ההתלבטות והחשיבות של הטיול בתל איילון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תל איילון
תל איילון הוא מקום נהדר. יש בו הכול – נוף, טבע, שבילי הליכה, עצים גדולים, פרחים קטנים, אתרים ארכיאולוגיים והכל במרחק נגיעה מכאןצילום: משה גלעד
משה גלעד
משה גלעד
משה גלעד
משה גלעד

תל איילון מציג בפני המבקר, חובב ההיסטוריה והטבע, התלבטות קשה. הנסיבות ההיסטוריות יצרו בו מצב בלתי אפשרי. התל, שנמצא במקום מרכזי, לצד כביש 1, חצי שעה מתל אביב וחצי שעה מירושלים, בלב המדינה, הוא אחד המקומות היפים והמרתקים שאפשר לבקר בהם. הוא גם אחד המקומות מעוררי החלחלה, אבל גם בכך טמונה חשיבותו.

עכשיו, כאשר האביב מתמשך ואפשר ליהנות מהפריחה הכי ארוכה שזכורה כאן מזה עשרות שנים – תל איילון הוא מקום נהדר. יש בו הכול – נוף, טבע, שבילי הליכה, עצים גדולים, פרחים קטנים, אתרים ארכיאולוגיים והכל במרחק נגיעה מכאן. אלא שהתל מציג, ובאופן בוטה יותר מאתרים אחרים – את ההתלבטות ההיסטורית-פוליטית שבליבה אנו חיים. יש בו את ההיסטוריה הרחוקה, בת האלפיים ואת זו הקרובה מאוד, בת היומיים. שתיהן נוכחות בו באופן המושלם ביותר. ונשאלת השאלה – האם זה אתר לטיול? אפשר הרי לטעון שחשוב לטייל דווקא שם, כדי לראות, להבין, לשחזר את מהלכה המורכב של ההיסטוריה. ואפשר לטעון גם ההיפך – שאסור לדרוך כמטיילים במקום בו נעשה עוול כה גדול.

משה גלעד

משה גלעד

כתב טיולים ותיירות

giladmo@netvision.net.il

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ