סדנאות המשחק של מיה בכר – הרבה מעבר ללימודי משחק

הסטודיו של מיה בכר הוא לא עוד סטודיו למשחק. מה שמייחד אותו הוא היחס האישי שמעניקה מיה לכל תלמיד ותלמיד. בעשר שנות פעילותו, ליוותה מיה באופן אישי מאות תלמידים שלקחו חלק בסדנאות

לידור יעקב, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סטודיו
"לאורך השנים זכיתי להעניק כלים מתחום המשחק למאות אנשים מכל קשת העיסוקים והגילאים, חלקם ללא נגיעה לעולם המשחק בכלל"צילום: Alexander Dummer
לידור יעקב, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

משחקנית מצליחה בחו"ל למורה למשחק

מיה החלה את דרכה בעולם המשחק בחו"ל. כך, לאחר שסיימה את לימודיה בניסן נתיב, התקבלה להצגת יחיד בצרפת ובמשך חמש שנים שיחקה ביותר מ-450 הופעות בכל רחבי צרפת. בהמשך נסעה לניו-יורק, שם המשיכה לעסוק במשחק במשך שלוש שנים, ובסיומן חזרה ארצה.

"החזרה לארץ לא הייתה פשוטה עבורי" היא מספרת, "בחו"ל הופעתי הרבה אבל בישראל נשארתי אנונימית לחלוטין."
אמה הציעה לה להתחיל ללמד משחק, אך בתחילה מיה לא אהבה את הרעיון. "במשך זמן רב חשבתי שאם אלמד זה יהיה כמו להודות שנותרתי מחוץ לעולם המשחק".

לבסוף החליטה בכל זאת לנסות, והחלה להעביר שיעורים פרטיים במשחק והכנה לאודישנים.
"מהר מאוד הבנתי שאני ממש אוהבת את זה. החלטתי לפתוח סדנא קבוצתית ראשונה ומייד נפתח בפניי עולם חדש ומדהים", היא מספרת.
"ככל שהסטודיו גדל כך הבנתי כמה הסדנאות משמעותיות ורלוונטיות עבור כל אדם", מדגישה מיה.

"לאורך השנים זכיתי להעניק כלים מתחום המשחק למאות אנשים מכל קשת העיסוקים והגילאים, חלקם ללא נגיעה לעולם המשחק בכלל. הבנתי כמה הסדנא שלי יכולה לעזור לכל אחד לפתח בטחון עצמי ולתפקד טוב יותר בכל תחומי החיים, הן בחיים המקצועיים והן בחיים האישיים".

בסטודיו של מיה בכרקרדיט: Maya Behar

סדנאות המשחק למבוגרים

סדנת הדגל של הסטודיו היא סדנת המשחק למבוגרים, המציעה לכל אחד לרכוש כלים שימושיים מעולם המשחק, הרלוונטיים לכל הרבדים בחיים.

"בסדנא אנחנו שמים דגש על יכולות שחשובות לכל אחד– בראש ובראשונה הקשבה, ויתור על שליטה, ודמיון" מספרת מיה, "בעיניי שלושת אלו כרוכים זה בזה. ברגע שאדם מקשיב באמת, הוא מתחיל לוותר על שליטה, לתת מקום לדמיון וליצירתיות, שפת הגוף משתחררת, מתעצמת, הוא משדר יותר ביטחון ובאורח פלא הביטחון שב אליו והמעגלים נפתחים ומשתכללים".

הסדנא כוללת אימפרוביזציה, הכרת שפת הגוף, פיתוח קול בדיבור, טכניקות לבניית דמויות, ובחלקה השני משתלבת עבודה על מונולוגים מתוך מחזות, כמו גם הכרת המדיום של המצלמה. בסוף הסדנא מופיעים התלמידים מול קהל עם הטקסטים עליהם עבדו בחלק השני ואשר איתם הם עברו תהליך העמקה משמעותי.

"בקרוב נקיים בסטודיו אירוע לציון עשר שנות פעילות אליו יוזמנו כל בוגרי הסדנאות לאורך השנים" צילום: איתי רדמן כהן

תלמידיה של מיה מספרים בין היתר על פחד במה שסבלו ממנו, עליו הצליחו לגבור באמצעות טכניקות מעולם המשחק, העלאת הבטחון העצמי ואף על מינוף הקריירה, על תהליך פנימי עמוק שבו למדו על עצמם ורכשו כלים להתמודד עם אתגרים שניצבו בפניהם בחיים האישיים והמקצועיים.

אחרים הגיעו לסדנא בכדי להתכונן לבתי ספר למשחק ובזכות הסדנא עברו את הבחינות המאתגרות.

מביקור בעמוד הפייסבוק והאינסטגרם של מיה, קל להבחין בהמלצות הרבות והחמות של התלמידים.

אחת לשנה מתקיימת בסטודיו סדנת המשך בת 13 מפגשים, המתאימה לבוגרי הסדנא למבוגרים ובה מושם דגש על דיאלוגים, תוך העמקת יכולות ההקשבה

סדנאות המשחק לנוער

את הסדנאות לנוער מעבירים בסטודיו השחקנית ירדן תוסייה כהן – שהיתה נערה בעצמה כשהחלה את דרכה אצל מיה לפני עשר שנים, ולצדה השחקן עמית רגב.

הסדנאות מיועדות לבני 13 ועד 17 שרוצים להכיר מקרוב את עולם המשחק, על במה ומול מצלמה "פעמים רבות מגיעים לסדנא, לצד אלו שחולמים להיות שחקנים, גם בני נוער שמעוניינים בחיזוק הבטחון העצמי וברכישת כישורים חברתיים הסדנה כוללת 17 מפגשים שבועיים.

מחזור האביב לבני נוער ייפתח בעוד שבועיים בדיוק וההרשמה בעיצומה! החלה ההרשמה גם לסדנאות הקיץ המבוקשות שלה

סדנאות אורח

בסדנאות האורח מתארח בכל פעם שחקן אחר העוסק בנושא אחר. סדנת האורח הקרובה היא סדנא ייחודית שנכתבה במיוחד לסטודיו, עם השחקן המוערך עידו מוסר. הסדנה בת 6 מפגשים והיא תעסוק במשחק קומי במחזותיו של חנוך לוין ומשחק קומי מול מצלמה. הסדנא נפתחת בשבוע הבא.

בהמשך עתידות להתארח סדנת סטנד-אפ, סדנת הכנה לאודישנים, סדנא מול מצלמה ועוד.

"בקרוב נקיים בסטודיו אירוע לציון עשר שנות פעילות אליו יוזמנו כל בוגרי הסדנאות לאורך השנים " מספרת מיה בהתרגשות, "זה ציון דרך מדהים ואני מצפה בכיליון עיניים לפגוש בו את בוגרי הסדנאות מכל השנים.

הסטודיו של מיה בכר הוא לא עוד סטודיו למשחק. מה שמייחד אותו הוא היחס האישי שמעניקה מיה לכל תלמיד ותלמיד

צור קשר

סטודיו למשחק מיה בכר

052-8975961

ריינס 37, מרכז ת"א

האתר של מיה בכר

האתר של סדנאות הנוער

עמוד הפייסבוק של מיה בכר

עמוד האינסטגרם של מיה בכר