על סדר היום: סידור חדרי ילדים

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

כמה פעמים עברתם ליד החדר של הילד, ולא שלטתם באנחה העמוקה שנפלטה לכם? מתי בפעם האחרונה הצלחתם לראות את הרצפה מתחת לערימות הזרוקות שם? ומה אמרתם לעצמכם כששמעתם את עצמכם צועקים, ממש כמו הוריכם שלכם בעבר, "תסדר כבר את החדר!"?

איזה בלגן!

בלגן בחוץ עושה בלגן בפנים. כשאנחנו לא מוצאים את המפתחות בדיוק כשחייבים לצאת לאסוף את הילד מהחוג, כשהמשקפיים לא נמצאים בשום מקום דווקא כשיש לנו רגע לקרוא עיתון, כשאנחנו מגלים שהחולצה האדומה שתכננו ללבוש היום פשוט נעלמה זה מייצר לחץ בכל המערכת. וזה בלי להגיד כלום על הזמן שמתבזבז, ועל הכסף שאנחנו מוציאים בלקנות חדש. הבשורות הטובות הן, כך אומרת שרית גושן, המנכ"לית והבעלים של "סידורים", שבלגן הוא לא גזירת גורל, וכולנו, הורים וילדים, יכולים ללמוד איך לעשות סדר ואיך לשמור עליו לאורך זמן.

סדר סדר תרדוף

מכיוון שאוטוטו ראש השנה, הניחו רגע את הגפילטע, וחישבו על מעגל החגים, ועל הסדר שהוא מכניס לנו לחיים. אנחנו יודעים בדיוק איפה בשנה נמצא ראש השנה, איפה פסח ואיפה שבועות. זה מאפשר לנו לתכנן, לדעת למה לצפות, להיערך בהתאם. במובן מסוים, זה קובע עוגנים בחיים שלנו, ומאפשר לנו... ובכן, לנוח מכל הבלגן.

זו בדיוק הנקודה של שרית גושן. הסדר, היא אומרת, מאפשר לנו לנוח מהבלגן, הוא חוסך לנו זמן וכסף, הוא מאפשר לנו לעשות יותר מה שאנחנו רוצים. כי סדר זה לא רק החפצים שנחים במקומם. סדר כולל גם את הפגישות המתוכננות, את המטלות הנדרשות, את המשימות שיש לבצע, את התכנון של השבוע... בקיצור, סדר זו גישה לחיים גישה שמפחיתה מתחים ולחצים, מעלימה רעשים מיותרים ומאפשרת יותר חופש תנועה.

על ילדים וחדרי ילדים

דווקא בגלל שזו גישה לחיים, שרית שמה דגש על סידור חדרי ילדים. אחד הריבים הגדולים שכל הורה מכיר סובב סביב סידור החדר. אם תראו את עניין הסדר כגישה לחיים, אולי יהיה לכם קל יותר להנחיל את זה לילדים, להציב גבולות ולא להיכנס לריבים כי כשאתם דורשים חדר ילדים מסודר, אתם למעשה דורשים מהילדים לשים לב לעצמם, להבין את ההרגלים שלהם, לכבד את הצרכים שלהם ואת הסביבה שלהם, ואתם נותנים להם מפתח מצוין לחיים. ובפועל זה לא כזה סיפור. כל שנדרש זו השקעה חד פעמית בסילוק מה שלא צריך, בקביעת מקומות מוסכמים לחפצים, בארגון ארון הבגדים הכול בהתאמה לילד הספציפי, הרגליו וצרכיו. ואחר כך כל מה שצריך זה פשוט להחזיר הכול למקום.

חדר ילדים מסודר

סדר חדש: טיפים לסידור חדרי ילדים

קחו לכם איזה יום חופש, או חג, או סתם אחר צהריים גשום, וצללו עם הילד לתוך הבלגן. הקדישו לזה כמה שעות, ועשו את זה עם הרבה סבלנות והומור זה יכול להיות זמן איכות משותף ומשעשע ביחד. צאו לדרך עם שלוש שאלות מנחות: האם באמת צריך את זה? האם זהו באמת המקום הנכון לאחסון שלו? ואיפה הכי נוח לשים את זה? למשל התחפושת של הכלנית שתלויה בארון של המתבגרת מגן חובה: אם באמת צריך את זה, זה בטח לא צריך להיות תלוי בארון במקום הכי נגיש. אז איפה הכי נוח לשים את זה? אולי להעביר לאחיינים? אולי לתרום לגן הקרוב? אולי לאחסן בארגז התחפושות זה שכתוב עליו "ארגז תחפושות", כמובן בשביל הנכדים שיבואו פעם? וכן הלאה. בנוסף, קיבעו חוקים מראש: כל מה שקרוע, שבור לבלי הכר, מרוט או נטול ראש נזרק.

  • לסידור ארון הבגדים חישבו "נגיש". בגדים שהילד לובש לעתים יותר קרובות יהיו הכי נגישים.
  • בגדים תלויים בגד אחד לכל קולב. כל דבר אחר תופס יותר מקום.
  • גרביים רצוי לקנות בתחילת העונה כמה זוגות זהים, כי כולנו מכירים את הנטייה של הגרביים לנדוד למקומות לא ידועים.
  • לסידור המגירות השתמשו בקופסאות פלסטיק, ועדיף שיהיו מרובעות. זה מקל על האחסון. טושים, צבעים, עפרונות צבעוניים, בקופסה אחת. חומרי יצירה שונים, בקופסה שנייה. מדבקות, סטיקרים, קעקועים, בקופסה שלישית, וכך הלאה.
  • מקום אחסון היו יצירתיים: אפשר לאחסן דברים בארגזים שקופים מתחת למיטה, ברווח שבין הדלת לקיר, וגם בגובה, על מדפים, אפשר להניח דברים שהם פחות שמישים כרגע.

ועכשיו, כשהחדר מסודר, ואיתו גם הראש, אפשר לגשת לשנ"צ.

שתהיה שנה נעימה ומרווחת, מ"סידורים", החברה המובילה בארץ לסידור הבית, אריזה ופריקת דירה בקלות ובמהירות.