הפעלת בלוטת האיצטרובל: המפתח לשימוש מדוייק ואפקטיבי במילים ובאינטונציה

נקודה בעלת משמעות "אנרגטית" חשובה בחלל הגולגולת מתפקדת כצ'אקרה מקום בגוף - שלתפקודו השפעה משמעותית על מצבנו הקוגניטיבי. היא קשורה לתפיסתנו את אבני הבניין של השפה, המשמעות שאנו מעניקים למילים ואף לצליל הקול עצמו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ללא
קרדיט: פרנסיס מורגן

רבות נכתב על הארה; אינספור אנשים נהו אחריה. בשלבים המתקדמים של הזדככות הנפש לקראת מצב זה מתגלה רמה גבוהה של יכולת הבעה מילולית, בזכות תפקוד תקין של מה שקרוי הצ'אקרות העליונות. במנגנון זה נדון היום. לבו הוא חלקה העליון של מערכת הצ'אקרות בגוף, שבעה מרכזים "אנרגטיים" מסתוריים אשר לפי תפיסות מסוימות מייצגים צבירי עצבים הממוקמים לאורכו של עמוד השדרה.

הצ'אקרה השישית למניין זה היא העין השלישית - האספקט הקדמי שלה מצוי במרכז המצח והאספקט האחורי נמצא באותו קו גובה, באחורי הגולגולת. צ'אקרה זו אחראית על היכולת האינטואיטיבית, כלומר על חוויית הבנה שאינה קשורה לתהליך אנליטי, שבו אדם מנתח אינפורמציה באופן פעיל ומגיע למסקנה דרך תהליך סדור של הסקת מסקנות. במקום זאת, אינטואיציה היא התרחשות שבה ידע מתגשם בהכרתנו באופן ספונטני. ההסבר לידע כזה ניתן באופן אנליטי רק בדיעבד - אם בכלל.

מעליה, במרכז הקרקפת, מצויה הצ'אקרה השביעית, צ'אקרת הכתר - אחרונה חביבה וגם חשובה ומאתגרת, שכן היא משפיעה מבחינה פסיכולוגית כמו כל שאר הצ'אקרות ביחד. היא יוצרת חוויה נפשית אינטגרטיבית, כלומר מאחדת בתפיסתנו חלקים וקולות בנפשנו, שללא מעורבותה היו פועלים בצורה לא מתואמת, ולרוב גם לא היו נוכחים בהכרתנו בצורה מודעת באותו זמן. מהתהליך שעברתי בעצמי במשך השנים, אני יודע שאחרי כל הבשלה נוספת של הצ'אקרה הזו כדאי להוריד עומס עבודה למספר ימים, כי חוויית החיים עצמה גדלה ומתעצמת. זה לא תמיד דבר פשוט. הנטייה החזקה שלי ושל עוד מטפלים ממכריי היא לא לפתוח את הצ'אקרה הזו ישירות, אלא לעזור לה להיפתח דרך ריפוי ופתיחה של צ'אקרות אחרות. כך הגוף עצמו יבחר מתי רמת התפקוד הכללי מתאימה לצ'אקרת כתר פתוחה יותר ואז הדבר יקרה באופן ספונטני, כתוצאה מהשלמת תהליך ריפוי של טראומה במקום אחר בגוף.

על מנת להשלים את בניית היכולות של המערך הנפשי הגבוה הזה, יש לייצר רמה מסוימת של סנכרון בין שתי צ'אקרות אלה. זהו תהליך שתוצאתו הסופית היא שליטה מדויקת ולעתים מרהיבה בשימוש בשפה לצורך העברה מוצלחת של מסר, כמו ניסוח של רעיון מורכב בזמן דיון. מתחדדת גם היכולת לעשות שימוש בצלילים המופקים במהלך הדיבור כחלק מהמשמעות שמועברת בשיחה. כך חוברים המילים והצליל למכלול מדויק של הבעה, שבתורו מייצר במציאות את התוצאה המבוקשת. יודע זאת היטב כל ילד ששכנע את הוריו לתת לו סוכרייה.

סנכרון הצ'אקרות מתבצע בנקודת המפגש ה"אנרגטית" של בסיס הצ'אקרות השישית והשביעית, שם מצויה בלוטת האיצטרובל. זו צ'אקרה "סודית" - אין תיעוד שלה בהרבה מקומות. שמה בינדו - "נקודה" בסנסקריט. בלוטת האיצטרובל מכילה מולקולות של חומר בשם DMT, שמוגדר כסם הזיה מסוכן עקב השפעתו הקיצונית על הנפש בשימוש ממקור חיצוני. אבל בשביל לשקם את התהליכים הביולוגיים בגוף כך שבלוטת האיצטרובל תופעל ותתאפשר הפקה נכונה של החומר הזה על ידי הגוף עצמו, כל מה שנדרש זה קצת יוד באיכות גבוהה, ששיטת הייצור שלו ייחודית. בשיטת ייצור יוד מסוג זה, היוד מגיע כאטומים בודדים (מצב הקרוי "nascent"), ולא כמולקולות, ונספג היטב בגוף (בישראל מדובר ב- ILLUMODINE). יוד רגיל היה פעם חלק ממרכיבי הבצק במאפיות, ויש טענות מחקריות מסוימות שהוא דוחק מבלוטת האיצטרובל מתכות כבדות כמו קדמיום, ארסניק וכספית. הגישה האלטרנטיבית גורסת שאלו נוטים להצטבר בבלוטת האיצטרובל. כלומר נטילת יוד היא לכאורה תהליך של ניקוי רעלים.

יש לא מעט אנשים שהשימוש שלהם בשפה מעולה ויש להם אינטונציה מדויקת. אלה לאו דווקא ירגישו שינוי כתוצאה מצריכת יוד באיכות גבוהה, שכן צ'אקרת בינדו שלהם במצב תקין. היתר ייהנו לאחר צריכת היוד מחוויית צלילות ויכולת המשגה ווקאלית ומילולית שאנשים מתארים "מושלמת". במינון של 5 טיפות יוד שכזה בכוס מים, פעמיים ביום, על בטן ריקה (לפחות שעה בנפרד מאוכל), אנשים חווים ניסים ונפלאות. על כך אמר גורו תנועת ההיפים טרנס מקנה, שטבעה המילולי של המציאות הוא מהות הכישוף, שכן העולם עשוי ממילים. ואם אתה יודע מאילו מילים עשוי העולם, אתה יכול לעשות בו כרצונך. את הקשר בין הבעה להדהוד שלה במציאות הדגימו יפה שוטי הנבואה בשירם "קול גלגל".

* יש לציין כי נטילת יוד רגיל עלולה להיות מסוכנת, ובכל אופן אין לקחת שום חומר כימי ללא אישור רופא. הכותב אינו רופא.

יובל רומיק

יובל רומיק | רגוע מכדי לדאוג

מטפל אלטרנטיבי ומורה למדיטציה ולהילינג. מטפל באמצעות תריסר שיטות טיפול אלטרנטיביות במחלות פיזיות, במצבי חוסר איזון נפשי, ובאנשים שמעוניינים להאיץ את תהליך האבולוציה הטבעי של הנפש. בעל ניסיון בתהליכי איזון ושיקום של מגוון בעיות מורכבות כגון סרטן, אלצהיימר, פרקינסון, HIV, סכיזופרניה ופוסט-טראומה.

לאתר של יובל

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ