גור לכם: בואו לראות את קינון הנשרים בשידור ישיר

מצלמות החברה להגנת הטבע מתמקדות בשלושה קנים, בכולם מתרחש כעת התהליך העדין של טיפול בגוזלי דורסים. הזדמנות נדירה לראות נשרים ממרחק אפס ולהבין סוף סוף את הקסם החבוי של העקב העיטי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נשר בשמורת גמלא ב–2015

הסגר הביא עימו מבול שידורי לייב סטרימיניג מכל קצוות תבל. למדנו שניתן לסייר במוזיאון מרחוק, להתפעל מפלאי עולם היישר מהספה וליהנות מסיור וירטואלי  מפעים עוד בטרם צחצחנו שיניים. אז מה, עוד לייב סטרימינג? בהחלט כן, אבל כזה שהעפיל לפסגת השידורים החיים – שידור ישירי מקיני הקינון של בכירי העופות בארצנו.

באתר הצפרות הישראלי, מבית החברה להגנת הטבע, מציגות שלוש מצלמות בשידור חי את תהליך בקיעתם של גוזלי הדורסים – עקב עיטי, חיוויאים וכמובן הנשרים. המצלמות עוקבות אחרי ההורים המאושרים (והדוגרים) כל הדרך, משלב הדגירה, דרך הטיפול בגוזלים ועד לפריחתם המוצלחת מהקן. הפרויקט נכנס כעת לשנתו החמישית, ומעניק אפשרות לצפות ממרחק הנוצה בכמה מהדורסים המרשימים של הארץ.

אצל החיוויאי הדגירה נמצאת בעיצומה. הנשרים, זוג שמתפקד בשיתוף פעולה מלא, ממתינים לבקיעת הביצה ואצל העקב העיטי שמחה וצהלה – שלושה גוזלים רעבים ורכים ממתינים להאכלתם על ידי אימם. את כל אלה ניתן לראות בשידור רציף, וללכוד כמה מרגע האיכות הגדולים והמרגשים ביותר שיש לטבע הישראלי להציע.

את שלוש המצלמות הפעילות כעת ניתן לראות דרך אתר הצפרות הישראלי כאן. השידור מלווה בהסברים, כל אימת שאלה נדרשים, כשלא פעם המצלמות לכדו אירועים דרמטיים של ממש. ניסיון חטיפה של אחת הביצים, למשל. המיזם נועד כדי לקרב את האזרחים לעולם הצפרות הישראלי, תוך כדי המחשת המגוון הזני הגדול וחשיבות השמירה ועידוד הקינון של זנים אלה בארץ. עד הלייב סטרימינג הבא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ