עכבר העיר

ליוצאים מישראל לפריז ישנן שתי אופציות לנחיתה בעיר האורות, דהיינו שני נמלי תעופה: שארל דה גול (Roissy-Charles de Gaulle Airport) ואורלי (Orly Airport). שניהם מחוברים היטב לעיר עם שלל אפשרויות לתחבורה ציבורית ושירותי מודיעין יעילים. אז מה הדרך הטובה ביותר, היעילה או הזולה ביותר להגיע למרכז פריז? אם נקפוץ לרגע לשורה התחתונה, אזי התשובה היא שלרוב מוניות משדה התעופה יקרות למדי, אך יותר משתלמות למשפחות עם ציוד רב.

תחבורה ציבורית בפריז

שארל דה גול

שארל דה גול הוא אחד מנמלי התעופה העמוסים באירופה, והגדול מבין שני נמלי התעופה בפריז. הוא ממוקם 23 קילומטר צפונית לעיר, וקל להגיע אליו עם רכבות, אוטובוסים ומוניות.

רכבות אזורית (RER):

קו B עובר בפריז בתחנות Denfert-Rochereau, Saint-Michel-Notre-Dame ו-Gare du Nord, ומגיע למרכז העיר תוך 35 דקות בממוצע. בשדה התעופה הוא עוצר בטרמינל 1 ו-3 ובטרמינל 2 ברציפים A,C,D,E,F,G. ההגעה לרציפים 2G ו-2F מתבצעת באמצעות שאטל. הרכבת יוצאת כל 10-15 דקות בין השעות 04:50 - 23:50, ומחירה 10.30 יורו ולילד בין הגילאים 4-9 7 יורו. כדי להגיע לרציף הרכבת בנמל התעופה אפשר לקחת שאטלים חינם מהרציפים השונים, יש לעקוב אחרי שילוט בשדה.

אוטובוסים:

חברת אוטובוסים שנקראת Roissybus מגיעה לתחנת האופרה בפריז. בתוך השדה היא מגיעה לטרמינל 1 ו-3 ולרציפים A,C,D,F,E בטרמינל 2. לעוד מידע. קווים 350 (מתחנת Gare de l'Est) ו-351 (מתחנת Nation) של חברת BUS מגיעים לטרמינל 1 ולרציפים ACD בטרמינל 2, והנסיעה נמשכת 45 דקות. כל יום עד השעה 22:30 כשהתדירות גבוהה יותר באמצע שבוע.

לשעות הנסיעה של קו 350לשעות הנסיעה של קו 351.

חברת Air France מפעילים קווים מנמל התעופה עד לשער הניצחון במרכז העיר. הקווים פעילים עד השעה 23:00, ויוצאים כל 15-20 דקות. זמן הנסיעה 45 דקות. לעוד פרטים.

במוניות:

נסיעה במונית לפריז תלויה בפקקים, ויכולה לקחת בין 45 דקות לכמעט שעתיים. זה מומלץ בעיקר למשפחות או לנוסעים רבים, שיכולים להתחלק בסכום הנסיעה. הרבה פעמים מחכים בכניסה לטרמינלים נהגים לא מורשים, ולכן מומלץ לקבוע על סכום נסיעה מראש.

אורלי

אורלי הוא נמל התעופה השני בגודלו בפריז וכולל הרבה טיסות בינלאומיות לצד מקומיות. הוא ממוקם 17 קילומטר דרומית לעיר, וקל להגיע אליו עם רכבות, אוטובוסים ומוניות.

רכבות אזורית (RER):

קו C של הרכבת האזורית מגיע משדה התעופה עד מרכז העיר ויוצא משתי תחנות בשדה: Paris-Orly South ו-Paris-Orly West, אליהן אפשר להגיע באמצעות אוטובוס משלים לתחנת "Pont de Rungis". נסיעת האוטובוס נמשכת 10 דקות והנסיעה ברכבת 25 דקות. מחיר נסיעה הוא 3.90 יורו לרכבת ו-2.5 לנסיעה באוטובוס.

קו B של הרכבת האזורית גם מחובר לשדה התעופה על ידי ה-Orlyval, קו מטרו מיוחד ללא נהג המקשר בין נמל התעופה לתחנת ה-RER הקרויה Antony (בפרוור Arcueil). הרכבת יוצאת כל חמש דקות בין השעות 06:00 ל-23:00 מטרמינלים Paris-Orly South ו-Paris-Orly West ועורכת 35 דקות. עלות נסיעה ברכבת היא 10.90 יורו ונסיעה ברכבת ה-Orlyval עולה 8.40 יורו. אפשר לרכוש כרטיסים בתחנות המטרו וה-RER וגם בדוכני מכירה מיוחדים של ה-Orlyval בנמל התעופה.

חשמלית:

קו 7 בחשמלית (Tram 7) מגיע משדה התעופה אורלי עד תחנת Villejuif-Louis Aragon, שם אפשר להחליף לקווי אוטובוס שונים שמגיעים למרכז העיר ולקו המטרו 7.

קו 7 בטראם (לחצו להגדלה):

(מפה: אתר התחבורה הציבורית של פריז)

אוטובוסים:

הדרך היעילה ביותר לצאת משדה התעופה באורלי לכיוון פריז הוא ה-Orlybus, שיוצא משני הטרמינלים של לתחנת המטרו Denfert-Rochereau station ברובע ה-14 בפריז. הקו פועל כל 15-20 דקות בין השעות 05:30 עד חצות ואורך 30 דקות. מחיר הנסיעה 7.5 יורו.

חברת Air France מציעה שני קווים למרכז העיר - אחד לתחנת מונפרנס והשני לשארל דה גול (במידה ותצטרכו טיסת קונקשיין). הקו יוצא משני הטרמנלים של שדה התעופה כל 20 דקות בין השעות 23:00-6:00 וזמן הנסיעה שעה. מחיר הנסיעה 12.5 יורו למבוגר, לילדים עד גיל 11 2.5 יורו ולצעירים עד גיל 25 10.5 יורו, ילדים מתחת לגיל שנתיים נוסעים בחינם.

קו 183 מחבר בין נמל התעופה לתחנת Porte de Choisy ברובע ה-13 בעיר ויוצא משני הטרמינלים בשדה. זמן הנסיעה 40 דקות והוא מגיע כל חצי שעה. תעריפו 1.80 יורו.

במוניות:

נמל התעופה אורלי קרוב יחסית לפריז ולכן מוניות זולות יותר ממוניות משארל דה גול. עם זאת זה עדיין משתלם בעיקר למספר נוסעים או למשפחות ובטח שלא בשעות העומס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ