לאכול טוב במירוץ החיים / הבלוג של אלמוג גולד

הגבלת עלות המועדוניות - סכנה לתזונת ילדנו

הוזלת מחירי הצהרונים יכולה להוביל להתדרדרות באיכות המזון שמוגש לילדים, איך אפשר לבנות תפריט מזין גם בתקציב זעום?

השבוע אישרה הכנסת חוק המגביל את מחירי הצהרונים לעד 650 שקל בחודש. כל הקלה על הנטל הכלכלי היא מבורכת. אך השאלה היא כמה זה באמת יעלה לנו בסופו של דבר.

כנטורופטית הנקראת מידי פעם לייעוץ תפריט בקרב מועדוניות פרטניות בעלות תקציב מרווח והורים ששמים את תזונת ילדיהם בראש סדר העדיפויות, אני רואה בחוק הוזלת מחירי הצהרונים פוטנציאל להתדרדרות במזון שמוגש לילדים. גם כך התפריט במרבית המועדוניות עמוס פחמימות ריקות, חומרים משמרים ומצב היגיינה בעייתי ואף מסוכן.

תפריט אלרגני מבוסס חיטה
depositphotos
להמשך הפוסט

האם חייבים לאכול מוצרי חלב כדי לצרוך מספיק סידן?

חג השבועות תמיד גרם לי לתהות איך הפך חג הקציר לחג הגבינה והחלב ואיך הפכו אלה למקור התזונתי הראשי לסידן. הנה התשובות וגם מתכון מקורי לשבועות

אין הרבה דברים שמשמחים אותי יותר מעוגת גבינה (עם גרידת לימון...) ואין הרבה דברים שמבאסים אותי כמו הרבה ליחה (שמגיעה כקינוח לקינוח הזה).
שנים רבות הסתובבתי עם טישו צמוד, כחכחתי בגרוני וקיבלתי את האף האדום שלי כגזירת גורל.
גדלתי בימים שזימרנו "בשבילו זה דני ובשבילך חלב" בהשפעת הפרסומת שכיכבה באותם ימים, עוד לפני שסנדי בר גנבה לאקי אבני את המילקי בסופר. כששמעתי לראשונה על האפשרות שדברי חלב הם שגורמים לי לטפטפת הכרונית, הופתעתי. הרי חלב הוא חלק בלתי נפרד מפירמידת המזון, מודל הבריאות שהציגו לנו מילדות. למעשה, הדבר הראשון שהכנסנו לפינו עם צאתנו לאוויר העולם, הוא חלב. המתוק הראשון שליטף אי פעם את החיך שלנו הוא סוכר החלב (הלקטוז).

בבואי לרשום את ביתי לגן, שנים אחרי שעברתי להתפנק על עוגת גבינה פעם ב.. (דבר שתרם לי רבות לאף יבש, כולסטרול מאוזן וכמה מידות פחות ממה שהייתי), נקלעתי לאתר אינטרנט של גן פסטוראלי, כזה עם טבע בתוך ת"א וגישה חינוכית שתאמה להשקפתנו, והתבאסתי מאוד לראות שהארסנל הגסטרונומי של הגן מוכרז כתפריט בריא עם 3 מוצרי חלב ביום.

איך הפך חג הביכורים והקציר לחג הגבינות?
depositphotos
להמשך הפוסט

5 תחליפים בריאים לנשנושי המשרד הרגילים

פינת הקפה וחדר הישיבות בעבודה עמוסים בעוגיות, בייגלה וממרח שוקולד? הנה כמה רעיונות למזון בריא שאפשר להחזיק במשרד כדי להעלות את רמת האנרגיה ולספק את החשק למתוק

בוקר. אתם ניגשים לפינת הקפה במשרד. העיניים עוד לא ממש נפתחו או אולי דווקא אתם אחרי כמה שעות של ערות. יתכן שהתיאבון נפתח עם עוגייה שמונחת לה על דלפק המטבחון במשרד. בחברות גדולות זה יכול להיות גם הלחם עם ממרח השוקולד או הדבש במקרה הטוב. אח"כ ישיבות וכל הכרוך בהן. ארוכות, או קצרות, עוברים מאחת לשניה, או דווקא יום שלם של ישיבה באותה עמדה, והנפש חפצה לצאת למקומות חדשים. קמים לטייל לפינת הקפה והמתוקים ואולי דווקא למלוחים- בייגלה, פריכיות, קרקרים. ארוחת צהריים. ואז שוב צריך משהו מתוק לקינוח. או את הקפה שאחרי. מתגלגלים לאחר צהריים ושוב יש צורך להרים אנרגיה, וחוזר חלילה.

לאחרונה נתקלתי בחבורת עורכי דין מאחד המשרדים הגדולים שהגיעו למנהלת משאבי האנוש שלהם בבקשה לדאוג למטבחונים מצוידים באפשרויות מיטיבות לצד הכעכים, הלחם והעוגיות.
המודעות לנושא נשנושי המשרד ואפשרויות הזנה תומכות בריאות, הרמת אנרגיה וריכוז, חודרות ליותר ויותר מקומות עבודה. זהו אינטרס של המעסיקים לא פחות משל העובדים עצמם, מבחינת הרצון לעלות את התפוקה והיעילות.
לא תמיד הדבר תלוי בעובד. אבל בהחלט יש אפשרויות הצטיידות שיכולות לתמוך באכילה טובה גם במשרד, גם כשיש חדר אוכל או מקומות קבועים מהם מזמינים או יוצאים לאכול. דברים קבועים שאם נמצאים במגרה או מונחים דרך קבע במשרד ביוזמתו של הפרט, יכולים לעשות הבדל גדול.

להתאוורר בפינת הקפה
depositphotos
להמשך הפוסט

7 עקרונות יסוד לתזונה מותאמת אישית

החלטתם לשנות את הרגלי האכילה שלכם? איך מדייקים את התזונה בין מאות מחקרים סותרים וטרנדים תזונתיים?

לאחרונה אני נתקלת בהרבה אנשים מבולבלים תזונתית.

הם יודעים הרבה. חלקם מספרים לי שהם יכולים לכתוב ספר על תזונה. רבים מהם התנסו בכל מיני שיטות - טבעונות או פליאו, רו-פוד או קטוגני, שייקים ירוקים או בלי גלוטן, בלי סוכר וכמעט בלי אוויר לנשימה.

לפצח את התזונה המדויקת
depositphotos
להמשך הפוסט

הכנה לאביב: הגיע הזמן לנקות את הגוף מרעלים

מה בין שעועית המאש לכבד ולאביב, למה העונה הזאת היא עונת ניקוי הרעלים האידיאלית ואיך אפשר לשלב מזונות ניקוי גם בתפריט השגרתי?

הפעם הראשונה שהרגשתי כאילו לקחתי סם מחדד חושים והכרה היה בשנה א' שלי ללימודי הנטורופתיה. בין שיעורי האנטומיה, הביוכימיה והנבטת הקינואה נקלעתי לשיעור פילוסופיה ותזונה סינית שעורר את כל חושי, וחידד את האני מאמין המקצועי שלי - חסה היא לא רק חסה. בטטה אינה סתם בטטה. יש שם איכויות מחממות או מקררות, מטהרות, מפזרות, מעלות, מורידות ועוד שאר איכויות וייז פזיולוגיות שכאלה.

הפעם ההיא, שעשינו ניקוי אביב עם רותי המורה לסינית, היתה מכוננת. בעוד חברי לכיתה חטפו כאבי ראש, ובטן וחוסר תאבון מהתפריט המצומצם, ריחפתי עם תרמוס האורז והמאש שלי בין שיעור לשיעור, צלולה מתמיד, עם מצב רוח מרומם ותחושת התעלות רוחנית.

הלימון - מניע את חילוף החמרים ומנקה כבד
depositphotos
להמשך הפוסט