שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

האם אתם באמת יודעים איך להרים את התינוק שלכם? כך תעשו זאת נכון

רונית קינן
רונית קינן
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
רונית קינן
רונית קינן

הרמת התינוק

הדרך הנכונה ביותר להרים את התינוק היא על ידי הכנסת שתי ידיי ההורה מתחת לבתי השחי של התינוק כשהאגודלים של כל יד פונים לכיוון הלחיים של התינוק, ושאר האצבעות מתוחות מתחת לעורף. לאחר מכן יש לסובב התינוק על הצד, להשעין את התינוק על היד, ולהרים לכיוון שלכם.

הדגמה של הרמת תינוק בעזרת בובה - שלב 1
הדגמת הרמת תינוק - שלב ראשוןצילום: ביתי

אופן הרמה בדרך זו גורם לכך שהראש אינו נופל לאחור, וכמו כן הרמה בדרך זו מבטלת את רפלקס הבהלה (רפלקס "מורו") רפלקס הגנה מנפילות שבו התינוק מגיב כאילו הוא "נבהל" על ידי כך שהוא מרחיק במהירות את הידיים לצדדים ומיד מחזיר אותם למרכז גופו ואז פורץ בבכי. הרפלקס לרוב מופעל כאשר התינוק מאבד תחושת מרחב רגעית. הרפקלס נעלם בדרך כלל סביב גיל 4 חודשים.

הדגמה של הרמת תינוק בעזרת בובה - שלב 2
הדגמת הרמת תינוק - שלב שניצילום: ביתי

חשוב להיות ערניים לעובדה שלמרות שלרובנו יש יד דומיננטית ולכן אוטומטי נרים את התינוק לכיון אחד, חשוב ביותר להיות מודעים לכך ולתרגל את הרמת התינוק גם מכיון ימין וגם מכיון שמאל, וזאת בכדי לא לפתח אצל התינוק בעיות חוסר סימטריה בשרירי הצוואר.

הדגמה של הרמת תינוק בעזרת בובה - שלב 3
הדגמת הרמת תינוק - שלב שלישיצילום: ביתי

החזקת התינוק

תינוק זקוק ל"ידיים" בעיקר ב 3 החודשים הראשונים לחייו. התינוק זקוק לחיקוי התחושות שהיה רגיל אליהם ברחם: האם נשאה אותו ו"הרימה" אותו במשך 9 חודשים. ההרמה בידיים גורמת לתינוק הרגשת מוכרת, הרגשת ביטחון. העירסול וחום הגוף של ההורה מדמה לתינוק תחושה של רחם שעוטף אותו.

בזמן שההורה מחזיק את התינוק חשוב שאחת הידיים תהיה באיזור העורף והשכמות והיד השניה בעכוז. במידה ואתם מעוניינים לערסל את התינוק אז יד אחת מתחת לברכיים של התינוק כך שהראש והרגליים יהיו באותו הגובה ובית החזה שקוע פנימה.

השכבת התינוק

בכדי להשכיב את התינוק בחזרה על הגב יש לאחוז שוב מתחת לבתי השחי של התינוק כשאצבעות תומכות בצוואר בכדי שהראש לא ייזרק בפתאומיות לאחור ובאותו האופן של ההרמה יש להניח מהצד ולגלגל בעדינות בחזרה לגב.

רונית קינן
רונית קינן |טיפה על בריאות התינוק והילד

אמא לשלושה, אחות טיפת חלב פרטית בבית הלקוח ("טיפה פרטית") ויועצת שינה לתינוקות וילדים. לשעבר אחות טיפת חלב במגזר הציבורי במשך כעשור.

לאתר טיפה פרטית

לעמוד הפייסבוק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ