כתבה למנויים בלבד
תמונה של סוויט
שני ההרכבים נחשבים לאבות הרוחניים של סצנת הגלאם רוק. להקת סוויט צילום: יחצ
למועדי המופעים

פרטים

להקות הגלאם-רוק סוויט וסלייד (Sweet & Slade) מגיעות להופעה אחת בישראל ב-20 בנובמבר 2018 ברידינג 3 בתל אביב. מחיר הכרטיסים להופעה יעמוד על 269-369 שקלים (ישיבה\עמידה). שני ההרכבים נחשבים לאבות הרוחניים של קיס, מוטלי קרו, דף לפארד וכל סצנת הגלאם של שנות ה-80'.

» לשמור ולגזור: כל ההופעות שמגיעות לארץ
» מה עושים היום - לוח האירועים המלא
» לוח הופעות היום
» לכל כתבות מדור מוזיקה

להקת Slade פרצה לתודעת הקהל באלבומה השלישי. לאחר שני אלבומים שהוציאו בסוף הסיקסטיז, האלבום השלישי הציג שינוי - הוא הביא לקידמת הבמה את תרבות הגלאם-רוק, שהתפרצה בשנות ה-70' בבריטניה עם הרכבים כמו טי רקס ודיוויד בואי. בין השנים 1972-1975, הכניסה סלייד לא פחות משישה שירים למקום הראשון במצעד הבריטי. לאחר כמה שנים של ירידה בפופולריות, ובעקבות גירסת הקאבר של Quiet Riot ללהיטם הגדול ביותר של סלייד, החלו חברות תקליטים לחזר שוב אחר הלהקה ולהציע לה חוזים שמנים על מנת שיקליטו חומר חדש, מה שהוביל ללהיט המצליח "Run Runaway". הלהקה הוציאה עד היום 17 אלבומי אולפן והיא נחשבת לאגדת גלאם-רוק וללהקה שמוזכרת באופן קבוע על ידי מוזיקאים מפורסמים כמקור להשראה.

אגדה חיה. סלייד עם "Cum on feel the noize":

להקת סוויט הוקמה בלונדון ב-1968 ועיצבה את סגנונה בשנותיה הראשונות. ב-1972 שיחררה את "Little Willy" שזכה להצלחה, אך השפעתן של להקות כמו The Who הביאה אותם לאמץ סאונד אגרסיבי יותר וב-1973 זכתה Sweet ללהיט הגדול ראשון במצעד הבריטי, "Block Buster", ואחריו הגיעו השירים "Hell Raiser" ו-"The Ballroom Blitz". ב-1974 יצאו "Teenage Rampage" ו-"Turn It Down", שלקחו את הלהקה לכיוון ההארד רוק. "Fox On The Run" מ-1975 היה השיר הכבד ביותר שלהם עד אז, וב-1978 הגיעה הלהקה בפעם האחרונה לצמרות המצעדים עם "Love Is Like Oxygen" שהיה מלודי יותר משאר להיטי ההרכב. ב-1979 עזב בראיין קונלי את הלהקה שהמשיכה להופיע בתור טריו עד 1981. במהלך האייטיז ניגנו חברי הלהקה תחת השם Sweet בגרסאות שונות - קונלי נפטר ב-1997 והמתופף מייק טאקר ב-2002, שני חברי הלהקה המקוריים סטיב פריסט ואנדי סקוט ממשיכים להופיע כ-Sweet בכל העולם.

הוקמה בסוף הסיקסטיז. סוויט עם "Fox On The Run":