הכנה לזוגיות בשיטת תטא הילינג

טיפול בתטא הילינג מאפשר לזהות אמונות שמנהלות אותנו מתחת לפני השטח ולהחליפן באמונות "טובות". בתהליך מפרקים עמדות פסיכולוגיות לא מודעות על אודות קושי בחוויית הזוגיות

יובל רומיק
יובל רומיק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוג על שפת הים
קרדיט: אליוט מרגוליס

תטא הילינג היא שיטת טיפול שאנו יכולים ליישם גם על עצמנו. היא פופולרית בישראל, ואפשר ללמוד אותה בסדנה של סוף שבוע אחד. מטפלים הדבקים בשיטה מרבים לטפל בעצמם באמצעותה ומשגשגים מאוד. על פי השיטה, האמונות שלנו הן גורם מכריע בתפיסת המציאות הסובייקטיבית שאנו מגשימים לעצמנו. אמונות אלה מכתיבות את חוויית החיים שעמה מתמודד אדם מרגע לרגע, וגם את אשכולות הסיטואציות היומיומיות החוברים למה שאנו מגדירים כתקופה, ואף את תהליכי ההתפתחות האישית הממושכים, שנמשכים כל חיינו.

תהליכים ממושכים כאלה הם זוגיות, רומנטיקה, אהבה ותשוקה. הרצון לחיבור לאחר הוא נושא יסודי בחיינו. לא משנה אם אנחנו נשארים בדד, מדלגים בין בני זוג, מנהלים מערכות יחסים סוערות או נתפסים כאי של יציבות זוגית – בשלב מסוים בחיינו אנחנו מתחילים לחיות כיצורים רומנטיים. לעתים חיי האהבה שלנו נוכחים ביומיום שלנו עשרות שנים ברציפות. מורכבות החוויה מתפתחת והולכת ככל שניסיון החיים שלנו מצטבר ואישיותנו מבשילה.

תטא הילינג מנסה להביא אמונות שלפיה יש להן תפקיד מכריע גם בהצלחת חיי הזוגיות, לכיוון אידיאל של חיי מימוש ושמחה. לתטא הילינג יש גישה מובנית לטיפול, שלפיה המטפל והמטופל עובדים יחד בשיחה ובמדיטציה אינטרוספקטיבית מיוחדת הקרויה "הרקיע השביעי". בטיפול מופעלת תדיר טכניקה לזיהוי אמונות ויש שיטה המאפשרת לשנותן. הנתיב שפותח תהליך טיפול באמונות המתמקד בזוגיות מוכר לי, עברתי אותו בעצמי. חלקי תהליך כזה ייחודיים לכל מטופל, שכן כל אחד מסובך באופן ייחודי עם התניותיו ועם השקפותיו האישיות. רובן המכריע של אלה מבוססות על אמונות מנוסחות (כאלו שאפשר לבטא במילים) - שרובן כלל אינן מודעות! הצפתן לפני השטח בתהליך של תטא הילינג היא מסע מרתק בנבכי הנפש.

תרגול תטא הילינג בסדנאצילום: יאיר גולוב

המשותף לכל המטופלים המעוניינים למצוא זוגיות או לשקם קשר זוגי באמצעות תטא הילינג הוא המרכיב המרכזי בתהליך כזה: אהבה עצמית. כל מטפל תטא הילינג בעל ניסיון קליני יעיד כי עבר כברת דרך דומה עם מטופלים שונים בנושא זה, לעתים תכופות אף בלי קשר לרצון למצוא זוגיות. לרבים מאיתנו יש מנגנונים ביקורתיים תת-הכרתיים, בלתי מודעים, המחבלים ברצונותינו המוצהרים ליצור הרמוניה בחיינו ועם אנשים אחרים. פירוקו ההדרגתי של הנושא לגורמיו הוא תהליך פתלתל לעתים, והרבדים של חוויית חוסר ערך, המסתירה את חוויית האהבה העצמית, נחשפים בהדרגה.

למרבה המזל, בהקשר הזוגיות אין צורך לחפור עד סין. תהליכי טיפול בתטא הילינג הממוקדים סביב נושא מוגדר לרוב מגיעים לתוצאות מצוינות בתוך 15-5 מפגשים. וזו החוויה שלי בהקשר זה: עד שלא חציתי את רף האהבה העצמית הנחוץ לאדם בזוגיות יציבה, לא יכולתי לגרום לאף אדם בחיי לאהוב אותי כמו שרציתי, ולא משנה כמה מאמץ השקעתי. כשחציתי את הרף העלום הזה, הפכה חוויה זו לאוטומטית, והיא קבועה בחיי האהבה שלי. מומלץ למתעניינים!

מייסדת תטא הילינג ויאנה סטיבל מלמדת קורס מורים בישראל, 2014צילום: יאיר גולוב
יובל רומיק

יובל רומיק | רגוע מכדי לדאוג

מטפל אלטרנטיבי ומורה למדיטציה ולהילינג. מטפל באמצעות תריסר שיטות טיפול אלטרנטיביות במחלות פיזיות, במצבי חוסר איזון נפשי, ובאנשים שמעוניינים להאיץ את תהליך האבולוציה הטבעי של הנפש. בעל ניסיון בתהליכי איזון ושיקום של מגוון בעיות מורכבות כגון סרטן, אלצהיימר, פרקינסון, HIV, סכיזופרניה ופוסט-טראומה.

לאתר של יובל

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ