תאילנד, אנחנו באים. אולי

בשנה שעברה שברו הישראלים שיא בכניסות לתאילנד, אך האם הם ישובו לבקר בה כשהשמיים ייפתחו? סקר חדש מגלה מה קרה לנו בעקבות הקורונה

משה גלעד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
האי קופיפי
כאשר נשאלו האם בכוונתם לנסוע לתאילנד לאחר הסרת הסגר השיבו 65 אחוז מן הנשאלים בחיוב. תאילנד, האי קופיפי צילום: martinho Smart / Shutterstock

לשכת התיירות של תאילנד בישראל ביצעה כמה סקרים כדי לבחון את הלך הרוח של המטיילים הישראלים ואת צפי תנועת התיירות הישראלית לתאילנד ב-2021. ההנחה האופטימית של הסקר הייתה שבחודשי אוקטובר ונובמבר 2020, יוסרו המגבלות בשתי המדינות וניתן יהיה לנסוע לתאילנד ולטייל בה. ההכרזה על מותה של הקורונה אמנם מעט מוקדמת אבל התבוננות לעתיד יכולה להעיד לא מעט גם על ההווה, ובעיקר על התשוקה של ישראלים רבים פשוט לעוף מכאן.

עורכי הסקר הסבירו שהערכת הצפי חשובה למשרד התיירות התאילנדי כדי לקבוע את אסטרטגיית השיווק לשוק הישראלי. בסקר של מכון "מאגר מוחות" בראשות פרופ' יצחק כ"ץ, השתתפו 1,300 ישראלים, מפלחי שוק שונים כולל משפחות, ערביי ישראל, דתיים, קהילת הלהט"ב, וכדומה.

הסקר התמקד בישראלים שטסו במהלך חמש השנים האחרונות לתאילנד. תזכורת: ב-2019 ביקרו בתאילנד 197 אלף ישראלים, מספר שיא. הגיל הממוצע של המשתתפים בסקר היה 45. 

כאשר נשאלו האם בכוונתם לנסוע לתאילנד לאחר הסרת הסגר השיבו 65 אחוז מן הנשאלים היהודים בחיוב ו-56 אחוז מן הערבים הישראלים השיבו תשובה דומה. רק 11 אחוז השיבו שלא ייסעו לתאילנד ורק שני אחוז השיבו שלא ייסעו בכלל לחו"ל השנה.

שליש מן הישראלים המתכוונים לצאת לתאילנד במהלך 2021 יעשו זאת במסגרת חופשה משפחתית. כשליש ייסעו עם בת/בן זוג ו-20 אחוז עם חברים. 13 אחוז השיבו שייסעו לבד.

כאשר נשאלו איך השפיעה תקופת הקורונה על יחסם לתאילנד כיעד חופש אולטימטיבי ענו מחצית מן הישראלים היהודים שתשוקתם לנסוע לתאילנד גברה. רק 20 אחוז מן הישראלים הערבים השיבו תשובה דומה.

13 אחוז מן היהודים אמרו שהמשבר דיכא את רצונם לטייל בחו"ל בכלל ובתאילנד בפרט.

דב קלמן, נציג לשכת התיירות של תאילנד בישראל אמר עם פרסום תוצאות הסקר: "מידת הנאמנות של התייר הישראלי לתאילנד מדהימה ועוברת כל מדד מוכר בעולם המערבי. 84 אחוז מהישראלים שנסעו בעבר לתאילנד, מתכוונים לעשות זאת גם ב-2021. חלקם מתנים זאת במצב הקורונה בתאילנד ובמצב הכלכלי בישראל."

לדברי קלמן ב-50 הימים האחרונים לא היו הדבקות מקומיות בתאילנד אלא רק מספר מצומצם של מקרים של זרים שנכנסו לתאילנד עם הווירוס אך נתפסו לפני מגע עם האוכלוסייה המקומית. בסך הכל היו עד כה כ-3,000 חולי קורונה בתאילנד מהם 58 נפטרו.

"הרשויות התאילנדיות זהירות מאוד בפתיחת הגבולות לתיירות בינלאומית אך אנו מצפים שבמהלך הרבעון האחרון של 2020, המצב היציב יאפשר את פתיחת הגבולות והסרת המגבלות. אם גם ישראל תדע להוריד את מספר הנדבקים עד אז, נוכל לצפות למינימום 110 אלף תיירים ישראליים בתאילנד."

משה גלעד

משה גלעד

כתב טיולים ותיירות

giladmo@netvision.net.il

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ