המאצ'ו פיצ'ו נפתח מחדש, למבקר אחד בלבד

ג'סי טאקיימה נתקע בפרו במשך שבעה חודשים, אחרי שהגיע לביקור קצר כדי לחזות במאצ'ו פיצ'ו. כעת, עם יציאת המדינה מהסגר, הוא הגשים את החלום בטרם יעזוב את המדינה

איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאצ'ו פיצ'ו
איתן לשם

אחד הסיוטים הגדולים, שהתממשו עבור רבים בחודש מרץ האחרון, הוא להיתקע לבד במדינה זרה. זה מה שקרה לג'סי טאקיימה, אזרח יפני שהגיע לביקור בפרו במטרה מוצהרת אחת – לבקר במאצ'ו פיצ'ו. האיש החזיק בכרטיס כניסה, הגיע לעיירה הקרובה ביותר לאתר, אגואס קליינטס, ואז קפא הכל. פרו נכנסה לסגר ממושך, ספרה למעלה מ-33 אלף מתים מהנגיף ותנועת המטוסים, הרכבות והאוטובוסים במדינה הושבתה. בכל אותו זמן שהה היפני באותה עיירה קטנה, ודי נידחת. ביום שבת האחרון, נפתח האתר ההיסטורי לראשונה מזה שבעה חודשים וביקר בו אדם אחד בלבד – ג'סי טאקיימה.

בטרם יטוס בחזרה למולדתו, הורשה טאקיימה להיכנס לאתר אליו הוא מחזיק בכרטיס כניסה כבר שבעה חודשים. אליו התלווה מנהל המאצ'ו פיצ'ו, לסיור מעמיק ופרטני. בתום הסיור, שהפך לסנסציה עולמית, הקדיש טאקיימה סרטון מיוחד בו הוא מודה להנהלת האתר, ומתאר את הביקור בו כ"מדהים". בנוסף, הוא הודה למשרד התיירות הפרואני על שאפשר לו לראות את המראה הייחודי בטרם הוא עוזב את המדינה.

המאצ'ו פיצ'ו, עיר נסתרת של תרבות האינקה, שנבנתה לפני כ-500 שנים כדי להימלט מאימת הכיבוש הספרדי, הפכה לאבן שואבת לתיירים מכל העולם. מזה שבעה חודשים האתר עומד שומם, זאת בניגוד לשנים האחרונות בהם הפך לסמל של "תיירות יתר" ולנזקיה, אחרי שעלו דרישות להגביל את מספר התיירים היומיים באתר בעקבות נזקים למבנים השונים בו.

"יצאתי לריצה בכל בוקר כאן ויכולתי לראות את מאצ'ו פיצ'ו מרחוק,"אמר טקאיימה ל- CNN. "חשבתי שלעולם לא אגיע למאצ'ו פיצ'ו מכיוון שציפיתי שהוא לא ייפתח בשנה הזו. אבל הייתי בסדר עם זה כי היה לי די נהדר כאן", הוסיף. אחרי הביקור פרסם משרד התיירות הפרואני את המתווה שלו לפתיחת המאצ'ו פיצ'ו, במסגרתו יורשו להיכנס לאתר רק 30% ממספר המבקרים שהורשו להיכנס בתקופות שגרה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ