טיפולי פוריות אלטרנטיביים: פתיחת צ'אקרת המין

בראי השיטות האלטרנטיביות, קושי להכנס להריון יכול להתבטא במספר דרכים אופייניות. החדשות הטובות: גישות שונות מדווחות על הצלחות

יובל רומיק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מה זה השדה הזה
הריון - זכותנו הביולוגיתקרדיט: פוטוסאבי

בטיפול אלטרנטיבי, בשיטות כמו הילינג "אנרגטי", נשימה מעגלית (ריברסינג) או תטא הילינג, עולים תסביכים לא-מודעים טיפוסיים כשלאשה יש קושי להיכנס להריון. מוגשת כאן אינפורמציה שהתקבלה בצורה שאינה מדעית - ואין לי דרך לשכנע אתכם שתובנה שעולה בטיפול היא יותר מפנטזיה פרועה. אני דן בנושא מתוך כבוד רב גם לרפואה הקונבנציונלית, שהפתרונות שהיא מציעה הניבו אין ספור תינוקות מקסימים, ובעיקר לנשים ולמשפחות, שרצון לא ממומש להיכנס להריון הוא לעיתים אתגר לא פשוט עבורן.

ביוגה יש מודל של תפקוד הגוף, המתאר זרימה של "אנרגיה". המקומות החשובים בגוף מבחינה "אנרגטית" נקראים צ'אקרות, והם מסודרים במעלה עמוד השידרה. הצ'אקרה השניה, צ'אקרת המין, ממוקמת באיזור אבזם החגורה. לפי היוגה היא אחראית למגוון מערכות פיזיות בגוף: מין ורביה, המעי הדק, ואצל גברים - עיצבוב של הפרוסטטה. ישנן גם פונקציות נפשיות שונות שקשורות אליה. חוויית שפע, דימיון ומיניות משוייכים אליה, והמנוע הפנימי של יצירתיות שבוער בכל אחד ואחת מאיתנו - בבטן התחתונה הוא בוער.

כל אחת מפונקציות פיזיות ונפשיות אלה עשויה להיפגע במשך החיים, והדבר יתבטא בחסימה "אנרגטית" בצ'אקרה - שקשורה בהכרח, על פי מודל זה, לטראומה נפשית כלשהי. כדי להקל עלינו את הדיון נניח שפגיעה כזו היא פשוט שיבוש נוירולוגי של פעילות העצבים באיזור הצ'אקרה. נושאים דומים חוזרים שוב ושוב אצל נשים בהיבט הכניסה להריון, הקשורים לטראומות בצ'אקרת המין. מדווחות הצלחות רבות בכניסה להריון בסמוך לפתרונם. נסווג אותם כדלהלן:

- נושאים משמעותיים, שפתרונם עשוי לעיתים לדרוש תהליך טיפול. לדוגמא הפחד מאובדן החופש, ביקורתיות כלפי ההורים שמושלכת לתפיסת ההורות עצמה, פחד מחוסר ביטחון כלכלי.

- הסתייגויות שונות: פחד מהשמנה, פחד מהתכערות, פחד משיבוש שגרת החיים בזמן ההריון.

- סינכרון פסיכולוגי עם בן הזוג: העתקה של פחדים ותסביכים, או תגובת נגד לחששות בצורה של אובדן אמון.

מי שמגיעה לטיפול אלטרנטיבי מתאים מצליחה פעמים רבות להתקדם מהר מאוד עם רמת התפקוד של הצ'אקרה. אנחנו חיים בחברה שתומכת באופן בלתי רגיל בתהליכי צמיחה אישית בהיבט הזה, שבו דיוק נפשי של חוויית התשוקה לילד מניעה התפתחות של היכולת לחוש תשוקה באופן כללי. זו מהות צ'אקרת המין.

יובל רומיק

יובל רומיק | רגוע מכדי לדאוג

מטפל אלטרנטיבי ומורה למדיטציה ולהילינג. מטפל באמצעות תריסר שיטות טיפול אלטרנטיביות במחלות פיזיות, במצבי חוסר איזון נפשי, ובאנשים שמעוניינים להאיץ את תהליך האבולוציה הטבעי של הנפש. בעל ניסיון בתהליכי איזון ושיקום של מגוון בעיות מורכבות כגון סרטן, אלצהיימר, פרקינסון, HIV, סכיזופרניה ופוסט-טראומה.

לאתר של יובל

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ