כתבה למנויים בלבד

פרטים

ז'אנר: אמנות, צילום תאריך עלייה: 22.12.2012 תאריך סיום: 31.01.2013

"בתוך ומחוץ לתמונה" היא תערוכת צילומים של מהגרי ומהגרות עבודה מהפיליפינים. הצילומים המוצגים בתערוכה מאפשרים התבוננות - מהפרספקטיבה של חברות וחברי הקהילה עצמם - ברחובות ובמראות הישראליים: כיצד הם רואים אותנו, תושבי ואזרחי ישראל? כיצד הם תופסים את בני האדם המקומיים? כיצד הם בוחרים לתאר את רחובותיה של המדינה ואת מבני האדריכלות והמגורים שלה? כיצד הם מבינים את ההתנהלות המקומית ברמות השונות של הקיום בישראל (מבחינה חברתית, פוליטית, כלכלית, ועוד)? רוב הצילומים מתמקדים בתיאור המרחב הציבורי, הרחובות והבניינים שבהם שוהות קבוצות חברתיות שונות ומגוונות: אזור התחנה המרכזית בתל אביב, בתי מגורים, כנסיות ומקומות קדושים, מרחבי בילוי ופנאי ועוד.

התערוכה מורכבת מיצירותיהם של נשים וגברים המתגוררים ועובדים בכל רחבי הארץ. בשנת 2011 הם התאגדו לראשונה כאגודת הצלמים הפיליפינים בישראל. חלק מחברי הקבוצה צלמים מקצועיים, אחרים חובבים. חברות וחברי הקבוצה יוזמים מעת לעת סיורים לימודיים וסדנאות צילום.

נקודת המבט הרב תרבותית המגולמת בצילומים מבטאת עמדה עיקשת של דרישה לניראות רב תרבותית, והיא הכוח המניע של התערוכה. עמדה זו עולה בקנה אחד עם העקרונות המנחים את תנועת אחותי: הנשים והגברים העובדים בסיעוד וניקיון בישראל נתפסים כשקופים בידי רוב אזרחיות ואזרחי ישראל, ולמעשה הם חיים בשוליים ומקיימים תת תרבות עשירה ומגוונת החומקת על פי רוב מעיני התושבים הוותיקים. תערוכה זו מבקשת לחשוף טפח מחייהם ומנקודת מבטם של העובדות והעובדים הזרים בישראל כדי ליצור דיאלוג ותהליך של הדדיות עם התושבים המקומיים. אוצרות: ורד נסים ושולה קשת.

התערוכה פתוחה בתיאום מראש בטל' 052-2342449.

דרישה לניראות רב תרבותית. עבודה של Aimer Pajanconi