הקשר המדאיג בין מזג האוויר לבין זיהומים במערכת העיכול

מחקר חדש חושף שסיכויי ההידבקות בישראל בחיידק הקמפילובקטר, שתוקף בעיקר פעוטות וגורם לשלשול ולחום, גוברים משמעותית בתקופות חמות. שינוי האקלים יגרום למצב להחמיר

לוגו זווית
זווית - סוכנות ידיעות למדע ולסביבה
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
כאב בטן
ישראל היא מהמובילות בעולם המערבי בשכיחות של תחלואה כתוצאה מחיידקים כגון סלמונלה, שיגלה וקמפילובקטרקרדיט:
לוגו זווית
זווית - סוכנות ידיעות למדע ולסביבה

דור סנדלר, זווית

כל מי ששמע את המשפט "תלבש משהו חם אחרת תהיה חולה" רגיל לקשר בין קור לבין חולי, וכשהטמפרטורות צונחות אנחנו רגילים שהן מביאות עמן התפרצויות של הצטננות, שפעת וימי מחלה. אך מה לגבי ימים חמים?

ישנן מחלות רבות שמשגשגות דווקא בטמפרטורות גבוהות, וזיהומים במערכת העיכול הם דוגמה בולטת לכך. לפי נתוני משרד הבריאות, ישראל היא מהמובילות בעולם המערבי בשכיחות התחלואה בגלל חיידקים כגון סלמונלה, שיגלה וקמפילובקטר. בעוד שחיידק הסלמונלה מוכר יותר לציבור הישראלי, הרי שמקרי הידבקות בשיגלה ובקמפילובקטר נפוצים פי שניים ויותר.

כמו חיידקים מחוללי מחלות נוספים שפועלים במערכת העיכול, קמפילובקטר חודר לגוף באמצעות מזון מקולקל, בפרט עוף שלא בושל כהלכה. הוא גורם חום ושלשול שנמשכים כמה ימים, ולעתים יופיעו גם דלקת מפרקים תגובתית ומעי רגיש. במקרים נדירים הוא אף עלול להוביל לתסמונת הנוירולוגית הקשה גיליאן-ברה שגורמת שיתוק בשרירים. מספר החולים בגלל חיידק הקמפילובקטר שולש בשנים 2010-1999  ושיעורו עומד על כ-91 חולים לכל 100 אלף תושבים. המחלה נפוצה בעיקר בפעוטות בני פחות משנתיים, ואצלם שיעור המחלה הוא כ-350 לכל 100 אלף.

במחקר משותף לאוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה ומשרד הבריאות שהתפרסם באחרונה נבדק הקשר בין הידבקות בחיידק הקמפילובקטר לבין טמפרטורת הסביבה בישראל, במטרה להבין אם חום אכן תורם להתפשטות המחלה. תוצאות המחקר הוכיחו שאכן קיים קשר כזה, עניין מדאיג לנוכח מגמת ההתחממות בישראל.

יותר חם, יותר זיהומים

במחקר נבחנו נתונים מכ-30 אלף מקרי הידבקות בקמפילובקטר שדווחו בשנים 2010-1999 והטמפרטורה השבועית הממוצעת בפרק זמן זה באזור המרכז. הטמפרטורה נמדדה בתחנה המטאורולוגית בנמל התעופה בן גוריון.

הקשר בין התחלואה והטמפרטורה מורכב, משום שהמזון עובר מסלול ייצור ממושך מגידולו במשק עד הגעתו לצרכן, וכך הגידול במספר החולים יכול להתבטא רק שבועות לאחר העלייה בטמפרטורה. עורכי המחקר גם בודדו את השפעתם של גורמים נוספים כגון חגים (שאחריהם בדרך כלל נרשם שיא בהידבקות) ומגמות תחלואה ארוכות טווח.

במחקר נמצא שכשהטמפרטורות עולות, כך גם מתרבים מקרי ההידבקות במחלה. בממוצע לכלל האוכלוסייה, מטמפרטורת סף של 27 מעלות ישנה עלייה של כ-16 אחוזים במקרי המחלה עבור כל מעלה. מדאיגה עוד יותר העובדה שבנוגע לפעוטות בני שנתיים ומטה הקשר הזה תקף לכל טווח הטמפרטורה, כלומר לא קיימת טמפרטורת סף וכל התחממות של מעלה אחת מובילה לעלייה באחוזי ההידבקות, העומדת על כחמישה אחוזים לכל מעלה. הפעוטות נפגעים יותר מהמבוגרים מכיוון שמערכת החיסון שלהם בגיל זה אינה מפותחת עדיין ולכן אינה מסוגלת לפתח חסינות למחלה כמו בוגרים שנחשפו לחיידק לאורך שנים.

כיצד אפשר להסביר את הקשר בין מזג האוויר לבין הרעלת מזון? פרופ' מרים וינברגר, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים "אסף הרופא" וחוקרת באוניברסיטת תל אביב שנמנית עם כותבות המאמר, מסבירה שלגורמי הסיכון התברואתיים תפקיד בכל שלב החל בצפיפות והיגיינה ירודה בלולים, דרך הדבקה צולבת במשחטות (כלומר בין העופות לבין עצמם) וכלה בטעויות בתנאי ההובלה והאחסון. השפעתם של כל אלה גדלה כשהטמפרטורות עולות. במסגרת המחקר התגלה ששיעור התחלואה בישראל מקושר בצורה החזקה ביותר לטמפרטורה בארבעת השבועות שלפני אבחון המחלה, דבר שמרמז על כך שהזיהום מתרחש בשלבים המאוחרים יחסית של תהליך ייצור המזון - סביב זמן ההובלה, האחסון או הצריכה.

סכנות בריאותיות בעולם מתחמם

המסקנות מחזקות ממצאים דומים ממחקרים שנעשו במדינות אחרות בעולם. הקשר בין התחממות לבין התפשטות הקמפילובקטר נמצא גם בקנדה, באנגליה ובאוסטרליה, אך בישראל הוא בולט בעוצמתו. ייחודה של ישראל נובע כנראה מהתנאים האקלימיים השוררים באזור, עניין מבשר רעות בהתחשב בשינויים האקלימיים שצפויים לפקוד את המזרח התיכון בשנים הקרובות. ההתחממות הגלובלית, שמקורה בפליטות גזי חממה על ידי האדם, צפויה להשפיע בעשורים הקרובים על אזורנו יותר מאשר על שאר העולם. עלייה בטמפרטורה הממוצעת וגלי חום ארוכים ותדירים יותר הם רק חלק מההשלכות הרלוונטיות להתפשטות מחלות.

"מכיוון ששיעור התחלואה בקמפילובקטר תלוי בטמפרטורה, יש להניח שההתחממות הגלובלית תגדיל את מידת ההידבקות", מזהירה פרופ' וינברגר, אך מבהירה שקשר ישיר כזה טרם הוכח. עם זאת, הערכת החוקרים היא שבעתיד יהיו יותר ימים שבהם הטמפרטורה תעלה אל מעבר לסף שאחריו ניכרת השפעה על התפשטות המחלה. טענה זו מצטרפת לאוסף מחקרים נרחב מהשנים האחרונות, שביססו את הקשר בין שינוי האקלים לבין סכנות בריאותיות.

בסקירה מדעית בינלאומית מקיפה שהתפרסמה באחרונה נבחנו מאות מחקרים מהעשור האחרון שעסקו באופן שבו שינוי האקלים משפיע על בריאות האדם. בין כותבי הסקירה נמצאת פרופ' שלומית פז מאוניברסיטת חיפה, שהשתתפה במחקר שבדק את החיידק קמפילובקטר. לפי הסקירה, ניכר שישנה הסכמה מדעית רחבה על כך שהתחממות של יותר משתי מעלות צלזיוס מעל לממוצע של העידן הטרום תעשייתי (זהו היעד הגלובלי שנקבע בהסכם פריז בדצמבר 2015) מציבה סיכונים בריאותיים משמעותיים. אלו נובעים בעיקר מעומסי חום, ריכוזי אוזון בקרבת הקרקע ופגיעה בזמינות המזון ובאיכותו. עם זאת, ביחס לסיכונים כמו מחלות המופצות על ידי יתושים ההערכה אינה חד משמעית עדיין. הסקירה לא כללה התייחסות ישירה להרעלות מזון, אך נראה שהקמפילובקטר מצטרף למגמה תברואתית מטרידה.

מנגל
בישול בשר על המנגל היא שיטת בישול שהוכחה כמסוכנת יותר מבחינה תברואתיתצילום: Nicholas Peloso, Unsplash

לוותר על המנגל ולהפריד בין בשר לירקות

כיצד אנחנו יכולים לשמור על עצמנו מפני זיהומי מזון בעולם מתחמם? לדברי פרופ' וינברגר יש להקפיד לקנות בשר ממקור בטוח ולהפריד בין בשר טרי לבין חומרי גלם שאינם עוברים בישול כמו פירות וירקות מפני שקרבתם לבשר נא בזמן הכנת הארוחה מעלה את הסיכון להידבקות. הפרדה כזו נעשית באמצעות שימוש בקרשי חיתוך נפרדים וחיטוי כלים שהיו במגע עם בשר. נוסף על כך, מומלץ לצרוך בבית ובחוץ רק בשר שבושל היטב ולהימנע מבשרים לא מבושלים כמו נקניקים מסוגים מסוימים. ימים חמים מעודדים את הצרכן הישראלי לצלות בשר במתקן ברביקיו, אלא שמבחינה תברואתית זוהי שיטת בישול שהוכחה כמסוכנת יותר.

ברמה הלאומית, קובעת וינברגר, יש לשפר משמעותית את אמצעי הבקרה והאכיפה שרמתם בישראל נמוכה מאוד. שיפורים אלו כוללים, בין היתר, ניטור תחלואה ברמת הלולים והמשחטות, הנחיות מחייבות למעבר ללולים בטוחים (המספקים מזון ומים לעופות ממקורות בטוחים ומתאפיינים בצפיפות נמוכה) ושיווק מוצרים קפואים בלבד מלולים שהתגלו כנגועים.

הכתבה הוכנה על ידי זווית – סוכנות ידיעות למדע ולסביבה

לוגו זווית

זווית - סוכנות ידיעות למדע ולסביבה | |ריאה ירוקה

חומרים מסוכנים במזון ובמי השתייה שלנו, שינוי האקלים והשפעותיו, זיהום אור ורעש, ההשפעות החיוביות של הטבע על הגוף והנפש, והקשר שבין הסביבה שבה אנחנו חיים לבריאות שלנו – על כל אלה ועוד תוכלו לקרוא כאן, בבלוג הקבוצתי של"זווית", סוכנות ידיעות למדע ולסביבה. הכותבים של זווית הם מדענים וחוקרים מתחומי האקולוגיה ומדעי הסביבה, שמטרתם לשתף מהידע שלהם את הציבור הרחב, כלי התקשורת ומקבלי ההחלטות בישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ