אלה הפארקים שנפתחו לציבור, אלו ההוראות המיוחדות לביקור בהם

20 פארקים וגנים לאומיים נפתחו למבקרים - כפוף לבדיקות חום, הירשמות מראש ואיסור התקהלויות. באוסטריה ממירים בידוד בבדיקת קורונה אישית. ככה נראה סוף המשבר?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפל הבניאס

קצת חדשות טובות. 20 פארקים וגנים לאומיים נפתחו היום למבקרים, תחת מגבלות אמנם ועל פי הוראות משרד הבריאות. בנוסף, גם אתר הטבע העירוני עמק הצבאים בירושלים ייפתח מחר (יום רביעי) לציבור הרחב. הפארקים של הרשות הטבע והגנים נפתחו במסגרת "התו הסגול", במסגרתו המבקרים יידרשו לעמוד בכללים מסוימים. כדי להיכנס לאחד הפארקים הללו יש להירשם מראש באתר הרשות כאן. הרישום מראש נועד לשלוט על כמות המבקרים בכל רגע נתון על מנת לעמוד בהנחיות משרד הבריאות.

הפארקים שייפתחו לציבור הם שמורת הטבע יהודייה, נחל תנינים, בית גוברין, נחל עיון, מפל הבניאס, נחל שניר, נחל עמוד, החולה, עין אפק, מעיין חרוד, גן לאומי קיסריה, גן לאומי אפולוניה, גן לאומי ירקון, אתר לאומי הקסטל, גן לאומי הרודיון, שמורת טבע עינות צוקים, פארק הבשור, עין עבדת, גן לאומי מצדה. הכניסה לאתרים הללו תהיה מותנה בהצגת "אישור תיאום ביקור" המסדיר את שעת הביקור שלכם ואת הכרטיס אותו רכשתם דרך האתר. 

בנוסף יידרשו המבקרים לעמוד בתנאים הבאים - עטיית מסכות במקומות הנדרשים, שמירה על היגיינה אישית ושטיפת ידיים תכופה תוך הצבת עמדות חיטוי ידיים, שמירה על מרחק נדרש, מניעת התקהלויות ומדידת חום בכניסה לאתר. כמו כמן - הרשמה מוקדמת באתר הרשות. 

שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים, אמר כי "תכנית רשות הטבע והגנים יוצאת מתוך ידיעה שהציבור הישראלי כמה ליציאה לטבע אחרי שבועות של סגר. הכנו את האתרים לכבוד המטיילים ואנו כמהים לארח אותם. יחד, מתוך ערבות הדדית ואכפתיות, נבוא לאתרים בריאים, נמדוד חום, נשמור מרחק ונשטוף ידיים. בשל הצפי לביקוש גבוה לביקורים באתרי הטבע, במידה ומטיילים שנרשמו לביקור לא יוכלו להגיע לבסוף חשוב שידאגו לבטל מראש על מנת לאפשר ביקור לאדם אחר שחפץ בכך. אנו מקווים שמגמת הדברת ההידבקות תמשיך והציבור יוכל להמשיך ולהרחיב מעגלי תנועותיו".

גם היא בננפתחים מחדש. מצדהצילום: photosounds / Shutterstock

בפארק הצבאים ייספרו את כמות הנכנסים וכן יבחנו את התנהלות הקהל במהלך הביקור, בשל הצורך בבקרה על כמות המבקרים ורמת מיגונם. בנוסף יחויבו המבקרים בהנחיות מיוחדות כגון תנועה תוך שמירה על מרחק בין משפחות/קבוצות, ולהימנע מהתקהלות של למעלה מ- 10 אנשים; כל מבקר חייב להצטייד במסכה אישית; ניתן יהיה לטייל בשטחים הפתוחים בפארק, אולם מסתור הצלמים ומרכז המבקרים יהיו סגורים לכניסת קהל; במידה ויהיה עומס מבקרים, ייסגר הפארק זמנית עד שיצאו מספיק אנשים.

הפארק פתוח לציבור כל ימות השבוע, ללא תשלום וניתן לראות בו באופן חופשי צבאים, ציפורים, צבים, עופות מים, זוחלים ובעלי חיים נוספים. "כפארק טבע עירוני חברתי וקהילתי, אנחנו שמחים מאוד על האפשרות לפתוח את השערים לקהילה, וכך לתת לציבור הישראלי ליהנות מהטבע באביב היפה הזה", אומרת יעל המרמן-סולר, מנהלת הפארק מטעם החברה להגנת הטבע. "זאת מתוך אמונה שהטיול והשהיה בטבע הם המתכון לבריאות לגוף ולנפש", היא מוסיפה.

מתגעגעים לטייל בטבע? הנה כל הצעות הטיולים בארץ שלנו

בזמן שהפארקים בישראל הולכים ונפתחים, באוסטריה מסמנים גם כן תוואי אפשרי לחזרה לשגרה. נמל התעופה הבינלאומי וינה-שווכאט הודיע שיציע לנכנסים בשערי המדינה אפשרות לעבור בדיקת קורונה מהירה במיוחד. אם יעברו בהצלחה את הבדיקה, ויימצאו כשליליים, לא ייצטרכו להיכנס לבידוד בן 14 ימים, שנדרש כיום מכל אדם שנכנס למדינה.

הבדיקות המולקולריות-ביולוגיות (בדיקת PCR) ייערכו לנוסעים על פי דרישתם, בעלות של 180 אירו לבדיקה. תוצאות הבדיקה צפויות להגיע – ישירות לסמארטפון של הנוסע – תוך כשלוש שעות. לאחר קבלת התוצאה, היא תועבר למרכז לניטור מחלות באוסטריה שעורך רישום ומעקב אחרי הנכנסים לאוסטריה. נכון לעכשיו, רק תושבי האיחוד האירופי (בנוסף למחזיקי דרכונים דיפלומטיים מכל העולם) מורשים להיכנס לאוסטריה, אך עבורם הבחירה תהיה כעת בין כסף לבידוד. שדה התעופה הודיע גם על בדיקות חום לכל הנוסעים, כשבדיקת הקורונה עצמה תלויה בכך שלמבקש אותה אין שום תסמין המקושר למחלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ