אל תחמיצו את המיוזיקל הזה בברודווי

נער המפברק מכתב התאבדות עומד במרכזו של המחזמר - Dear Even Hansen שהפך להצלחה גדולה בברודווי. עכשיו תנסו להשיג כרטיסים

חיים הנדוורקר
ניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבן האנסן
חיים הנדוורקר
ניו יורק

אם אתם מגיעים לניו יורק בזמן הקרוב כדאי ומומלץ לנסות ולהשיג כרטיסים למחזמר "אבן האנסן היקר״ (Dear Even Hansen). יש בו את כל מה שמחזמר טוב צריך שיהיה בו: סיפור מצוין, מסרים עדכניים, מוסיקה שסוחפת את הקהל באופן מידי, משחק טוב, טרגדיה וגם הומור.

הבעיה שלכם תהיה למצוא כרטיסים. הכרטיסים למחזמר הזה נחטפים וההצגה רצה כמעט מדי ערב באולמות מלאים. ההצגה זכתה בששה פרסי טוני ובכלל זה בקטגוריה של פרס המחזמר הטוב של השנה.

"אבן הנסן היקר" בוים על ידי מייקל גרייף והשחקן-הכוכב הראשי של המחזמר הוא טיילר טראנש ( שהחליף את בן פלאט המצוין). זהו סיפור העוסק בחייהם של בני נוער בעידן הדיגיטלי הנוכחי. אחד הנערים בבית הספר מתאבד. נער אחר, שהוא כוכב המחזמר, שגם לו יש לא מעט בעיות חברתיות ופסיכולוגיות, מפברק את מכתב ההתאבדות של "החבר" שמעולם לא היה החבר שלו ומסתבר שגם לא השאיר אחריו מכתב התאבדות. העלילה מסתבכת כאשר "חברו" השקרן של המתאבד הופך להיות כוכב בבית הספר וגם בן בית במשפחתו של הנער המתאבד. חבל להכביר במילים על העלילה. זה עלול לפגוע בחוויה שלכם אם אכן תלכו לראות את המחזמר.

"המילטון" הצליח לפרוץ את גבולות הגיל. זה לא סוד שהגיל הממוצע של רוכשי הכרטיסים למופעים בברודווי עובר את גיל החמישים. הניסיונות להביא קהל צעיר בדרך כלל לא מצליחים. צילום: Joan Marcus/אי־פי

משהו טוב קורה למחזמר האמריקאי בשנים האחרונות. אחרי שנראה היה כי המחזמר האמריקאי, לפחות בתיאטרון, נקלע לסטגנציה פרצו להם כמה וכמה להיטים שמלמדים שאנחנו בהחלט לא עומדים בפני סוף עידן המחזמר. ההיפך, מתברר שהפוטנציאל של המחזמר בתיאטרון הוא גדול. ברודווי המתמחה בדרך כלל בהעלאות חוזרות של מחזות זמר ישנים שהוכיחו את עצמם בקופה על חשבונם של מחזות הזמר המקוריים, גילתה שבהחלט אפשר לעשות כאן כסף אם המחזמר המקורי באמת טוב.

המחזמר "המילטון" שעלה כאן לפני כשלוש שנים הפך, לשובר קופות ממדרגה ראשונה. המחזמר העוסק בחייו של אלכסנדר המילטון ומשוחק על ידי שחקנים שחורים והיספנים בסגנון היפ הופ, הפך בניו יורק להצלחה בלתי רגילה, ובצדק. ההצלחה של המילטון  הייתה הוכחה שאפשר להעלות מחזמר צעיר ותוסס גם כאשר עוסקים באבות המייסדים של אמריקה. "המילטון" הצליח לפרוץ את גבולות הגיל וזה לא סוד שהגיל הממוצע של רוכשי הכרטיסים למופעים בברודווי עובר את ה-50. הניסיונות הרבים שנעשו בעבר כדי להביא ולמשוך קהל צעיר, לרוב לא הצליחו.

תור לקניית כרטיסים למחזמר "המילטון". ההצלחה של המחזמר הזה היתה הוכחה שאפשר להעלות מחזמר צעיר ותוסס גם כאשר עוסקים באבות המייסדים של אמריקהצילום: Bebeto Matthews/אי־פי

גם "אבן הנסן היקר", כמו במקרה של "המילטון", הצליח לא רק בגלל הביקורת החיובית בניו יורק טיימס אלא השמועה שעברה מפה לאוזן כי זהו מחזמר שאסור להחמיץ. "המילטון" הצליח בזה. עכשיו גם "אבן הנסון היקר" עושה את זה. יש אפילו הטוענים כי "אבן הנסן היקר" השפיע עליהם הרבה יותר מאשר "המילטון". בקיצור, לכו ולא תתאכזבו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ