שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
רונית קינן
רונית קינן
תינוק בוכה
תינוק בוכהקרדיט: Pixabay
רונית קינן
רונית קינן

רבים מההורים חוששים מהבכי של התינוק במהלך טיסה, וכל זאת כי כשהתינוק בוכה, אנחנו ההורים מרגישים חסרי אונים ומיואשים, והנוסעים מסביב נועצים מבטי שנאה/רחמים (תלוי אם הם הורים בעצמם או לא).

לבכי בטיסה ישנן מספר סיבות ופתרונות:

סביבה – התינוק נמצא בסביבה שאינה מוכרת לו, ישנם אנשים זרים וקולות לא מוכרים.
ניתן לחבק את התינוק או לסובב אותו כך שיראה את הדמות העיקרית שמטפלת בו ולדבר איתו.

רעש – המנועים מרעישים בדציבלים שאינם מוכרים לתינוק. אפשר להצטייד מראש באטמי אוזנים קטנים, אוזניות עם מוזיקה מתאימה, או להרדים את התינוק לפני ההמראה והנחיתה.

טמפרטורה – במטוס לרוב קר ולכן ייתכן שפשוט התינוק סובל מכך. לכן כדאי שיהיה בהישג יד שמיכה ושכבה נוספת של בגדים. חשוב שהבגדים יהיו נוחים להורדה במידה ויהיו לו חם. 

שיעמום – כדאי להביא לטיסה צעצועים, אפילו כאלה חדשים שרק קניתם ולא רק כאלו שהוא מכיר מהבית.

רעב – לעיתים ההורים לא שמים לב שפשוט הגיע הזמן שלו לאכול.

היגיינה – לדאוג להחליף חיתול מלוכלך.

עייפות – לעיתים האור מפריע לתינוק להירדם ויש לסגור את הצילון.

לחץ באוזניים כתוצאה מהפרשי לחצים - תעלת השמע אצל חלק מהתינוקות צרה יותר, ועור התוף רגיש לשינויי לחצים. מומלץ לגרום לפעולת מציצה: למשל ניתן להניק או לתת מוצץ.

הצטברות נוזלים באוזניים עקב מחלת אף-אוזן-גרון כלשהי (גם סיפטום "פשוט" כמו נזלת, יכול לגרום לנפיחות וגודש באף שיכול לגרום לכאב) – ניתן להקל על ידי תרופות המתאימות לשיכוך כאבים ותרופות נוספות, על פי הנחיות רופא אף-אוזן-גרון או רופא ילדים, ופתרונות נוספים (כמו מכשיר לשימוש ביתי המאפשר שחרור יזום של לחץ באוזניים על ידי הזרמת אוויר דרך האף בלחץ מבוקר).

הורה לחוץ – ילדים מרגישים את תחושתינו, גם אם אנחנו מנסים להסתיר זאת מפניהם. השתדלו להישאר רגועים, ניתן לשיר לתינוק שיר רגוע ושקט.

טיסה נעימה.

רונית קינן
רונית קינן |טיפה על בריאות התינוק והילד

אמא לשלושה, אחות טיפת חלב פרטית בבית הלקוח ("טיפה פרטית") ויועצת שינה לתינוקות וילדים. לשעבר אחות טיפת חלב במגזר הציבורי במשך כעשור.

לאתר טיפה פרטית

לעמוד הפייסבוק

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ