כל מה שצריך לדעת על פרגולות מעץ

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

הפרגולות הפכו להיות חלק אינטגרלי הן של הנוף העירוני והן של זה התעשייתי. נמצא אותם כמעט בכל מקום. בצימרים ובגנים ציבוריים, בבתי עסק ובמסעדות, בגינות, בבתי ספר ועוד. הפרגולה משמשת לא רק כפריט שימושי אלא היא נתפסת כפריט עיצובי המשדרג באופן מהותי כל חצר וגינה או כל מקום אחר בו בוחרים להציב את הפרגולה.

לשדרג את המרפסת או את החצר

לשדרג את המרפסת או את החצר

כאשר מעוניינים ליצור אזור ישיבה נוח ומוצל במרפסת הבית או בחצר מומלץ להתקין פרגולות מעץ. הפרגולות מעץ אמנם יקרות יותר מהפרגולות ממתכת או מסוככים אחרים. הפרגולות מעץ דורשות הכנת תשתית מיוחדת אך לאורך זמן העסק משתלם היות והפרגולה עמידה לאורך זמן. ניתן לסכם כי לפתרונות ההצללה מעץ שלושה יתרונות בולטים.

בגלל המראה פרגולה מעץ משתלבת היטב באופן טבעי כמעט בכל מקום בו בוחרים להציב אותו והוא אף מוסיף הרבה יוקרה וחן לכל מקום.
בגלל המחיר החלופות המוצעות בשוק לקירוי הן לפעמים יקרות פי כמה מאפשרויות הקירוי וההצללה של הפרגולות.
בגלל הנוחות העץ נחשב כחומר נוח לעיבוד ולתחזוקה וניתן ליצור עמו עיצובים שונים ומגוונים.

סוגי העצים המשמשים לבניית פרגולה

ישנן סוגים שונים של פרגולות העשויים מסוגי עץ שונים. נסקור לפניכם את שלושת סוגי העץ העיקריים.

פרגולה העשויה מעץ אורן צבעו הוא חום בהיר וקצת צהבהב. המוצא של העץ הזה הינו מאזורי האגמים שבפינלנד. היתרונות שבשימוש בסוג העץ הזה הינן העמידות הגבוהה של העץ שהופך אותו כמתאים במיוחד לפרגולה הניצבת בחוץ תחת כיפת השמים ואמורה להישאר במיטבה גם מול פגעי מזג האוויר. מלבד זאת סוג העץ הזה הינו נוח מאוד לעבודה, מסיבה זו נמצא היום הרבה פרגולות מעץ האורן.

פרגולה העשויה מעץ גושני צבעו של העץ הגושני הינו לבן עם נטייה קלה לצהוב, מוצאו של העץ הזה מיערות פינלנד והיתרונות הבולטים של השימוש בסוג העץ הזה הינם משמעותיים במיוחד דווקא כאשר מדובר בפרגולה. פרגולות עץ גושני הוא חזק ועמיד באופן מיוחד. הרוחב של העץ והעובי שלו מספקים לו את חוזקו ואת עמידותו. מלבד זאת המראה הייחודי שלו- לבן עם מראה טבעי וכאילו סדוק מוסיף לפרגולה הרבה יופי וייחודיות.

פרגולה העשויה מעץ סידר ארז - צבעו של העץ הזה הוא אדמדם ומוצאו מקנדה ומקרבת הגבול עם ארצות הברית. עץ סידר הינו עץ שהוא עמיד במיוחד מפני ריקבון, מפני רטיבות ונזקי מים וכן מפני מזיקי העץ השונים. פרגולה מעץ סידר הינו פופולארי מאוד בשל היתרונות הרבים שלו.

סוגי הפרגולות

גם בין הפרגולות השונות מעץ קיימים סוגים מגוונים ושונים.

הצללה תלויה מדובר בפרגולה שאינה מצריכה עמודי תמיכה וכך נחסך המקום שהתמיכה אמורה 'לתפוס'. ההצללה התלויה לא פוגעת בריצוף הקיים והמראה של הפרגולה הינו מרשים ומיוחד. אך פרגולה מעין זו זקוקה לאישור מהנדס והיא לא מתאימה לכל מקום בשל התמיכה הנדרשת מהקיר.

פרגולות מעץ רב שכבתי פרגולה המתבצעת באמצעות הדבקה של שכבות עץ בגימור עדין. בהתקנת פרגולה כזו ישנה גמישות רבה יותר בעיצוב ובהתאמה אישית של הפרגולה. פרגולה כזו תהיה גם חזקה יותר ועמידה פי כמה מאשר פרגולה רגילה מעץ רגיל. אך חשוב לזכור שפרגולה כזו היא בעלת מאסה גבוהה ולא בכל מקום זה יכול להתאים.

פרגולה מעץ גושני קורות עץ גדולות - מהעץ הגושני מתקבלת פרגולה במראה כפרי וטבעי והיא משתלבת היטב בנוף הישראלי.

למידע נוסף, פנו לבלקון בניית פרגולות מעץ וגם אתם תיהנו מפרגולה נעימה ואיכותית.