איתן לשם

שנת 2020 לא צריכה לעשות הרבה כדי להיות מוכתרת לאחת השנים הביזאריות בהיסטוריה. מגפה עולמית שהובילה לסגרים ארוכים ולניתוק מכל מה שהעולם המערבי חשב שהוא בדמו, הפכה את השנה החולפת למהורהרת ושונה מכל קודמותיה. אך לצד האירועים שהפכו את השנה הזו למוזרה, ישנם גם כמה התנהגויות אנושיות שמוכיחות שתמיד אפשר להיות מוזר יותר.

כבר לפני מספר חודשים החלו להופיע "טיסות לשום מקום", שהציעו למשוגעים לטיסה לעלות על גבי מטוס, להמריא ולנחות ממש באותו שדה תעופה ממש. אם זה לא הספיק אז החלו להופיע גם ארוחות ערב על גבי מטוסים מקורקעים והפלגות שנועדו לצאת מהנמל רק כדי להיכנס לאליו בחזרה כמה שעות מאוחר יותר. כעת, לקראת סוף השנה ואולי כדי לקבע סופית את מוזרותה, החלו להימכר בבריטניה, כמעשה רחוב סומסום בזמנו, בקבוקי אוויר.

באתר mybaggage שמסייע לבריטים במאמצי הרילוקיישן שלהם, הופיע לאחרונה מתחם חדש של "בקבוקים מלאים באוויר בריטי". כל בקבוק מכיל 500 מ"ל של אוויר, שנאסף ממקום אחר על פני האי הבריטי כולו. המעוניינים להסניף מעט מבריטניה יכולים לרכוש בקבוק עם אוויר מאנגליה, וויילס, סקוטלנד ואירלנד, "שנאספו בשיטות מסורתיות ומבטיחות ניחוח של בית". כל בקבוק עולה 25 ליש"ט בתוספת של חמישה ליש"ט נוספים עבור משלוח לכל מקום על פני הגלובוס.

אם ריחות כפריים נקיים מאזורים שונים של בריטניה לא עושים לכם את זה, ניתן ללכת על שתי אפשרויות אקזוטיות יותר. ניחוח "הרכבת התחתית של לונדון" או "ניחוח פיש אנד צ'פס" שנאסף מדוכן אוכל לונדוני מפורסם. הבקבוקים פקוקים בפקק שעם, שמאפשר למתגעגעים לניחוחות הממלכה, לפתוח אותם, לגנוב הרחה ומיד לסגור לטובת הרחה מאוחרת יותר. שני הניחוחות הללו יחד עם "ניחוח וויילס" אזלו מהמלאי נכון לעכשיו, תוך שהם מהווים עדות להצלחת המיזם המוזר הזה.

זו אינה הפעם הראשונה שמיזמים המציעים אוויר מבוקבק עולים לכותרות. ב-2015 החלה החברה הניו זילנדית breathezy להציע בקבוקים מלאים באוויר ניו זילנדי טהור, ושנה לאחר מכן המוצר שלה כבר הפך להצלחה מסחררת בסין והודו – בעיקר בשל פגעי זיהום האוויר שהובילו אזרחים רבים להוקיר כל שאיפה נקייה של אוויר. גם בישראל צצו מיזמים לבקבוק "אוויר קדוש" מירושלים שלא ממש התרוממו, אך כאמור - המקרה הראשון המתועד של ניסיון מכירת אוויר מבוקבק נעשה כמובן ב"רחוב סומסום", אז אריק קיבל הצעה שבהחלט ניתן לסרב לה. 2020 הצליחה להפוך גם את הבדיחה הזו למציאות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ