כתבה למנויים בלבד
דיוויד קיז וג'וליה סלזאר
דיוויד קיז וג'וליה סלזאר צילום: אי-פי ולע"מ

מתמודדת לסנאט בניו יורק: דוברו של נתניהו תקף אותי מינית

שנתיים לאחר שטענה כי דייוויד קיז כפה עצמו עליה, הזדהתה ג'וליה סלזאר בשמה, לדבריה כיוון שעיתונאים עמדו לחשוף את זהותה. קיז: "היא אדם לא ישר, וזוהי רק עוד דוגמה לכך"

אנא הזינו את מספר הטלפון הנייד כדי לקרוא את הכתבה המלאה ללא תשלום
אנא הזינו קידומת ומספר טלפון נייד ברצף
כבר רשומים? התחברו
אנא הזינו את הקוד שקיבלתם ב-SMS
הזינו את הקוד שקיבלתם ב-SMS
לא קיבלתם SMS? לחצו לשליחת הקוד פעם נוספת

אזרחית אמריקאית המתמודדת לסנאט במדינת ניו יורק האשימה היום (שלישי) בתקיפה מינית את דוברו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לתקשורת הזרה, דייוויד קיז. קיז הכחיש את דבריה.

האשה, ג'וליה סלזאר, הזדהתה בשמה, לדבריה לאחר שהבינה כי עיתונאים עומדים לחשוף את זהותה "במאמץ לטעת ספק בהאשמות שלי ושל נשים אחרות" כלפי הדובר. "הייתי קורבן של תקיפה מינית מצד דייוויד קיז", כתבה בטוויטר. 

לפני כשנתיים, בעקבות מינויו של קיז לתפקיד, דווח בגלי צה"ל על עדותה של אשה שסיפרה כי הוא תקף אותה ב-2013, כשהיתה סטודנטית באוניברסיטת קולומביה. לדבריה, לאחר שיחה בענייני פוליטיקה הזמין אותה קיז לדירתו בניו יורק. "הוא ניסה להכריח אותי לעשות דברים שלא רציתי לעשות", כתבה בפייסבוק. "התנגדתי, אבל הוא התעקש. אמרתי לו בפירוש 'לא' לפחות תריסר פעמים אך הוא כפה עצמו עליי פיזית והרשה לי לעזוב את הדירה רק לאחר שנעניתי לו". היא הוסיפה כי צעירות נוספות העידו בפניה שקיז תקף אותן. קיז אמר אז כי לא כפה עליה דבר.

באחרונה עלו סימני שאלה לגבי הרקע של סלזאר, חברת המפלגה הדמוקרטית, שהציגה עצמה כיהודייה שהיגרה לארה"ב בילדותה וכבת למעמד הפועלים. בדיקות עיתונאיות גילו כי נולדה בפלורידה וכי משפחתה השתייכה למעמד הבינוני. סטודנט שלמד אתה אמר ל"הארץ" כי היא הבהירה לו שאינה יהודייה, בניגוד לדבריה בראיונות.

קיז מסר בתגובה: "ההאשמה הכוזבת הזו מגיעה מאשה שהוכיחה שוב ושוב חוסר יושר ביחס לחייה האישיים. זוהי רק עוד דוגמה לחוסר היושר שלה".