כתבה למנויים בלבד
"הטורף"
תודו שהתרגשתם קצת. "הטורף" צילום: יחצ
  1. תרבות
  2. קולנוע
  3. סרטים חדשים בקולנוע

השבוע בקולנועלמה אנחנו צריכים לצפות מ"הטורף" החדש?

וגם: בלייק לייבלי משחקת אותה מסתורית ונעלמת, רומן פולנסקי והמוניטין המפוקפק בסרט חדש ועוד מנה של קיאנו ריבס, למי שלא יכולה בלי - 4 סרטים חדשים בקולנוע לתחילתה של השנה

ארבעה סרטים חדשים מגיעים אל בתי הקולנוע: גרסה חדשה ומבדרת לאקשן החייזרי של "הטורף", ניסיון של במאי קומדיות ליצור מותחן מסתורי עם אנה קנדריק ובלייק לייבלי, אווה גרין חוזרת לצרפתית בסרט של רומן פולנסקי וקיאנו ריבס שוב במצב רוח רומנטי, אבל הפעם בסיביר.

» מה עושים היום – לוח האירועים המלא
» סוכות 2018 - המדריך המלא
»
השבוע בקולנוע – לכל ההמלצות
» אילו סרטים מציגים בקולנוע החודש?
» לכל ביקורות הקולנוע

הטורף

בימוי:
שייק בלאק ("קיס קיס בנג בנג", "איירון מן 3")
משחק: בויד הולברוק, טרבנטה רודס, ג'ייקוב טרמבלי, קיגן-מייקל קי, אוליביה מאן, סטרלינג קיי בראון, תומאס ג'יין ועוד.
עלילה: הציידים הקטלניים ביקום חוזרים אל כדור הארץ, מפותחים ומשוכללים מאי פעם. הפלישה מתחילה, ומי שיצטרך לנסות לעצור את החייזרים עם הראסטות והראייה התרמית היא חבורה של משוגעים ומדענים. הסיכויים לא לטובתם, במיוחד מול טורף אחד עצום מידות וחמוש בכלבי צייד.
מה הקטע: עוד תוספת לסדרת סרטי "הטורף", שהחלה ב-1987 עם ארנולד שוורצנגר והרבה בוץ. הפקדת שרביט הבימוי בידיו של בלאק (התסריטאי של "נשק קטלני" בין היתר) מבטיח דיאלוגים מושחזים, מיצוי הפוטנציאל הקומי, אקשן משובח ואולי גם חברות גברית אמיצה. לא כל האלמנטים האלה מסתדרים עם הבסיס של סרטי "הטורף", אבל בזכות הצלחות קודמות של היוצר ובעזרת השחקנים תיתכן פה הברקה מבדרת.

חייזרים עם ראסטות. "הטורף" - לצפייה בטריילר:

Cinemaisrael

בקשה מסתורית

בימוי:
פול פיג ("עצבניות אש", "מרגלת")
משחק: אנה קנדריק, בלייק לייבלי, הנרי גולדינג, אנדרו ראנלס.
עלילה: בעיירה אמריקאית קטנה, אם ובלוגרית (קנדריק) מתיידדת עם אשה אמידה ומלאת סודות (לייבלי). כאשר היא נעלמת, הגיבורה חוברת אל בעלה של חברתה (גולדינג) כדי לנסות ולהתחקות אחר עקבותיה ומתחילה לחטט בעבר. לצד עוד ועוד סימני שאלה, צצים פתרונות לחידות אחרות.
מה הקטע: הבמאי הקומי מנסה לתקוף ז'אנר נוסף, ואחרי שסרטו הקודם עסק בעולם הריגול הוא מבקש להיכנס אל עולם מותחני התעלומה המסוגננים. מליסה מקארתי, עימה הרבה לשתף פעולה, נעדרת הפעם והזרקורים מכוונים אל קנדריק ולייבלי, עם קצת עזרה מכוכב "עשיר בהפתעה". מה הסיכוי שאין איזה טוויסט קומי שמסתתר מאחורי כל המסתורין?

פתאום הוא נהיה רציני. "בקשה מסתורית" - לצפייה בטריילר:

מבוסס על סיפור אמיתי

בימוי:
רומן פולנסקי
משחק: עמנואל סינייה, אווה גרין, ונסן פרז.
עלילה: סופרת צרפתיה מצליחה (סינייה) נתקלת בערב ההשקה המשמים לספרה החדש במעריצה מסתורית ואובססיבית (גרין) המאתגרת אותה. בעוד הגיבורה תוהה על פשרה של האשה, השנייה נכנסת אל חייה במלוא החוצפה והופכת אותם למסעירים אבל גם למבעיתים לפרקים.
מה הקטע: עיבוד לספרה של דלפין דה ויגאן ומותחן פסיכולוגי ממועט דמויות ולוקיישנים של הבמאי המתמחה בסוג זה של סרטים. עם זוגתו בתפקיד ארס-פואטי ובונוס בדמות גרין שמשחקת בשפת אמה, אירוע נדיר בקולנוע. אלא שהאקלים השתנה מאז סרטו האחרון של פולנסקי ויהיה מעניין לראות האם יתקבל בסבר פנים יפות, או שהגענו לשלב בעידן ה-MeToo שבו הוא יהפוך מגאון שסולחים לו על חייו האישיים לאנס מורשע שנמלט מריצוי עונשו.

איך הוא יתקבל בעידן החדש? "מבוסס על סיפור אמיתי" - לצפייה בטריילר:

סיביר

בימוי:
מתיו רוס ("Frank & Lola")
משחק: קיאנו ריבס, פאשה די. ליצ'ניקוב, אנה יולרו.
עלילה: יהלומן אמריקאי (ריבס) מגיע לסיביר כדי לסגור עסקה מפוקפקת במיוחד. בזמן שהדגימה שהביא נעלמה והוא יוצא לחפשה פן תתמוטט העסקה, מה שהוא מוצא זה רומן עם בעלת בית קפה מקומית (יולרו), המזכירה לו שיש עוד עולם שלם מחוץ לשלו, דווקא בזמן שהבלאגן מתחיל.
מה הקטע: אם לא הספיק לכם ריבס בפאזה רומנטית ב"היעד חתונה" שמוקרן בבתי הקולנוע, נסו אותו במצב רוח קצת יותר מתוח ופושע, על רקע נופים קפואים ואנשים קרירים. כמו כן, יכול להיות שהסרט יבקש לעדכן את הקלישאה ויקבע שסוחרי יהלומים הם חבריה הטובים ביותר של האישה.

ריבס חוזר, אבל לא בדיוק בסרטי מופת. "סיביר" - לצפייה בטריילר:

unitedkingfilms