך ניתן להעריך שמדובר בשתי תוצאות בלתי נמנעות. בינתיים, ברחבי הרשת ניתן למצוא גם תת ז'אנר של מצטלמים על המדרגות, כשלצד המחייכים, הרוקדים והמתחפשים, החלו להופיע גם הרומנטיקנים שהפכו את המדרגות לאתר נשיקות והצעות נישואים. "אתם מקבלים את מה שמגיע לכם", אמר הג'וקר ולא ידע עד כמה הוא צדק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ