כתבה למנויים בלבד
השריפה בשמורת עיינות צוקים, הבוקר
השריפה בשמורת עיינות צוקים, הבוקר צילום: כבאות והצלה יו"ש

שלושה פלסטינים נעצרו בחשד שהציתו את השריפה בשמורת הטבע בצפון ים המלח

לפי המשטרה, מבגדיהם ומהמכונית של החשודים עלה ריח חריף של דלק, והם יובאו היום להארכת מעצר. מכבי האש הצליחו להשתלט על השריפה, שפרצה בשמורת עיינות צוקים וגרמה נזק ל-500 דונם של צמחייה

אנא הזינו את מספר הטלפון הנייד כדי לקרוא את הכתבה המלאה ללא תשלום
אנא הזינו קידומת ומספר טלפון נייד ברצף
כבר רשומים? התחברו
אנא הזינו את הקוד שקיבלתם ב-SMS
הזינו את הקוד שקיבלתם ב-SMS
לא קיבלתם SMS? לחצו לשליחת הקוד פעם נוספת

המשטרה עצרה הלילה (שלישי) שלושה פלסטינים בחשד שהציתו את השריפה בשמורת הטבע עיינות צוקים (עין פשחה) בצפון ים המלח. כוחות הכיבוי השתלטו הבוקר על האש שפרצה בסביבות השעה 2:00 לפנות בוקר, לאחר שגרמה נזק לכ-500 דונם של צמחייה.

מהמשטרה נמסר כי שוטרים הבחינו בסביבות 2:00 לפנות בוקר "ברכב שנוסע באופן מחשיד על כביש 90". השוטרים הורו לו לעצור אך הוא המשיך לנסוע, ונעצר לאחר מרדף. המשטרה הודיעה כי מצאה במכונית משפכים וכי ריח חריף של דלק עלה מבגדי הנוסעים ומהמכונית.

השלושה, בשנות ה-20 לחייהם, נחקרים במשטרה בחשד להצתה ויובאו בהמשך להארכת מעצר בבית המשפט. שנייים מהעצורים הם תושבי מזרח ירושלים והשלישי מהעיר הפלסטינית עזרייה שליד מעלה אדומים.

השריפה בצפון ים המלח, בשבוע שעבר
השריפה בצפון ים המלח, בשבוע שעבר צילום: כבאות והצלה יו"ש

השריפה שפרצה הלילה בערה במשך כמה שעות והובילה לסגירת כביש 90 בין צומת קליה למצוקי דרגות. במקום פעלו 16 צוותי כיבוי וארבעה מטוסים בניסיון לבלום את התקדמות השריפה צפונה בתוך השמורה.

מכבי האש קיימו הבוקר הערכת מצב עם כלל גורמי החירום והכריזו כי השתלטו על השריפה. מטוסי הכיבוי הפסיקו את עבודתם, אולם במקום נותרו כבאים כדי לכבות את האש באופן סופי. מרשות הטבע והגנים נמסר כי שמורת עיינות צוקים תיסגר היום למבקרים בשל השריפה.